Gå til hovedindhold

Anker SOLIX C2000 - Gen 2 - American version - transportabel strømstation - AC 120 V - 2400 Watt - litiumjernfosfat - 40000 mAh - 2048 Wh - output-stikforbindelser: 9

AnkerEAN: 0194644395735
Pris fra 9.930 krtil 12.229 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.299 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 7.340 kr 24. mar.

Sammenlign priser på Anker SOLIX C2000 - Gen 2 - American version - transportabel strømstation - AC 120 V - 2400 Watt - litiumjernfosfat - 40000 mAh - 2048 Wh - output-stikforbindelser: 9 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 9930 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Anker SOLIX C2000 - Gen 2 - American version - transportabel strømstation - AC 120 V - 2400 Watt - litiumjernfosfat - 40000 mAh - 2048 Wh - output-stikforbindelser: 9
9.930 kr
Til butik
Anker SOLIX C2000 - Gen 2 - American version - transportabel strømstation - AC 120 V - 2400 Watt - litiumjernfosfat - 40000 mAh - 2048 Wh - output-stikforbindelser: 9 billede

Produktspecifikationer

Mærke: ANKER
Kategori: Power stations
Farve: 1
Artikel nr.: A17833A1
EAN: 0194644395735
Varenr.: 25732107
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Anker SOLIX C2000 Gen2 - 2048Wh
9.999 kr
Til butik
Anker SOLIX C2000 Gen2 - 2048Wh billede

Produktinformation

Anker SOLIX C2000 Gen 2 leverer 2.400W nominel effekt (4.000W peak), 2.048Wh LFP-batterikapacitet og hurtig genopladning med seks måder at genoplade på, herunder AC, sol og 800W alternatoropladning. Designet til backup i hjemmet, autocamper og udendørs brug. Denne kompakte 18,9 kg powerstation har lavt standbyforbrug på 9W, en 10ms UPS-funktion og udvidelig kapacitet op til 4kWh med understøttelse af Anker SOLIX BP2000 (Gen 2) udvidelsesbatteri. Hurtig AC + sol-opladning: 100% på 58 minutter 800W UltraFast alternatoropladning: 100% på 2,6 timer LFP-batteri med 4.000 cyklusser levetid Op til 4kWh udvidelig kapacitet med kompatibelt udvidelsesbatteri 230V AC-udgang med 2.400W kontinuerlig effekt og 4.000W peak-effekt USB-C-porte op til 140W (USB-C1/USB-C2) plus USB-A-udgang 30 dB støjsvag drift Dette er der i kassen: C2000 Gen 2 bærbar powerstation, AC-opladningskabel, hurtig start-guide, sikkerhedsmanual og garantikort. Pålidelig bærbar energi med høj effekt til at drive flere apparater med fleksible opladningsmuligheder og effektivitet med lang driftstid.

Produktspecifikationer

Mærke: Anker
Kategori: Power Station
Artikel nr.: A17833A1
EAN: 0194644395735
Varenr.: 3454781
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Anker SOLIX Transportabel strømstation 2400Watt
10.153 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Anker SOLIX C2000 Gen 2 - bærbar power station 2.000 W, 2.048 Wh
10.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Anker SOLIX C2000 Gen 2 - bærbar power station 2.000 W, 2.048 Wh
10.719 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Anker SOLIX Transportabel strømstation 2400Watt
12.229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Anker SOLIX C2000 - Gen 2 - American version - transportabel strømstation - AC 120 V - 2400 Watt - litiumjernfosfat - 40000 mAh - 2048 Wh - output-stikforbindelser: 9 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Anker SOLIX C2000 - Gen 2 - American version - transportabel strømstation - AC 120 V - 2400 Watt - litiumjernfosfat - 40000 mAh - 2048 Wh - output-stikforbindelser: 9 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK9.930 kr9.999 krKøb
2Proshop DK9.999 kr9.999 krKøb
3CompuMail DK10.153 kr10.153 krKøb
4Boligcenter DK10.699 kr10.699 krKøb
5Vivas DK10.719 kr10.958 krKøb
6Ultrashop12.229 kr12.229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Anker SOLIX C2000 - Gen 2 - American version - transportabel strømstation - AC 120 V - 2400 Watt - litiumjernfosfat - 40000 mAh - 2048 Wh - output-stikforbindelser: 9

PriceData har fulgt prisen på Anker SOLIX C2000 - Gen 2 - American version - transportabel strømstation - AC 120 V - 2400 Watt - litiumjernfosfat - 40000 mAh - 2048 Wh - output-stikforbindelser: 9 i 76 dage. Laveste pris i perioden er 7.340 kr (registreret d. 24. marts 2026), højeste er 9.938 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 8.071 kr.

Den nuværende pris på 9.930 kr er 23% over normalprisen. Prisen er steget 28% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 38 prisændringer for Anker SOLIX C2000 - Gen 2 - American version - transportabel strømstation - AC 120 V - 2400 Watt - litiumjernfosfat - 40000 mAh - 2048 Wh - output-stikforbindelser: 9. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 38 prisændringer for Anker SOLIX C2000 - Gen 2 - American version - transportabel strømstation - AC 120 V - 2400 Watt - litiumjernfosfat - 40000 mAh - 2048 Wh - output-stikforbindelser: 9 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 20269.930 kr1.005 kr (11%)
29. maj 20268.925 kr226 kr (3%)
23. maj 20268.699 kr430 kr (5%)
22. maj 20269.129 kr149 kr (2%)
21. maj 20268.980 kr795 kr (10%)
20. maj 20268.185 kr723 kr (10%)
19. maj 20267.462 kr18 kr (0%)
17. maj 20267.480 kr5 kr (0%)
16. maj 20267.485 kr27 kr (0%)
15. maj 20267.512 kr27 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret