Gå til hovedindhold

AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 44

AIRTOXSkoVerdens letteste sømværnProfessionelt bygge- og industriarbejdeEAN: 7350077801042

Airtox FL44 sikkerhedssko med revolutionerende StyroSoft 3.0 såler og Whitelayer sømværn. Metalfri design med S3 ESD certificering til optimal komfort. Læs mere

Pris fra 1.619 krtil 2.986,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.367,25 kr (46% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 44 og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1619 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
Sikkerhedssko S3, Unisex, Sort - FL44
-38%1.619 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Airtox sikkerhedssko str. 44 - FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning
1.747 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 44
2.178 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning, str. 44
2.493,75 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 44
2.986,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 44 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 44 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.619 kr1.619 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.747 kr1.747 krKøb
3Proshop DK2.178 kr2.178 krKøb
4vvsfittings.dk2.493,75 kr2.493,75 krKøb
5Globaltools.dk2.986,25 kr2.986,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox FL44 sikkerhedssko

AIRTOX

Airtox FL44 sikkerhedssko med revolutionerende StyroSoft 3.0 såler og Whitelayer sømværn. Metalfri design med S3 ESD certificering til optimal komfort.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• metalfri sko
• s3 sko
• esd sko
• letvaegts sikkerhedssko
• Professionelt bygge- og industriarbejde
• Verdens letteste sømværn

Beskrivelse

Airtox FL44 sikkerhedssko kombinerer sikkerhed med komfort gennem innovative teknologier. Den metalfri konstruktion anvender Whitelayer sømværn - verdens letteste på kun 32 gram, som er 55% lettere end almindeligt tekstil-sømværn. StyroSoft 3.0 såleteknologi sikrer fjederende og ultra-bløde tråd, mens den ergonomiske TPA-plastik tåkappe giver beskyttelse uden vægt. Skoen er fremstillet i avanceret microfiber med åndbarhed og vandafvisende egenskaber. Wire-drejelukningssystemet sikrer perfekt pasform, og Cool&Me klimakontrol holder fødderne tørre. Godkendt til EN ISO 20345 S3 SRC HRO ESD med olie- og syrebestandig sål til 300°C. Bred skandinavisk pasform gør den ideel til danske arbejdspladser inom byggeri, VVS og industri.

Specifikationer

sål:StyroSoft 3.0 gummi
lukning:Wire-drejesystem
pasform:Bred skandinavisk
standard:EN ISO 20345:2011
tåkappe:TPA-plastik
materiale:Microfiber overdel
sømværn:Whitelayer 32g
klimakontrol:Cool&Me
vægt_sømværn:32 gram
sikkerhedsklasse:S3 SRC HRO ESD
temperatur_modstand:300°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er skoen virkelig metalfri?

Ja, FL44 er helt metalfri med Whitelayer sømværn og TPA-plastik tåkappe i stedet for traditionelt stål.

Hvor meget vejer sømværnet?

Whitelayer sømværnet vejer kun 32 gram og er 55% lettere end almindeligt tekstil-sømværn.

Kan skoen tåle varme?

Ja, sålen er varmebestandig op til 300°C og er olie- samt syrebestandig.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 44

PriceData har fulgt prisen på AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 44 i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.619 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.044 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.838 kr.

Den nuværende pris på 1.619 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 18% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 44. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for AIRTOX sikkerhedssko FL44, Styrosoft såler, Whitelayer sømværn, Wirelukning - Str. 44 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.619 kr418 kr (21%)
29. maj 20262.037 kr418 kr (26%)
27. maj 20261.619 kr425 kr (21%)
18. maj 20262.044 kr54 kr (3%)
6. maj 20261.990 kr21 kr (1%)
5. maj 20261.969 kr13 kr (1%)
2. maj 20261.982 kr20 kr (1%)
30. apr. 20262.002 kr42 kr (2%)
19. apr. 20262.044 kr317 kr (18%)
3. apr. 20261.727 kr72 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret