Gå til hovedindhold

Aludra 45 havelampe Seaside Black Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde

NordluxBelysningEAN: 5704924022050
Pris fra 759 krtil 923 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 164 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 720 kr 3. apr.

Sammenlign priser på Aludra 45 havelampe Seaside Black Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 759 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Aludra havelampe, sort, 45 cm
759 kr
Til butik
Nordlux Aludra havelampe, sort, 45 cm billede

Produktinformation

Skulpturel havelampe til dine udendørsområder Oplev elegant og funktionel havebelysning med Nordlux' Aludra havelampe i sort. Med sit minimalistiske og skulpturelle design integreres lampen harmonisk i enhver udendørs indretning. Om dagen fungerer den...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Bed- & havelamper
Farve: Sort
EAN: 5704924022050
Varenr.: 4248022053
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Nordlux Aludra havelampe, sort, 45 cm
809 kr
Til butik
Nordlux Aludra havelampe, sort, 45 cm billede

Produktinformation

Skulpturel og stilfuld havelampe til udendørsbrug Oplev elegant og funktionel belysning med Aludra havelampen fra Nordlux, designet i samarbejde med Jacob Jensen Design. Det minimalistiske og skulpturelle design gør lampen til et stilfuldt indslag i enhve...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørslamper
Farve: Sort
EAN: 5704924022050
Varenr.: 4248022053
Gå til Lamper.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Aludra 45 havelampe, seaside sort
-35%849 kr
Før 1.300 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Aludra 45 havelampe, seaside sort billede

Produktinformation

Nordlux Aludra 45 havelampe, seaside sort - designet af Jacob Jensen Design Aludra 45 havelampen er en af de populære Nordlux udendørslamper og findes i versionerne seaside sort, seaside metallisk brun og seaside antrasit velegnet til hårdt vejr. Lampen g...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Nordlux udendørslamper
Farve: Sort
EAN: 5704924022050
Varenr.: 2118028203
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux Bedlampe Aludra 45 - 2118028203
849 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Aludra 45 havelampe Seaside Black Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde
-29%923 kr
Før 1.300 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Aludra 45 havelampe Seaside Black Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Aludra 45 havelampe Seaside Black Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk759 kr759 krKøb
2Greenline809 kr809 krKøb
3Lamper.dk849 kr849 krKøb
4Homeshop DK849 kr849 krKøb
5Lampemesteren DK923 kr923 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Aludra 45 havelampe Seaside Black Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Aludra 45 havelampe Seaside Black Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde i 167 dage. Laveste pris i perioden er 669 kr (registreret d. 16. februar 2026), højeste er 815 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 759 kr.

Den nuværende pris på 759 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Aludra 45 havelampe Seaside Black Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Aludra 45 havelampe Seaside Black Nordlux - Aluminium - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026759 kr20 kr (3%)
24. maj 2026739 kr70 kr (9%)
23. maj 2026809 kr70 kr (9%)
20. maj 2026739 kr10 kr (1%)
10. maj 2026749 kr10 kr (1%)
9. maj 2026759 kr10 kr (1%)
2. maj 2026749 kr29 kr (4%)
3. apr. 2026720 kr29 kr (4%)
29. mar. 2026749 kr29 kr (4%)
25. feb. 2026720 kr51 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret