Gå til hovedindhold

Airtox TX22 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 48

AirtoxSkoWHITELAYER® sømværnProfessionelt arbejdeEAN: 7350077796836

Airtox TX22 sikkerhedssko med revolutionerende WHITELAYER® sømværn og PRO smart lukning. S3 SRC ESD certificeret til professionelt brug. Læs mere

Pris fra 1.595 krtil 2.840 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.245 kr (44% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.497,5 kr 18. apr.

Sammenlign priser på Airtox TX22 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 48 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1595 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
Sikkerhedssko S3 TX22 ESD U-turn
-45%1.595 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX TX22 UTURN Sikkerhedssko - Str. 48
1.932,39 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox TX22 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 48
2.840 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox TX22 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 48 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox TX22 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 48 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.595 kr1.595 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.932,39 kr1.932,39 krKøb
3Globaltools.dk2.840 kr2.840 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox TX22

Airtox

Airtox TX22 sikkerhedssko med revolutionerende WHITELAYER® sømværn og PRO smart lukning. S3 SRC ESD certificeret til professionelt brug.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• tx22
• smart lukning
• professionelt fodtøj
• byggesko
• Professionelt arbejde
• WHITELAYER® sømværn

Beskrivelse

Airtox TX22 er en avanceret sikkerhedssko designet til krævende arbejdsmiljøer. Skoen kombinerer dansk innovation med cutting-edge teknologi for at levere optimal beskyttelse og komfort. Det revolutionerende WHITELAYER® sømværn er verdens letteste - stærkt som stål, men blødt som en klud. Overdelen er fremstillet af nanotech mikrofiber i ét stykke, hvilket giver en sleek finish og exceptionel holdbarhed. Den transparente TPU-sål er skabt med AIR-injection teknologi for maksimal fleksibilitet. AIRTOX PRO smart lacing systemet sikrer perfekt pasform hver gang - hop i skoene, spænd drejeskiven og få optimal komfort. Med bred nordisk pasform sidder skoen som en sok om foden. Certificeret efter EN ISO 20345:2011 S3 SRC ESD for professionelt brug i byggeri, industri og håndværk. Designet og udviklet i København til danske arbejdsforhold.

Specifikationer

pasform:Bred nordisk pasform
åndbar:Ja
tåkappe:NEO-stål letvægt
sømværn:WHITELAYER®
lukkesystem:AIRTOX PRO smart lacing
certificering:EN ISO 20345:2011
vandafvisende:Ja
sål_materiale:TPU med AIR-injection
sikkerhedsklasse:S3 SRC ESD
materiale_overdel:Nanotech mikrofiber
olie_syrebestandig:Ja
størrelsesområde:36-48
temperaturmodstand:Op til 150°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er Airtox TX22 vandtæt?

TX22 er vandafvisende med nanotech mikrofiber overdel, men ikke fuldstændig vandtæt. Den beskytter mod fugt og væde i normale arbejdssituationer.

Hvordan fungerer smart lukning systemet?

AIRTOX PRO smart lacing bruger en drejeskive-mekanisme. Drej skiven for at spænde skoen til perfekt pasform, og klik for hurtig åbning.

Hvilke sikkerhedsstandarder opfylder skoen?

TX22 er certificeret efter EN ISO 20345:2011 S3 SRC ESD, hvilket inkluderer tåbeskyttelse, sømværn, vandafvisning og ESD-beskyttelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox TX22 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 48

PriceData har fulgt prisen på Airtox TX22 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 48 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.497,5 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 2.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.669 kr.

Den nuværende pris på 1.595 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 17 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Airtox TX22 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 48. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Airtox TX22 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 48 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.595 kr242 kr (13%)
29. maj 20261.837 kr242 kr (15%)
27. maj 20261.595 kr182 kr (10%)
20. maj 20261.777 kr24 kr (1%)
19. maj 20261.753 kr24 kr (1%)
2. maj 20261.777 kr280 kr (14%)
1. maj 20262.057 kr559,5 kr (37%)
18. apr. 20261.497,5 kr559,5 kr (27%)
17. apr. 20262.057 kr559,5 kr (37%)
27. mar. 20261.497,5 kr251,5 kr (14%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret