Gå til hovedindhold

Amd Ryzen Threadripper 9960x Processor 4,2 Ghz 128 Mb L3 Kasse 4.2ghz Str5

AMDComputerkomponenterEAN: 0730143317580
Pris fra 11.473 krtil 13.619 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 2.146 kr (16% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 11.282 kr 1. maj

Sammenlign priser på Amd Ryzen Threadripper 9960x Processor 4,2 Ghz 128 Mb L3 Kasse 4.2ghz Str5 og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11473 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen Threadripper 9960X 4,2 GHz 24 kerner sTR5
11.473 kr
Til butik
AMD Ryzen Threadripper 9960X 4,2 GHz 24 kerner sTR5 billede

Produktinformation

AMD Ryzen ThreadRipper 9960X - 4.2 GHz - 24-core - 48 tråde - 128 MB cache - Socket sTR5 - Box

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100001595WOF
EAN: 0730143317580
Varenr.: 1003486304
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Amd Ryzen Threadripper 9960x Processor 4,2 Ghz 128 Mb L3 Kasse 4.2ghz Str5
13.119 kr
Til butik
Amd Ryzen Threadripper 9960x Processor 4,2 Ghz 128 Mb L3 Kasse 4.2ghz Str5 billede

Produktinformation

48-tråds arkitektur forbedrer parallelle arbejdsbyrder og virtualisering 4,2 GHz base og 5,4 GHz boost leverer responsiv enkeltrådet ydeevne 128 MB L3-cache reducerer latenstid for store datasæt og tunge apps Quad-channel DDR5 og PCIe 5.0 med 92 baner muliggør hurtig skalering af I/O 350 W TDP og sTR5-sokkel kræver kraftig køling og kompatible bundkort...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: Øvrige CPU sockets
Artikel nr.: 100-100001595WOF
EAN: 0730143317580
Varenr.: 5020080167
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU AMD Ryzen Threadripper 9960X processor
-1%13.599 kr
Før 13.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
CPU AMD Ryzen Threadripper 9960X processor billede

Produktinformation

Kraftfuld CPU til krævende skabere og entusiasterRyzen Threadripper 9960X er til dig, der arbejder med tunge projekter som 3D-rendering, videoredigering og professionelle arbejdsstationer. Processoren hører til Threadripper 9000-serien og er skabt til at levere høj ydeevne i parallelle opgaver, så dine programmer reagerer hurtigt og effektivt.Perfekt til high-end desktop og arbejdsstationUanset om du bygger en ny HEDT-pc eller opgraderer din nuværende maskine, giver 9960X et solidt fundament til produktivitet og kreative workflows. Med AMD’s velkendte Threadripper-design får du en platform målrettet professionelle brugere, der vil have masser af kerner og tråde til multitasking og beregningstunge opgaver.Serie: Threadripper 9000Model: Ryzen Threadripper 9960XProduktkategori: CPU til desktop/arbejdsstationBrand: AMD...

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: AMD
Vægt: 0.38g
EAN: 0730143317580
Varenr.: 1902461
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU AMD Ryzen Threadripper 9960X processor
-1%13.619 kr
Før 13.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amd Ryzen Threadripper 9960x Processor 4,2 Ghz 128 Mb L3 Kasse 4.2ghz Str5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amd Ryzen Threadripper 9960x Processor 4,2 Ghz 128 Mb L3 Kasse 4.2ghz Str5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK11.473 kr11.473 krKøb
2Dustin DK13.119 kr13.205,25 krKøb
3Boligcenter DK13.599 kr13.599 krKøb
4Vivas DK13.619 kr13.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Amd Ryzen Threadripper 9960x Processor 4,2 Ghz 128 Mb L3 Kasse 4.2ghz Str5

PriceData har fulgt prisen på Amd Ryzen Threadripper 9960x Processor 4,2 Ghz 128 Mb L3 Kasse 4.2ghz Str5 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 11.282 kr (registreret d. 1. maj 2026), højeste er 12.189 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11.619 kr.

Den nuværende pris på 11.473 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Amd Ryzen Threadripper 9960x Processor 4,2 Ghz 128 Mb L3 Kasse 4.2ghz Str5. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Amd Ryzen Threadripper 9960x Processor 4,2 Ghz 128 Mb L3 Kasse 4.2ghz Str5 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202611.473 kr12 kr (0%)
29. maj 202611.485 kr181 kr (2%)
28. maj 202611.304 kr62 kr (1%)
27. maj 202611.366 kr62 kr (1%)
26. maj 202611.428 kr62 kr (1%)
23. maj 202611.490 kr208 kr (2%)
1. maj 202611.282 kr342 kr (3%)
24. apr. 202611.624 kr14 kr (0%)
17. apr. 202611.610 kr16 kr (0%)
13. apr. 202611.594 kr93 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret