Gå til hovedindhold

AIRTOX FS22 sikkerheds-sandal Formula S1P Str.37

AirtoxSkoUltra let Whitelayer sømværnByggebranchen og lagerarbejdeEAN: 7350077801103

Airtox FS22 metalfri sikkerhedssandal med StyroSoft 3.0 sål og Whitelayer sømværn. Ekstraordinært let og behagelig til krævende arbejdsmiljøer. Læs mere

Pris fra 1.645 krtil 2.961,25 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 1.316,25 kr (44% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på AIRTOX FS22 sikkerheds-sandal Formula S1P Str.37 og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1645 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
FS22 sikkerheds-sandal, Unisex, Sort -
-46%1.645 kr
Før 3.025 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Airtox Sikkerhedssandal FS22 ESD (37)
1.850 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX FS22 sikkerheds-sandal Formula S1P Str.37
2.177 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
SIKKERHEDSSANDAL FS22 STR. 37
2.452,65 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Sikkerhedssandal fs22 str. 37
2.618,75 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FS22 Sikkerhedssandal Str. 37
2.961,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AIRTOX FS22 sikkerheds-sandal Formula S1P Str.37 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AIRTOX FS22 sikkerheds-sandal Formula S1P Str.37 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.645 kr1.645 krKøb
2Specialbutikken1.850 kr1.850 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.177 kr2.177 krKøb
4EL-GROSSISTEN2.452,65 kr2.452,65 krKøb
5MaintainIt2.618,75 kr2.618,75 krKøb
6Globaltools.dk2.961,25 kr2.961,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox FS22 Sikkerhedssandal

Airtox

Airtox FS22 metalfri sikkerhedssandal med StyroSoft 3.0 sål og Whitelayer sømværn. Ekstraordinært let og behagelig til krævende arbejdsmiljøer.

• sikkerhedssko
• arbejdssandal
• airtox sandal
• metalfri sikkerhedssko
• lettevægts arbejdssko
• sikkerhedsfodtøj
• Byggebranchen og lagerarbejde
• Ultra let Whitelayer sømværn

Beskrivelse

Airtox FS22 er en avanceret metalfri sikkerhedssandal designet til maksimal komfort og sikkerhed. Sandalen er udstyret med revolutionerende StyroSoft 3.0 såler der giver 64% rebound-effekt og enestående stødabsorbering. Det ultralette Whitelayer sømværn vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle tekstilløsninger. Overdelen er fremstillet i holdbar Nanotech mikrofiber med integrerede lufthuller for optimal ventilation. Sandalen har wirelukning for hurtig justering og er godkendt efter EN ISO 20345:2022 S1P SRC HRO ESD. Perfekt til byggebranchen, lager og logistik hvor sikkerhed og komfort er afgørende.

Specifikationer

sål:NRT gummisål - olie og syrebestandig
vægt:Ekstraordinært let
lukning:Wire lukning (AIRTOX PRO)
overdel:Nanotech mikrofiber med lufthuller
pasform:Bred pasform
tåkappe:TPA letvægts plast
vandtæt:Nej
sømværn:Whitelayer - 32 gram, 55% lettere
klimakontrol:COOL&ME® system
såleteknologi:StyroSoft 3.0 med 64% rebound-effekt
sikkerhedsklasse:EN ISO 20345:2022 S1P SRC HRO ESD
varmebestandighed:Op til 300°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er sandalen vandtæt?

Nej, Airtox FS22 er ikke vandtæt men har excellent åndbarhed gennem Nanotech mikrofiber og integrerede lufthuller.

Hvor meget vejer sømværnet?

Whitelayer sømværnet vejer kun 32 gram og er 55% lettere end traditionelle tekstilsømværn, samtidig med at det er fugtabsorberende.

Hvad betyder S1P certificeringen?

S1P betyder sikkerhedssandal med tåkappe, sømværn og antistatiske egenskaber. Den opfylder også HRO (varmebestandig), SRC (skridsikker) og ESD (antistatisk) standarder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AIRTOX FS22 sikkerheds-sandal Formula S1P Str.37

PriceData har fulgt prisen på AIRTOX FS22 sikkerheds-sandal Formula S1P Str.37 i 137 dage. Laveste pris i perioden er 1.645 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.177 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.818 kr.

Den nuværende pris på 1.645 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 24% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for AIRTOX FS22 sikkerheds-sandal Formula S1P Str.37. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for AIRTOX FS22 sikkerheds-sandal Formula S1P Str.37 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.645 kr205 kr (11%)
30. maj 20261.850 kr327 kr (15%)
29. maj 20262.177 kr532 kr (32%)
27. maj 20261.645 kr205 kr (11%)
20. maj 20261.850 kr327 kr (15%)
19. maj 20262.177 kr327 kr (18%)
13. maj 20261.850 kr327 kr (15%)
11. maj 20262.177 kr327 kr (18%)
1. maj 20261.850 kr53 kr (3%)
30. apr. 20261.797 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret