Gå til hovedindhold

Airtox FS22 sikkerhedssandal WHITELAYER

AirtoxSkoUltra let og åndbarVarme arbejdsmiljøerEAN: 7350077801097

Airtox FS22 Sikkerhedssandal med revolutionerende StyroSoft 3.0 teknologi og verdens letteste Whitelayer sømværn. Perfekt til varme arbejdsmiljøer. Læs mere

Pris fra 1.645 krtil 2.961,25 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.316,25 kr (44% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Airtox FS22 sikkerhedssandal WHITELAYER og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1645 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
FS22 sikkerheds-sandal, Unisex, Sort -
-46%1.645 kr
Før 3.025 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FS22 sikkerhedssandal WHITELAYER
1.823 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Airtox Sikkerhedssandal FS22 ESD (36)
1.850 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX FS22 Sikkerhedssandal - Str. 36
2.177 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FS22 Sikkerhedssandal Str. 36
2.961,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox FS22 sikkerhedssandal WHITELAYER koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox FS22 sikkerhedssandal WHITELAYER koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.645 kr1.645 krKøb
2Homeshop DK1.823 kr1.823 krKøb
3Specialbutikken1.850 kr1.850 krKøb
4CS MEGASTORE DK2.177 kr2.177 krKøb
5Globaltools.dk2.961,25 kr2.961,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox FS22 Sikkerhedssandal

Airtox

Airtox FS22 Sikkerhedssandal med revolutionerende StyroSoft 3.0 teknologi og verdens letteste Whitelayer sømværn. Perfekt til varme arbejdsmiljøer.

• sikkerhedssandal
• arbejdssandal
• airtox sko
• s1p fodtøj
• esd sandal
• metalfri sikkerhedssko
• Varme arbejdsmiljøer
• Ultra let og åndbar

Beskrivelse

Airtox FS22 Sikkerhedssandal er en avanceret, metalfri arbejdssandal udviklet med fokus på maksimal komfort og sikkerhed. Sandalen er udstyret med banebrydende StyroSoft 3.0 såler, som leverer en enestående rebound-effekt på op til 64% og sikrer optimal stødabsorbering hele dagen. Den store fordel ved FS22 er det ultralettte Whitelayer sømværn, som vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle tekstil-løsninger. Overdelen er fremstillet i holdbar Nanotech mikrofiber med store integrerede ventilationshuller for optimal luftgennemstrømning. Indvendigt har sandalen COOL&ME klimakontrol, som effektivt leder varme og fugt væk fra foden. Den skridsikre NRT gummisål er olie-, syre- og varmebestandig op til 300°C. Godkendt efter EN ISO 20345:2022 S1 PS FO HRO SC SR ESD.

Specifikationer

lukning:Wirelukning/AIRTOX PRO
pasform:Bred
vandtaet:Nej
saal_type:NRT gummisål
soemvaern:Whitelayer (32 gram)
godkendelse:EN ISO 20345:2022 S1 PS FO HRO SC SR ESD
ventilation:Store integrerede lufthuller
klimakontrol:COOL&ME
rebound_effekt:Op til 64%
saal_teknologi:StyroSoft 3.0
vaegt_soemvaern:55% lettere end standard
sikkerhedsklasse:S1P
materiale_overdel:Nanotech mikrofiber
varmebestandighed:300°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor meget vejer Whitelayer sømværnet?

Whitelayer sømværnet i FS22 vejer kun 32 gram og er 55% lettere end andre tekstil-sømværn, hvilket gør det til et af verdens letteste.

Er sandalen vandtæt?

Nej, FS22 er ikke vandtæt, men designet med store ventilationshuller for optimal luftgennemstrømning i varme arbejdsmiljøer.

Hvilken sikkerhedsklasse har sandalen?

Airtox FS22 er godkendt efter EN ISO 20345:2022 S1 PS FO HRO SC SR ESD, hvilket betyder S1P sikkerhedsklasse med ekstra beskyttelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox FS22 sikkerhedssandal WHITELAYER

PriceData har fulgt prisen på Airtox FS22 sikkerhedssandal WHITELAYER i 137 dage. Laveste pris i perioden er 1.645 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 1.850 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.736 kr.

Den nuværende pris på 1.645 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Airtox FS22 sikkerhedssandal WHITELAYER. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Airtox FS22 sikkerhedssandal WHITELAYER de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.645 kr178 kr (10%)
29. maj 20261.823 kr178 kr (11%)
27. maj 20261.645 kr178 kr (10%)
1. apr. 20261.823 kr174 kr (11%)
26. mar. 20261.649 kr174 kr (10%)
25. mar. 20261.823 kr174 kr (11%)
8. mar. 20261.649 kr150 kr (8%)
7. mar. 20261.799 kr150 kr (9%)
19. jan. 20261.649 kr201 kr (11%)
16. jan. 20261.850 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret