Gå til hovedindhold

Baron AK sideskinne 3,0 meter benyttes sammen med AK afretningsskinner

BaronMureværktøjPræcis nivelleringProfessionelt murerarbejdeEAN: 5713675000217

BARON AK Sideskinne i 3,0 meter længde fremstillet af 50x50mm profilrør. Anvendes sammen med AK afretningsskinner til præcist murerarbejde og nivellering. Læs mere

Pris fra 681 krtil 1.058 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 377 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 665 kr 14. mar.

Sammenlign priser på AK sideskinne 3,0 meter benyttes sammen med AK afretningsskinner og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 681 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Baron sideskinne til retteskinne, 3 meter
681 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Baron sideskinne til retteskinne 3 meter
729 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Baron sideskinne til retteskinne, 3m
759 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Baron sideskinne, 3,0 m
797,65 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
AK sideskinne 3,0 meter benyttes sammen med AK afretningsskinner
805 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
AK sideskinne, 3 meter
883 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
AK sideskinne 3,0 meter benyttes sammen med AK afretningsskinner
958,75 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Baron sideskinne, 3,0 m
1.058 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AK sideskinne 3,0 meter benyttes sammen med AK afretningsskinner koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AK sideskinne 3,0 meter benyttes sammen med AK afretningsskinner koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVærktøj681 kr681 krKøb
2LavprisVVS729 kr729 krKøb
3BilligVVS DK759 kr759 krKøb
4EL-GROSSISTEN797,65 kr797,65 krKøb
5Elvvs.dk805 kr805 krKøb
6WATTOO.DK883 kr883 krKøb
7vvsfittings.dk958,75 kr958,75 krKøb
8CS MEGASTORE DK1.058 kr1.257 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

BARON AK Sideskinne 3,0 meter

Baron

BARON AK Sideskinne i 3,0 meter længde fremstillet af 50x50mm profilrør. Anvendes sammen med AK afretningsskinner til præcist murerarbejde og nivellering.

• sideskinne
• afretningsskinne
• nivellering
• murerværktøj
• byggeskinner
• profilrør
• baron værktøj
• Professionelt murerarbejde
• Præcis nivellering

Beskrivelse

BARON AK Sideskinne er en 3,0 meter lang konstruktionskomponent fremstillet af robust 50x50mm profilrør. Dette specialværktøj er designet til at arbejde sammen med AK afretningsskinner og sikrer præcis nivellering ved murerarbejde og andre byggeopgaver.

Sideskinnens solide konstruktion i profilrør garanterer stabilitet og holdbarhed selv under intensive arbejdsforhold. Den er særligt velegnet til professionelle murere og byggearbejdere, der kræver høj præcision i deres arbejde.

Med sin længde på 3,0 meter dækker denne sideskinne større arbejdsområder effektivt og reducerer behovet for gentagne justeringer. Typenummer 10122 sikrer kompatibilitet med andre komponenter i AK-systemet.

Specifikationer

vægt:Ca. 8-10 kg
længde:3,0 meter
materiale:Profilrør
anvendelse:Til brug med AK afretningsskinner
typenummer:10122
profilstørrelse:50x50 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad bruges en AK sideskinne til?

AK sideskinner bruges sammen med afretningsskinner til præcis nivellering ved murerarbejde og andre byggeopgaver.

Er sideskinner kompatible med andre fabrikater?

Denne BARON sideskinne er designet specifikt til AK-systemet og typenummer 10122 sikrer kompatibilitet med andre AK komponenter.

Hvor meget vejer en 3,0 meter sideskinne?

En 3,0 meter sideskinne i 50x50mm profilrør vejer typisk 8-10 kg afhængigt af materialetykkelsen.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AK sideskinne 3,0 meter benyttes sammen med AK afretningsskinner

PriceData har fulgt prisen på AK sideskinne 3,0 meter benyttes sammen med AK afretningsskinner i 177 dage. Laveste pris i perioden er 638 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 883 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 685 kr.

Den nuværende pris på 681 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for AK sideskinne 3,0 meter benyttes sammen med AK afretningsskinner. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for AK sideskinne 3,0 meter benyttes sammen med AK afretningsskinner de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026681 kr48 kr (7%)
8. maj 2026729 kr48 kr (7%)
7. maj 2026681 kr28 kr (4%)
3. apr. 2026709 kr28 kr (4%)
25. mar. 2026681 kr16 kr (2%)
14. mar. 2026665 kr27 kr (4%)
14. feb. 2026638 kr41 kr (6%)
13. feb. 2026679 kr41 kr (6%)
5. feb. 2026638 kr245 kr (28%)
4. feb. 2026883 kr204 kr (30%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret