Gå til hovedindhold

AIRTOX TX22 sikkerhedssko, Letvægt med Uturn boa-lukning - Str. 42

AIRTOXSkoUltra let WhitelayerProfessionelt arbejdeEAN: 7350077796775

Airtox TX22 sikkerhedssko med revolutionerende Whitelayer sømværn og UTURN lukning. Ultra let design kombineret med S3 ESD sikkerhed. Læs mere

Pris fra 1.595 krtil 2.840 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.245 kr (44% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.497,5 kr 3. mar.

Sammenlign priser på AIRTOX TX22 sikkerhedssko, Letvægt med Uturn boa-lukning - Str. 42 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1595 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
Sikkerhedssko S3 TX22 ESD U-turn
-45%1.595 kr
Før 2.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX TX22 sikkerhedssko, Letvægt med Uturn boa-lukning - Str. 42
2.178 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Airtox TX22 sik.sko str. 42 - letvægtvægt m/UTURN-lukning
2.199 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
AIRTOX TX22 sikkerhedssko Letvægt med Uturn boa-lukning, str. 42
2.493,75 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Airtox TX22 sikkerhedssko S3 ESD (Sort/Blå, 42)
2.840 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox TX22 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 42
2.840 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AIRTOX TX22 sikkerhedssko, Letvægt med Uturn boa-lukning - Str. 42 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AIRTOX TX22 sikkerhedssko, Letvægt med Uturn boa-lukning - Str. 42 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.595 kr1.595 krKøb
2Proshop DK2.178 kr2.178 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.199 kr2.199 krKøb
4vvsfittings.dk2.493,75 kr2.493,75 krKøb
5Specialbutikken2.840 kr2.840 krKøb
6Globaltools.dk2.840 kr2.840 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox TX22 sikkerhedssko

AIRTOX

Airtox TX22 sikkerhedssko med revolutionerende Whitelayer sømværn og UTURN lukning. Ultra let design kombineret med S3 ESD sikkerhed.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• tx22
• uturn sko
• letvægts sikkerhedssko
• s3 sko
• Professionelt arbejde
• Ultra let Whitelayer

Beskrivelse

Airtox TX22 er en innovativ sikkerhedssko der kombinerer maksimal sikkerhed med sneaker-komfort. Skoen er udstyret med det banebrydende Whitelayer sømværn - stærkt som stål men blødt som en klud. Dette lette materiale er oprindeligt udviklet til det amerikanske militær. Den åndbare mikrofiber overdel har vandafvisende egenskaber, mens den gennemsigtige TPU-sål er olie-, syre- og varmebestandig op til 150°C. Med NEO-stål tåkappe, Fresh-TECH indlægssål og UTURN lukkesystem får du optimal beskyttelse uden at gå på kompromis med komfort. EN ISO 20345 S3 SRC ESD godkendt.

Specifikationer

vaegt:1,25 kg (par)
lukning:UTURN/PRO smart lacing
overdel:Nanotech mikrofiber
pasform:Bred skandinavisk
ydersaal:TPU - olie/syre/varmebestandig til 150°C
soemvaern:Whitelayer - letteste i verden
taaekappe:NEO-stål
stoerrelse:42
antistatisk:Ja
vandtaethed:Vandafvisende
indlaegssaal:Fresh-TECH antibakteriel
certificering:EN ISO 20345:2011
sikkerhedsklasse:S3 SRC ESD

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vejer skoene?

Et par Airtox TX22 vejer kun 1,25 kg, hvilket gør dem ekstremt lette for sikkerhedssko.

Er skoene vandtætte?

TX22 er vandafvisende med åndbar mikrofiber overdel, men ikke fuldstændig vandtæt.

Hvad er Whitelayer sømværn?

Whitelayer er verdens letteste sømværn - stærk som stål men blød som en klud. Oprindeligt udviklet til det amerikanske militær.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AIRTOX TX22 sikkerhedssko, Letvægt med Uturn boa-lukning - Str. 42

PriceData har fulgt prisen på AIRTOX TX22 sikkerhedssko, Letvægt med Uturn boa-lukning - Str. 42 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.497,5 kr (registreret d. 3. marts 2026), højeste er 2.057 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.691 kr.

Den nuværende pris på 1.595 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 9% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for AIRTOX TX22 sikkerhedssko, Letvægt med Uturn boa-lukning - Str. 42. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for AIRTOX TX22 sikkerhedssko, Letvægt med Uturn boa-lukning - Str. 42 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.595 kr242 kr (13%)
29. maj 20261.837 kr242 kr (15%)
27. maj 20261.595 kr182 kr (10%)
20. maj 20261.777 kr24 kr (1%)
19. maj 20261.753 kr24 kr (1%)
2. maj 20261.777 kr280 kr (14%)
1. maj 20262.057 kr559,5 kr (37%)
3. mar. 20261.497,5 kr101,5 kr (6%)
27. feb. 20261.599 kr45 kr (3%)
7. feb. 20261.644 kr49 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret