Gå til hovedindhold

40" ALOGIC Edge 40C2KPDSGR - 3440x1440 (UWQHD) - 100Hz - IPS - 180W USB-C

ALOGICComputerskærmeEAN: 9350784100863
Pris fra 6.528 krtil 11.319 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 4.791 kr (42% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på 40" ALOGIC Edge 40C2KPDSGR - 3440x1440 (UWQHD) - 100Hz - IPS - 180W USB-C og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 6528 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ALOGIC Edge 40" IPS 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz
6.528 kr
Til butik
ALOGIC Edge 40" IPS 3440 x 1440 (UltraWide) HDMI DisplayPort USB-C 100Hz billede

Produktinformation

ALOGIC Edge - LCD-skærm - 40" - 3440 x 1440 WQHD @ 100 Hz - IPS - 400 cd/m² - 1200:1 - 14 ms - HDMI, DisplayPort, 3xUSB-C - højtalere - space grey

Produktspecifikationer

Mærke: ALOGIC
Artikel nr.: 40C2KPDSGR
EAN: 9350784100863
Varenr.: 1002911644
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
40" ALOGIC Edge 40C2KPDSGR - 3440x1440 (UWQHD) - 100Hz - IPS - 180W USB-C
7.563 kr
Til butik
40" ALOGIC Edge 40C2KPDSGR - 3440x1440 (UWQHD) - 100Hz - IPS - 180W USB-C billede

Produktinformation

ALOGIC 40" EDGE 21:9 Ultrawide QHD (3440x1440) 100Hz Monitor with USB-C Dock and 90W Power Delivery er en elegant ultrabred IPS-monitor designet til at være midtpunktet i et moderne hjem eller kontorarbejdsområde. 40" 21:9 Ultrawide QHD (3440x1440) skærm: Giver masser af skærmplads til multitasking, videoredigering, musikproduktion og brede regneark uden konstant vinduesskift. 100Hz opdateringshastighed: Leverer mere jævn scrolling og mere behagelige bevægelser end standard 60Hz-skærme, med mindre flimmer til daglig brug. Indbygget USB-C-dock med op til 90W Power Delivery: Tilslut via USB-C til video (DP Alt Mode påkrævet), data og opladning af bærbar via ét kabel for at reducere rod på skrivebordet. Fleksibel tilslutning: Inkluderer USB-C, HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, Ethernet, to USB 2.0 tilbehørsporte med 5W opladning samt 3.5mm lyd til alsidige arbejdsstationsopsætninger. IPS-panel med mat anti-glare overflade: Kombinerer brede 178° betragtningsvinkler med en mat skærmoverflade for behagelig visning på tværs af forskellige siddepositioner. Understøttelse af VESA-montering (100x100mm): Kompatibel med FDMI MIS-D beslag til mere ryddelige skrivebordsopsætninger og ergonomisk placering. Med sit ultrabrede lærred, jævne ydeevne og indbyggede docking forenkler EDGE monitoren tilslutning, samtidig med at produktiviteten øges i én elegant skærm.

Produktspecifikationer

Mærke: ALOGIC
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 40C2KPDSGR
EAN: 9350784100863
Varenr.: 3439435
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ALOGIC Edge 40" ultrabred skærm - 3440 × 1440, IPS, 100 Hz, grå
-1%11.299 kr
Før 11.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ALOGIC Edge 40" ultrabred skærm - 3440 × 1440, IPS, 100 Hz, grå billede

Produktinformation

Fordele ved ultrabred skærm til arbejde og kreativt brugALOGIC Edge på 40" giver et rummeligt 21:9 arbejdsområde i UltraWide Quad HD (3440 × 1440), så du kan have flere vinduer åbne side om side uden ekstra skærme. IPS-panelet med op til 100 Hz opdateringshastighed og 4 ms respons leverer jævne bevægelser og præcise farver med dækning af sRGB 95 %, Adobe RGB 92 % og DCI-P3 90 %. Ideel til grafik, video og multitasking.Design og tilslutning til moderne skrivebordSkærmen er udført i glas, aluminium og ABS i en elegant grå farve og har indbyggede højttalere, så du sparer plads. Med USB-C hub får du både data og opladning - USB Power Delivery op til 90 W kan forsyne din bærbare. Derudover får du HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, hovedtelefonudgang samt indbygget Ethernet LAN for kablet netværk via skærmen. Billed-i-billede og billede-ved-billede gør det let at arbejde fra flere kilder samtidig.Komfort og fleksibilitetHøjden kan justeres, og skærmen understøtter VESA 100 × 100 mm for montering. Bred betragtningsvinkel på 178° horisontalt og vertikalt sikrer ensartet billede fra næsten alle vinkler. Med i pakken følger stander, strømforsyning samt kabler (HDMI og USB-C), så du hurtigt kommer i gang.Skærmstørrelse: 101,6 cm (40")Opløsning: 3440 × 1440 (21:9)Panel: IPS, fladOpdateringshastighed: 100 HzResponstid: 4 msLysstyrke: 350 cd/m² (typ.), 400 cd/m² (peak)Kontrast: 1 200:1Farvedækning: sRGB 95 %, Adobe RGB 92 %, DCI-P3 90 %, NTSC 91 %Tilslutninger: 1× HDMI 2.0, 1× DisplayPort 1.4, 1× USB-C upstream, 2× USB-C downstream, hovedtelefon 3,5 mm, USB-hubUSB-C opladning: Op til 90 W (USB PD)Ethernet LAN: JaHøjttalere: 2 stk., integreretErgonomi: Højdejustering, VESA 100 × 100 mm, Kensington-låsStrøm: Ekstern strømforsyning, 100–240 V, 50/60 HzForbrug (S...

Produktspecifikationer

Mærke: Datalogic
Kategori: Skærme
Vægt: 33.33g
EAN: 9350784100863
Varenr.: 2168706
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ALOGIC Edge 40" ultrabred skærm - 3440 × 1440, IPS, 100 Hz, grå
-1%11.319 kr
Før 11.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 40" ALOGIC Edge 40C2KPDSGR - 3440x1440 (UWQHD) - 100Hz - IPS - 180W USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 40" ALOGIC Edge 40C2KPDSGR - 3440x1440 (UWQHD) - 100Hz - IPS - 180W USB-C koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK6.528 kr6.528 krKøb
2Proshop DK7.563 kr7.563 krKøb
3Boligcenter DK11.299 kr11.299 krKøb
4Vivas DK11.319 kr12.518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 40" ALOGIC Edge 40C2KPDSGR - 3440x1440 (UWQHD) - 100Hz - IPS - 180W USB-C

PriceData har fulgt prisen på 40" ALOGIC Edge 40C2KPDSGR - 3440x1440 (UWQHD) - 100Hz - IPS - 180W USB-C i 135 dage. Laveste pris i perioden er 6.528 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 7.521 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 6.659 kr.

Den nuværende pris på 6.528 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for 40" ALOGIC Edge 40C2KPDSGR - 3440x1440 (UWQHD) - 100Hz - IPS - 180W USB-C. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for 40" ALOGIC Edge 40C2KPDSGR - 3440x1440 (UWQHD) - 100Hz - IPS - 180W USB-C de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 20266.528 kr82 kr (1%)
14. maj 20266.610 kr64 kr (1%)
10. maj 20266.674 kr64 kr (1%)
4. maj 20266.610 kr57 kr (1%)
1. maj 20266.667 kr4 kr (0%)
22. apr. 20266.663 kr39 kr (1%)
16. apr. 20266.624 kr5 kr (0%)
9. apr. 20266.619 kr15 kr (0%)
1. apr. 20266.604 kr1 kr (0%)
28. mar. 20266.603 kr16 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret