Gå til hovedindhold

Airtox TR55 sikkerhedssko S3 ESD (Sort, 41)

AirtoxSkoWhitelayer sømværnProfessionelt håndværkEAN: 7350077796263

Airtox TR55 Sikkerhedssko med revolutionerende Whitelayer sømværn og Air-System 3.0. Fleksibel og blød som sneakers, med S3 ESD sikkerhedsklassificering. Læs mere

Pris fra 1.589 krtil 2.790 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.201 kr (43% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Airtox TR55 sikkerhedssko S3 ESD (Sort, 41) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1589 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
TR55 sikkerhedssko, Unisex, Sort -
-47%1.589 kr
Før 2.975 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Airtox TR55 sikkerhedssko S3 ESD (Sort, 41)
2.747,5 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox TR55 Sikkerhedssko Str. 41
2.790 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox TR55 sikkerhedssko S3 ESD (Sort, 41) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox TR55 sikkerhedssko S3 ESD (Sort, 41) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.589 kr1.589 krKøb
2Specialbutikken2.747,5 kr2.747,5 krKøb
3Globaltools.dk2.790 kr2.790 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox TR55 Sikkerhedssko

Airtox

Airtox TR55 Sikkerhedssko med revolutionerende Whitelayer sømværn og Air-System 3.0. Fleksibel og blød som sneakers, med S3 ESD sikkerhedsklassificering.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• s3 sko
• esd sko
• whitelayer
• sømværn sko
• Professionelt håndværk
• Whitelayer sømværn

Beskrivelse

Airtox TR55 er en high-tech sikkerhedssko der revolutionerer arbejdsfodtøj med verdens letteste sømværn Whitelayer - stærk som stål og blød som en klud. Skoen kombinerer åndbart nubuck læder med PowerBreeze tekstil-teknologi for optimal komfort. Den brede skandinaviske pasform og AIR-System 3.0 sål gør TR55 så fleksibel og blød som de bedste sneakers. NEO-stål letvægts tåkappe beskytter uden at gå på kompromis med komfort. FreshTech indlægssål med Cool&Me teknologi sikrer perfekt luftcirkulation og temperaturstyring. Olie-, benzin- og syrebestandig TPU ydersål er varmebestandig op til 150°C. Godkendt efter EN ISO 20345 S3 SRC ESD standarden for maksimal sikkerhed på arbejdspladsen.

Specifikationer

sål:AIR-System 3.0 TPU
vægt:Ultralet
lukning:UTURN system
overdel:Nubuck læder + PowerBreeze tekstil
pasform:Bred skandinavisk
standard:EN ISO 20345
tåkappe:NEO-stål letvægts
resistens:Olie-, benzin- og syrebestandig
sømværn:Whitelayer (letteste i verden)
indlægssål:FreshTech med Cool&Me
sikkerhedsklasse:S3 SRC ESD
varmebestandighed:150°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er Whitelayer sømværn?

Whitelayer er verdens letteste sømværn, oprindeligt udviklet til det amerikanske militær. Det er stærkt som stål men blødt som en klud.

Er skoen ESD-godkendt?

Ja, TR55 er ESD-godkendt og opfylder EN ISO 20345 S3 SRC ESD standarden for elektrostatisk afledning.

Hvor varmebestandig er sålen?

Ydersålen er kortvarigt varmebestandig op til 150°C og er samtidig olie-, benzin- og syrebestandig.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox TR55 sikkerhedssko S3 ESD (Sort, 41)

PriceData har fulgt prisen på Airtox TR55 sikkerhedssko S3 ESD (Sort, 41) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.589 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.148 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.706 kr.

Den nuværende pris på 1.589 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Airtox TR55 sikkerhedssko S3 ESD (Sort, 41). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Airtox TR55 sikkerhedssko S3 ESD (Sort, 41) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.589 kr155 kr (9%)
29. maj 20261.744 kr155 kr (10%)
27. maj 20261.589 kr155 kr (9%)
14. maj 20261.744 kr99 kr (5%)
13. maj 20261.843 kr305 kr (14%)
19. apr. 20262.148 kr473 kr (28%)
3. apr. 20261.675 kr24 kr (1%)
2. apr. 20261.699 kr35 kr (2%)
7. mar. 20261.664 kr34 kr (2%)
6. mar. 20261.698 kr34 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret