Gå til hovedindhold

Amazon Echo Show 8 (3. generation) - Smart HD-berøringsskærm med 3D-lyd, smart home-hub og Alexa - Sort

AmazonElektronikEAN: 0840268929176
Pris fra 948 krtil 1.619 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 671 kr (41% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 882 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Amazon Echo Show 8 (3. generation) - Smart HD-berøringsskærm med 3D-lyd, smart home-hub og Alexa - Sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 948 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Amazon Echo Show 8 (3rd Generation) Smart display Brunsort
948 kr
Til butik
Amazon Echo Show 8 (3rd Generation) Smart display Brunsort billede

Produktinformation

Amazon - B0Bls3B3Ql - Echo Show 8 - 3. Generation - Hd Display - Med Alexa - Sort

Produktspecifikationer

Mærke: Amazon.com
Artikel nr.: B0BLS3B3QL
EAN: 0840268929176
Varenr.: 1001921881
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Amazon Echo Show 8 (3rd Generation) Anthracite
990 kr
Til butik
Amazon Echo Show 8 (3rd Generation) Anthracite billede

Produktinformation

Alt-i-en smart skærm Vi præsenterer Amazon Echo Show 8 (3. generation), den ultimative intelligente skærm, der er designet til at gøre dit liv lettere, mere underholdende og forbundet. Med sin slanke 8" HD-skærm og kraftfulde højttalere er Echo Show 8 perfekt til alle rum i dit hjem. Uanset om du ser dine yndlingsserier, foretager videoopkald til dine kære eller administrerer dit intelligente hjem, samler Echo Show 8 det hele i én stilfuld pakke. Bemærk: Amazon Kids-funktionen (børneprofiler, indholdsfiltrering, forældredashboard og Amazon Kids+-abonnement) understøttes ikke uden for Tyskland, Italien og Spanien i Europa. Alle andre funktioner er supporteret.

Produktspecifikationer

Mærke: Amazon
Kategori: Smart Home
Artikel nr.: B0BLS3B3QL
EAN: 0840268929176
Varenr.: 3316356
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Amazon Smart Home Hub B0BLS3B3QL / Echo Show 8 Gen.3 2023 Black
1.048 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Amazon Echo Show 8 (3rd Generation) Smart display Brunsort
1.219 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Amazon - Echo Show 8 (3rd Gen.) - Smart Hd Touchscreen With 3d Audio, Smart Home Hub And Alexa - Black
1.299,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Amazon Echo Show 8 (3. generation) - Smart HD-berøringsskærm med 3D-lyd, smart home-hub og Alexa - Sort
1.348 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Smart display med Alexa Amazon - 8" anthracite
1.599 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Smart display med Alexa Amazon - 8" anthracite
1.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amazon Echo Show 8 (3. generation) - Smart HD-berøringsskærm med 3D-lyd, smart home-hub og Alexa - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Amazon Echo Show 8 (3. generation) - Smart HD-berøringsskærm med 3D-lyd, smart home-hub og Alexa - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK948 kr948 krKøb
2Proshop DK990 kr1.029 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.048 kr1.048 krKøb
4Ultrashop1.219 kr1.219 krKøb
5Gucca.dk1.299,95 kr1.299,95 krKøb
6Teknikproffset DK1.348 kr1.407 krKøb
7Boligcenter DK1.599 kr1.599 krKøb
8Vivas DK1.619 kr1.698 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Amazon Echo Show 8 (3. generation) - Smart HD-berøringsskærm med 3D-lyd, smart home-hub og Alexa - Sort

PriceData har fulgt prisen på Amazon Echo Show 8 (3. generation) - Smart HD-berøringsskærm med 3D-lyd, smart home-hub og Alexa - Sort i 183 dage. Laveste pris i perioden er 882 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 966 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 942 kr.

Den nuværende pris på 948 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Amazon Echo Show 8 (3. generation) - Smart HD-berøringsskærm med 3D-lyd, smart home-hub og Alexa - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Amazon Echo Show 8 (3. generation) - Smart HD-berøringsskærm med 3D-lyd, smart home-hub og Alexa - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 2026948 kr15 kr (2%)
18. mar. 2026933 kr14 kr (1%)
17. mar. 2026947 kr65 kr (7%)
11. mar. 2026882 kr22 kr (2%)
18. feb. 2026904 kr47 kr (5%)
9. jan. 2026951 kr8 kr (1%)
8. jan. 2026959 kr5 kr (1%)
5. jan. 2026964 kr11 kr (1%)
4. jan. 2026953 kr13 kr (1%)
3. jan. 2026966 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret