Gå til hovedindhold

Samsung Galaxy A56 17 cm (6.7) Dual SIM 5G USB Type-C 8 GB 128 GB 5000 mAh Grafit

SamsungMobiltelefonerEAN: 8806097293323
Pris fra 2.881 krtil 3.999 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.118 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.397 kr 6. mar.

Sammenlign priser på Samsung Galaxy A56 17 cm (6.7) Dual SIM 5G USB Type-C 8 GB 128 GB 5000 mAh Grafit og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2881 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy A56 Enterprise edition 6.7" 128GB Awesome Graphite
2.881 kr
Til butik
Samsung Galaxy A56 Enterprise edition 6.7" 128GB Awesome Graphite billede

Produktinformation

Samsung Galaxy A56 - Enterprise Edition - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 128 GB - OLED display - 6.7" - 2340 x 1080 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 12 MP, 5 MP - front camera 12 MP - fantastisk grafit

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: SM-A566BZKAEEB
EAN: 8806097293323
Varenr.: 1003140743
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Samsung Galaxy A56 Enterprise edition 6.7 128GB Awesome Graphite
3.059 kr
Til butik
Samsung Galaxy A56 Enterprise edition 6.7 128GB Awesome Graphite billede

Produktinformation

Samsung Galaxy A56 67 128GB Fantastisk grafit Oplev det nyeste medlem af Samsung-familien med Galaxy A56 67 128GB i en imponerende farve af Fantastisk grafit. Denne smartphone kombinerer avanceret teknologi med stilfuldt design, hvilket gør den perfekt ti...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner
EAN: 8806097293323
Varenr.: 89417
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Samsung Galaxy A56 5G 6,7" Dual SIM 8/128 GB - Graphite
3.099 kr
Til butik
Samsung Galaxy A56 5G 6,7" Dual SIM 8/128 GB - Graphite billede

Produktinformation

Fordele ved Samsung Galaxy A56 5GOpgrader din hverdag med Galaxy A56 5G - en slank smartphone i farven Awesome Graphite, der kombinerer stor 6,7" Super AMOLED-skærm med høj 120 Hz opdateringshastighed og skarp 1080 × 2340 opløsning. Nyd flydende scrolling, klare farver og Always‑on display til hurtigt overblik. Med 5G-hastigheder, Wi‑Fi 6 og Dolby Atmos-lyd er den som skabt til streaming, gaming og sociale medier.Kamera og ydeevneDet tredobbelte kamera leverer fleksible motiver: 50 MP hovedkamera med OIS for stabile billeder, 12 MP ultravidvinkel på 123° og 5 MP til detaljerige nærbilleder. Frontkameraet på 12 MP er klar til skarpe selfies og videoopkald. Den ottekernede Samsung Exynos-processor (op til 2,91 GHz), 8 GB RAM og 128 GB lager giver smidig performance i Android 15 med One UI 7.0.Design, batteri og sikkerhedDet slanke design på kun 7,4 mm og Gorilla Glass Victus+ giver en behagelig og robust mobiloplevelse. Det store 5000 mAh-batteri kan hurtiglades via USB‑C (10–45 W). Du får praktisk Dual SIM med NanoSIM + eSIM, fingeraftrykslæser og ansigtsgenkendelse. Telefonen har IP67-klassificering og indbyggede sensorer som accelerometer, gyroskop og geomagnetisk sensor til præcis navigation (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, BeiDou).Skærm: 6,7" Super AMOLED, 120 Hz, 1080 × 2340, 385 ppi, 1.200 cd/m²Processor: Samsung Exynos 1580, 8 kerner, boost op til 2,91 GHzHukommelse: 8 GB RAM, 128 GB lager (ingen hukommelseskort)Kamera bag: 50 MP (f/1,8, OIS) + 12 MP (f/2,2, 123°) + 5 MP (f/2,4)Kamera front: 12 MP (f/2,2)Video: Op til 4K 30 fps, slowmotion op til 480 fpsNetværk: 5G, 4G LTE, 3G; Wi‑Fi 6, Bluetooth 5,3, NFCSIM: Dual SIM (NanoSIM + eSIM)Stik: USB Type‑C (USB 2.0), lyd via USB‑CBatteri: 5.000 mAh, opladning 10–45 W, ca. 1,8 t opladningMål og vægt: H 16,22 × B 7,75 × D 0,74 ...

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner
Vægt: 0.32g
EAN: 8806097293323
Varenr.: 1886185
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A56 5G 6,7" Dual SIM 8/128 GB - Graphite
3.119 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy A56 5G Enterprise Edition-telefon, 128/8 GB, sort
3.721 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy A56 5G 128GB/8GB Enterprise Edition - Awesome Graphite
3.899 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Samsung Galaxy A56 5g Enterprise Edition 128gb Grafit
3.999 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A56 17 cm (6.7) Dual SIM 5G USB Type-C 8 GB 128 GB 5000 mAh Grafit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Samsung Galaxy A56 17 cm (6.7) Dual SIM 5G USB Type-C 8 GB 128 GB 5000 mAh Grafit koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.881 kr2.881 krKøb
2Ultrashop3.059 kr3.059 krKøb
3Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
4Vivas DK3.119 kr3.198 krKøb
5Teknikproffset DK3.721 kr3.770 krKøb
6Proshop DK3.899 kr3.899 krKøb
7Dustin DK3.999 kr4.085,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Samsung Galaxy A56 17 cm (6.7) Dual SIM 5G USB Type-C 8 GB 128 GB 5000 mAh Grafit

PriceData har fulgt prisen på Samsung Galaxy A56 17 cm (6.7) Dual SIM 5G USB Type-C 8 GB 128 GB 5000 mAh Grafit i 174 dage. Laveste pris i perioden er 2.358 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 3.079 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.539 kr.

Den nuværende pris på 2.881 kr er 13% over normalprisen. Prisen er steget 10% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Samsung Galaxy A56 17 cm (6.7) Dual SIM 5G USB Type-C 8 GB 128 GB 5000 mAh Grafit. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Samsung Galaxy A56 17 cm (6.7) Dual SIM 5G USB Type-C 8 GB 128 GB 5000 mAh Grafit de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.881 kr1 kr (0%)
26. maj 20262.880 kr1 kr (0%)
22. maj 20262.881 kr198 kr (7%)
12. maj 20262.683 kr65 kr (2%)
11. maj 20262.618 kr65 kr (2%)
9. maj 20262.683 kr216 kr (7%)
8. maj 20262.899 kr216 kr (8%)
7. maj 20262.683 kr65 kr (2%)
6. maj 20262.618 kr18 kr (1%)
29. apr. 20262.600 kr13 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret