Gå til hovedindhold

Alu-rørskål 28x30mm. 1.2mtr. - Isover Boaflex.Alu2, max. 150°C med tape

IsoverIsoleringEAN: 5704747957447
Pris fra 81 krtil 163 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 82 kr (50% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Alu-rørskål 28x30mm. 1.2mtr. - Isover Boaflex.Alu2, max. 150°C med tape og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 81 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
ISOVER BoaFlex Alu2 rørskål 28x30mm. 1.2mtr. Max. 150 °C. Med tape
81 kr
Til butik
ISOVER BoaFlex Alu2 rørskål 28x30mm. 1.2mtr. Max. 150 °C. Med tape billede

Produktinformation

ISOVER BoaFlex Rørskål med armeret alu-folie Format: 1200 mm Isoleringstykkelse: 30 mm Densitet: 35 kg/m ³ Temperatur: 150 °C (max) Indvendig diameter: 28 mm For bestilling af hel kasse: 16 stk. Beregning af varmetab til tekniske installationer

Produktspecifikationer

Kategori: Rørskåle med Alu-folie
EAN: 5704747957447
Varenr.: 227714
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
ISOVER BoaFlex Alu2 rørskål 28x30mm. 1.2mtr. Max. 150°C. Med tape
126,25 kr
Til butik
ISOVER BoaFlex Alu2 rørskål 28x30mm. 1.2mtr. Max. 150°C. Med tape billede

Produktinformation

ISOVER BoaFlex Rørskål med armeret alu-folieFormat: 1200 mmIsoleringstykkelse: 30 mmDensitet: 35 kg/m³Temperatur: 150 °C (max)Indvendig diameter: 28 mmFor bestilling af hel kasse: 16 stk. Beregning af varmetab til tekniske installationer

Produktspecifikationer

Mærke: ISOVER
Kategori: Rørskåle med Alu-folie
EAN: 5704747957447
Varenr.: 496353106
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Alu-rørskål 28x30mm. 1.2mtr. - Isover Boaflex.Alu2, max. 150°C med tape
163 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alu-rørskål 28x30mm. 1.2mtr. - Isover Boaflex.Alu2, max. 150°C med tape koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Alu-rørskål 28x30mm. 1.2mtr. - Isover Boaflex.Alu2, max. 150°C med tape koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Elvvs.dk81 kr81 krKøb
2vvsfittings.dk126,25 kr126,25 krKøb
3CS MEGASTORE DK163 kr202 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Alu-rørskål 28x30mm. 1.2mtr. - Isover Boaflex.Alu2, max. 150°C med tape

PriceData har fulgt prisen på Alu-rørskål 28x30mm. 1.2mtr. - Isover Boaflex.Alu2, max. 150°C med tape i 181 dage. Laveste pris i perioden er 81 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 165 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 106 kr.

Den nuværende pris på 81 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 36% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 43 prisændringer for Alu-rørskål 28x30mm. 1.2mtr. - Isover Boaflex.Alu2, max. 150°C med tape. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 43 prisændringer for Alu-rørskål 28x30mm. 1.2mtr. - Isover Boaflex.Alu2, max. 150°C med tape de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 202681 kr8 kr (9%)
29. maj 202689 kr6 kr (7%)
25. maj 202683 kr43,25 kr (34%)
24. maj 2026126,25 kr43,25 kr (52%)
6. maj 202683 kr43,25 kr (34%)
5. maj 2026126,25 kr43,25 kr (52%)
24. apr. 202683 kr82 kr (50%)
23. apr. 2026165 kr82 kr (99%)
17. apr. 202683 kr27 kr (25%)
15. apr. 2026110 kr27 kr (33%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret