Gå til hovedindhold

Akyga Basic Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.31 - 80 Plus

AkygaComputer – strømforsyningerEAN: 5901720131485
Pris fra 350 krtil 439 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 89 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 344 kr 25. apr.

Sammenlign priser på Akyga Basic Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.31 - 80 Plus og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 350 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Akyga Basic Series AK-B1-700 700Watt
350 kr
Til butik
Akyga Basic Series AK-B1-700 700Watt billede

Produktinformation

Akyga Basic Series AK-B1-700 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.31 - AC 230 V - 700 watt - PFC - grå

Produktspecifikationer

Mærke: Akyga
Artikel nr.: AK-B1-700
EAN: 5901720131485
Varenr.: 993903234
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Akyga Basic Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.31 - 80 Plus
376 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning ATX 700 W - Akyga AK-B1-700, grå, 20+4 pin
419 kr
Til butik
Strømforsyning ATX 700 W - Akyga AK-B1-700, grå, 20+4 pin billede

Produktinformation

Stabil ATX strømforsyning til PC-byggeriAkyga AK-B1-700 er en ATX strømforsyning på 700 W til stationære PC’er. Den leverer pålidelige spændinger til både bundkort, CPU og grafikkort og er et solidt valg til kontor- og hjemmebyg. Den aktive køling med en 12 cm blæser på siden hjælper med at holde komponenterne kølige under drift.Fordele i daglig brugStrømforsyningen er udstyret med beskyttelser mod overophedning, overbelastning, kortslutning, overspænding og overstrøm. Ikke‑modulær kabling gør tilslutning enkel, og 20+4 pin ATX-stikket sikrer bred kompatibilitet med moderne bundkort. To 6+2‑pin PCIe-stik giver strøm til grafikkort, og der er flere SATA- og Molex‑stik til lagring og tilbehør.Formfaktor: ATXATX-version: 2.31Formål: PCTotal effekt: 700 WEffektivitet: 70 %PFC-type: PassivIndgangsspænding: 220 – 230 VIndgangsfrekvens: 50 Hz+12 V max strøm: 32 A (samlet effekt 384 W)+5 V max strøm: 38 A (samlet effekt 300 W)+3,3 V max strøm: 35 A (samlet effekt 300 W)-12 V max strøm: 0,5 A (samlet effekt 18,5 W)+5Vsb max strøm: 2,5 A (samlet effekt 18,5 W)Køling: Aktiv, 1 × 12 cm blæser (side)Tænd/sluk-knap: JaKabling: Ikke-modulærBundkortstik: 20+4 pin ATX (kabel 45 cm)CPU/EPS: 4+4 pin (kabel 60 cm)PCIe: 2 × 6+2 pin (kabler 45 cm)SATA: 5 stik (kabler 30 cm og 15 cm)Peripheral (Molex) 4‑pin: 2 stik (kabler 15 cm og 30 cm)Driftstemp.: 5 – 50 °CMTBF: 100.000 hFarve: GråMål (H × B × D): 8,5 × 15 × 16 cmVægt: 1,26 kgPakketype: Boks...

Produktspecifikationer

Mærke: Akyga
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.4g
EAN: 5901720131485
Varenr.: 1886192
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning ATX 700 W - Akyga AK-B1-700, grå, 20+4 pin
439 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Akyga Basic Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.31 - 80 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Akyga Basic Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.31 - 80 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK350 kr350 krKøb
2Proshop DK376 kr415 krKøb
3Boligcenter DK419 kr419 krKøb
4Vivas DK439 kr518 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Akyga Basic Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.31 - 80 Plus

PriceData har fulgt prisen på Akyga Basic Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.31 - 80 Plus i 178 dage. Laveste pris i perioden er 344 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 447 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 376 kr.

Den nuværende pris på 350 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 21 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Akyga Basic Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.31 - 80 Plus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Akyga Basic Series Strømforsyning - 700 Watt - 120 mm - ATX 2.31 - 80 Plus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026350 kr1 kr (0%)
14. maj 2026349 kr1 kr (0%)
12. maj 2026350 kr3 kr (1%)
9. maj 2026347 kr3 kr (1%)
25. apr. 2026344 kr3 kr (1%)
24. apr. 2026347 kr16 kr (4%)
22. apr. 2026363 kr20 kr (5%)
18. apr. 2026383 kr9 kr (2%)
3. apr. 2026374 kr3 kr (1%)
21. mar. 2026371 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret