Gå til hovedindhold

Airtox sikkerhedssko str. 44 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn

AIRTOXSkoUltra blød StyroSoft sålProfessionelt håndværkEAN: 7350077801998

Airtox FS55 sikkerhedssko med ultra bløde StyroSoft 3.0 såler og 64% rebound effekt. Metalfri med Whitelayer sømværn for maksimal komfort. Læs mere

Pris fra 1.799 krtil 3.120 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.321 kr (42% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Airtox sikkerhedssko str. 44 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1799 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
FS55 Sikkerhedssko S3
-43%1.799 kr
Før 3.179 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Airtox sikkerhedssko str. 44 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn
1.933 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Airtox FS55 ESD Sikkerhedssko (44)
2.060 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX Sikkerhedssko FS55 S3 - Str. 44
2.170 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SIKKERHEDSSKO FS55 S3 STR. 44
2.406,86 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sikkerhedssko fs55 s3 str. 44
2.570 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Airtox sikkerhedssko str. 44 FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn
2.828,75 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FS55 sikkkerhedssko S3 ESD 44
3.120 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox sikkerhedssko str. 44 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox sikkerhedssko str. 44 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.799 kr1.799 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.933 kr1.933 krKøb
3Specialbutikken2.060 kr2.060 krKøb
4Proshop DK2.170 kr2.170 krKøb
5EL-GROSSISTEN2.406,86 kr2.406,86 krKøb
6MaintainIt2.570 kr2.570 krKøb
7vvsfittings.dk2.828,75 kr2.828,75 krKøb
8Globaltools.dk3.120 kr3.120 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox FS55 sikkerhedssko

AIRTOX

Airtox FS55 sikkerhedssko med ultra bløde StyroSoft 3.0 såler og 64% rebound effekt. Metalfri med Whitelayer sømværn for maksimal komfort.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• metalfri sikkerhedssko
• letvægts sikkerhedssko
• s3 sikkerhedssko
• Professionelt håndværk
• Ultra blød StyroSoft sål

Beskrivelse

Airtox FS55 er en metalfri sikkerhedssko designet til maksimal komfort gennem hele arbejdsdagen. Skoen er udstyret med ultra bløde StyroSoft 3.0 såler, som giver en rebound-effekt på op til 64%, hvilket reducerer belastningen på fødder og ben. Overdelen er fremstillet i vandafvisende nanotech mikrofiber, som er nem at rengøre. Den praktiske drejelås gør det let og hurtigt at tilpasse skoen. Det ultralette Whitelayer sømværn vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle tekstilværn. TPA-plast tåkappe giver sikkerhed uden unødig vægt. Olie-, syre- og varmebestandig ydersål i NRT gummi tåler temperaturer op til 300°C. Bred pasform og ESD-godkendelse gør skoen ideel til mange forskellige brancher.

Specifikationer

vægt:Letvægt
lukning:Drejelås
pasform:Bred nordisk
tåkappe:TPA-plast letvægts
ydersål:NRT gummi
sømværn:Whitelayer (32 gram)
størrelse:44
antistatisk:Ja
esd_godkendt:Ja
vandafvisende:Ja
olie_bestandig:Ja
rebound_effekt:Op til 64%
syre_bestandig:Ja
sål_teknologi:StyroSoft 3.0
sikkerhedsklasse:EN ISO 20345:2011 S3 SRC HRO ESD
materiale_overdel:Nanotech mikrofiber
varmebestandighed:300°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er skoen metalfri?

Ja, Airtox FS55 er 100% metalfri inklusive tåkappe, som er lavet af TPA-plast.

Hvor meget vejer sømværnet?

Whitelayer sømværnet vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle tekstilsømværn.

Er skoen vandtæt?

Skoen er vandafvisende med nanotech mikrofiber, men ikke helt vandtæt.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox sikkerhedssko str. 44 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn

PriceData har fulgt prisen på Airtox sikkerhedssko str. 44 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn i 139 dage. Laveste pris i perioden er 1.799 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 1.997 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.913 kr.

Den nuværende pris på 1.799 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Airtox sikkerhedssko str. 44 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Airtox sikkerhedssko str. 44 - FS55, PRO smart lacing, StyroSoft sål, Whitelayer sømværn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.799 kr134 kr (7%)
30. maj 20261.933 kr70 kr (4%)
29. maj 20261.863 kr64 kr (4%)
27. maj 20261.799 kr64 kr (3%)
18. maj 20261.863 kr70 kr (4%)
16. mar. 20261.933 kr61 kr (3%)
25. feb. 20261.994 kr61 kr (3%)
22. feb. 20261.933 kr64 kr (3%)
19. feb. 20261.997 kr3 kr (0%)
2. feb. 20261.994 kr37 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret