Gå til hovedindhold

AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 4.35 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler)

AMDComputer – processorerEAN: 0730143316163
Pris fra 1.097 krtil 1.676 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 579 kr (35% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 4.35 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1097 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AMD Ryzen 5 8600G 4,3 GHz 6 kerner AM5 PIB - m/køler
1.097 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 8600G 4,3 GHz 6 kerner AM5 PIB - m/køler billede

Produktinformation

AMD Ryzen 5 8600G - 4.3 GHz - 6-core - 12 tråde - 16 MB cache - Socket AM5 - Box

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Artikel nr.: 100-100001237BOX
EAN: 0730143316163
Varenr.: 1001843536
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 8600G - 4.3 GHz - 6-core - 12 tråde - 16 MB cache - Socket AM5 - Box
1.205 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 4.35 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler)
1.289 kr
Til butik
AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 4.35 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) billede

Produktinformation

Processor (CPU), 4.35 GHz (5.0 GHz Turbo), kan overclockes, 6 kerner (hexa core), 12 tråde, 6 MB L2 / 16 MB L3 cache, understøtter Dual Channel DDR5-5200 RAM, 24 PCI Express Gen 4.0 lanes, AM5 socket, indbygget AMD Radeon 760M grafikkort, 65 watt TDP, Box med Wraith Stealth køler - Zen 4...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: AMD
Kategori: CPU
Artikel nr.: 100-100001237BOX
EAN: 0730143316163
Varenr.: 3225513
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
AMD Ryzen 5 8600G 4,3 GHz 6 kerner AM5 PIB - m/køler
1.349 kr
Til butik
Gå til Geekd
TrustScore 4.5 ud af 54,2
AMD CPU Ryzen 5 8600G 4.3GHz 6 kerner Socket AM5 PIB - m/køler - GEEKD.dk
-11%1.399 kr
Før 1.578 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
CPU AMD Ryzen 5 8600G - desktop-processor med Radeon 760M
-6%1.599 kr
Før 1.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
CPU AMD Ryzen 5 8600G - desktop-processor med Radeon 760M
-6%1.619 kr
Før 1.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
AMD CPU Ryzen 5 8600G 4.3GHz 6 kerner Socket AM5 PIB - m/køler
1.676 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 4.35 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 4.35 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.097 kr1.097 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.205 kr1.205 krKøb
3Proshop DK1.289 kr1.289 krKøb
4Ultrashop1.349 kr1.349 krKøb
5Geekd1.399 kr1.399 krKøb
6Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
7Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb
8Teknikproffset DK1.676 kr1.725 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 4.35 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler)

PriceData har fulgt prisen på AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 4.35 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) i 147 dage. Laveste pris i perioden er 1.097 kr (registreret d. 26. maj 2026), højeste er 1.492 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.301 kr.

Den nuværende pris på 1.097 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 4.35 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for AMD Ryzen 5 8600G Wraith Stealth CPU - 6 kerner - 4.35 GHz - AMD AM5 - AMD Boxed (med køler) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 20261.097 kr30 kr (3%)
21. apr. 20261.127 kr122 kr (10%)
18. apr. 20261.249 kr22 kr (2%)
17. apr. 20261.271 kr22 kr (2%)
9. apr. 20261.249 kr40 kr (3%)
8. apr. 20261.289 kr38 kr (3%)
28. mar. 20261.251 kr6 kr (0%)
21. mar. 20261.257 kr24 kr (2%)
11. mar. 20261.281 kr10 kr (1%)
6. mar. 20261.291 kr16 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret