Gå til hovedindhold

Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray)

SamsungMobiltelefonerEAN: 8806095982632
Pris fra 2.549 krtil 3.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.170 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.422 kr 29. mar.

Sammenlign priser på Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2549 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Samsung Galaxy A56 6.7" 128GB Awesome lightgray
2.549 kr
Til butik
Samsung Galaxy A56 6.7" 128GB Awesome lightgray billede

Produktinformation

Samsung Galaxy A56 - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 128 GB - OLED display - 6.7" - 2340 x 1080 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 12 MP, 5 MP - front camera 12 MP - fremragende lys grå

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Artikel nr.: SM-A566BZAAEUB
EAN: 8806095982632
Varenr.: 1003139618
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Samsung Galaxy A56 5G-telefon, 128/8 GB, lysegrå
2.908 kr
Til butik
Samsung Galaxy A56 5G-telefon, 128/8 GB, lysegrå billede

Produktinformation

Utrolig prisvenlig – uden at gå på kompromis med intelligens eller funktioner. Den er designet til at opfylde dine behov og overgå dine forventninger – derhjemme, på arbejde eller på farten. Endelig en effektiv, stilfuld og slank telefon med alle de funktioner, du elsker og har brug for. Med kunstig intelligens i lommen har du altid en intelligent assistent til rådighed, der hjælper dig i enhver situation – for eksempel når du søger information. Drej skærmen med fingeren, og Circle to Search with Google finder den information, du har brug for. AI tager dine billeder til et nyt niveau: superglidende redigering fjerner uønskede genstande fra billederne og fremhæver billedets bedste sider. Takket være det forbedrede kamera og kunstig intelligens kan du tage skarpere billeder og videoer, selv i mørke. Galaxy A56-telefonen har en ny, kraftfuld processor, et batteri med lang levetid og hurtigopladning samt masser af lagerplads. Du kan altså roligt bruge den i lang tid uden afbrydelser. Du behøver ikke bekymre dig om holdbarheden: Galaxy A56 er bygget i henhold til IP67-klassificeringen, og Samsung Knox Vault beskytter dit indhold. Skærmen er større og lysere, og opdateringshastigheden på 120 Hz er en af de bedste på Samsung. Galaxy A56 i en nøddeskal: utroligt prisvenlig – uden at gå på kompromis med intelligens eller funktioner. Den er designet til at opfylde dine behov og overgå dine forventninger – derhjemme, på arbejde eller på farten. Vælg mellem farverne Awesome Graphite, Awesome LightGray, Awesome Olive og Awesome Pink. Nyd det stilfulde, slanke design og mærk kvaliteten af metalrammen. 6,7" FHD+ sAMOLED-skærm, 120 Hz, 50 MP hovedkamera + 12 MP selfie, AI-forbedret, 5000 mAh batteri, 45 W opladning, OneUI 7, IP67-beskyttelse, Denne tekst er automatisk oversat, og der kan forekomme fejl.

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Mobiltelefoner & smartphones
EAN: 8806095982632
Varenr.: D41857
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray)
-5%3.699 kr
Før 3.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray) billede

Produktinformation

Samsung Galaxy A56 - 5G smartphone - dual-SIM - RAM 8 GB / Intern hukommelse 128 GB - OLED-skærm - 6.7" - 2340 x 1080 pixels (120 Hz) - 3x bagkamera 50 MP, 12 MP, 5 MP - front camera 12 MP - fremragende lys gråSamsung Galaxy A56 tilbyder en kombination af funktionalitet og design med en levende 6,7" Super AMOLED-skærm med en opløsning på 2340 x 1080 pixel. Skærmen har høj lysstyrke og en opdateringshastighed på 120 Hz, hvilket sikrer en jævn visningsoplevelse. Oplev ydeevnen med Exynos 1580-processoren og 8 GB RAM, der giver mulighed for problemfri multitasking og effektiv drift. Enheden kører på Android OS med One UI 7, hvilket giver en intuitiv brugeroplevelse med mange praktiske funktioner.Levende skærmDen 6,7 tommer store Super AMOLED-skærm har en opløsning på 2340 x 1080 pixel, hvilket giver klarhed og levende farver til alle seeroplevelser.Kraftfuld ydeevneMed en Exynos 1580-processor og 8 GB RAM understøtter Samsung Galaxy A56 flydende multitasking og effektiv applikationsydelse.Alsidigt kamerasystemGalaxy A56 har et tredobbelt kamerasystem på bagsiden, herunder et 50 megapixel hovedkamera og ekstra ultravidvinkel- og makrolinser, der opfylder forskellige fotograferingsbehov.Langtidsholdbart batteriMed en kapacitet på 5000 mAh sikrer batteriet langvarig brug og understøtter Samsung Super Fast Charging 2.0 for hurtig genopfyldning af strøm.Holdbar og sikkerDenne enhed er certificeret med IP67 for vand- og støvmodstand og er udstyret med funktioner som Samsung KNOX, og den lægger vægt på sikkerhed og holdbarhed.GenereltBeskyttelse: Vandresistent, støvresistentBredde: 77.5 mmDækfarve: Fremragende lys gråDybde: 7.4 mmEnergimærke QR-kode URL: Https://eprel.ec.europa.eu/qr/2339787

Produktspecifikationer

Mærke: Samsung
Kategori: Android
Vægt: 0.33g
EAN: 8806095982632
Varenr.: 1815034
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Samsung Galaxy A56 5G 128GB/8GB - Awesome Light Grey
3.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray)
-5%3.719 kr
Før 3.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.549 kr2.549 krKøb
2Teknikproffset DK2.908 kr2.957 krKøb
3Boligcenter DK3.699 kr3.699 krKøb
4Proshop DK3.699 kr3.699 krKøb
5Vivas DK3.719 kr3.788 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray)

PriceData har fulgt prisen på Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.260 kr (registreret d. 4. januar 2026), højeste er 2.999 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.446 kr.

Den nuværende pris på 2.549 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Android mobil - Samsung Galaxy A56 6,7" 128 GB (Awesome Light Gray) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20262.549 kr450 kr (15%)
1. jun. 20262.999 kr511 kr (21%)
23. maj 20262.488 kr11 kr (0%)
25. apr. 20262.499 kr163 kr (6%)
24. apr. 20262.662 kr4 kr (0%)
22. apr. 20262.658 kr1 kr (0%)
21. apr. 20262.659 kr160 kr (6%)
11. apr. 20262.499 kr25 kr (1%)
10. apr. 20262.524 kr86 kr (4%)
8. apr. 20262.438 kr180 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret