Gå til hovedindhold

Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 38

AirtoxSkoLetvægts comfortProfessionelt arbejdeEAN: 7350077800984

Airtox FL44 sikkerhedssko i størrelse 38 med Whitelayer sømværn og StyroSoft sål. Letvægts beskyttelse uden metal til komfort hele arbejdsdagen. Læs mere

Pris fra 1.619 krtil 2.986,25 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 1.367,25 kr (46% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 38 og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1619 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Modekompagniet
TrustScore 4 ud af 54,0
Sikkerhedssko S3, Unisex, Sort - FL44
-38%1.619 kr
Før 2.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AIRTOX FL44 Sikkerhedssko - Str. 38
2.571 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 38
2.986,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 38 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 38 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Modekompagniet1.619 kr1.619 krKøb
2CS MEGASTORE DK2.571 kr2.571 krKøb
3Globaltools.dk2.986,25 kr2.986,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Airtox FL44 sikkerhedssko størrelse 38

Airtox

Airtox FL44 sikkerhedssko i størrelse 38 med Whitelayer sømværn og StyroSoft sål. Letvægts beskyttelse uden metal til komfort hele arbejdsdagen.

• sikkerhedssko
• arbejdssko
• airtox sko
• fl44
• s3 sikkerhedssko
• esd sikkerhedssko
• letvægts sikkerhedssko
• mikrofiber sikkerhedssko
• Professionelt arbejde
• Letvægts comfort

Beskrivelse

Airtox FL44 er en avanceret sikkerhedssko designet til professionelle, der har brug for både sikkerhed og komfort. Skoen har innovativ Whitelayer sømværn, der er 55% lettere end traditionelle tekstil-sømværn, og vejer kun 32 gram. TPA-plast tåkappe giver robust beskyttelse mod faldende objekter, mens StyroSoft 3.0 sålteknologi sikrer overlegen stødabsorbering og reducerer fodtræthed. Wire-drejelukningssystemet tillader hurtig og præcis justering af pasformen. Mikrofiber-overdelen er åndbar og vandafvisende, mens Cool&Me klimakontrolsystem holder fødderne kølige og tørre. Godkendt til EN ISO 20345:2011 S3 SRC HRO ESD med SRC-certificeret sål mod skridning på våde og tørre overflader.

Specifikationer

sål:StyroSoft 3.0 med NRT gummi
farve:Sort
pasform:Bred skandinavisk fit
standard:EN ISO 20345:2011
tåkappe:TPA-plast letvægt
materiale:Mikrofiber, TPA-plast, gummi
sømværn:Whitelayer (32 gram)
størrelse:38
lukkesystem:Wire-drejelukning (Uturn)
vandtæthed:Vandafvisende
sikkerhedsklasse:S3 SRC HRO ESD
varmebestandighed:Op til 300°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er skoen virkelig så let som påstået?

Ja, Airtox FL44 er designet som en letvægts sikkerhedssko med Whitelayer sømværn der kun vejer 32 gram - 55% lettere end traditionelle tekstil-sømværn.

Kan skoen bruges på våde overflader?

Ja, skoen er SRC-certificeret og har skridsikker sål, der fungerer på både våde og tørre overflader samt overflader med olier og rengøringsmidler.

Hvor varm kan arbejdsoverfladen være?

Sålens NRT gummi er varmebestandig op til 300°C, hvilket gør skoen velegnet til varme arbejdsmiljøer.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 38

PriceData har fulgt prisen på Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 38 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.619 kr (registreret d. 27. maj 2026), højeste er 2.571 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.916 kr.

Den nuværende pris på 1.619 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 38. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Airtox FL44 sikkerhedssko m/hurtigluk S3 ESD 38 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.619 kr952 kr (37%)
29. maj 20262.571 kr952 kr (59%)
27. maj 20261.619 kr952 kr (37%)
25. apr. 20262.571 kr223 kr (9%)
13. apr. 20262.348 kr193 kr (8%)
6. apr. 20262.541 kr293 kr (13%)
2. apr. 20262.248 kr452 kr (25%)
1. apr. 20261.796 kr2 kr (0%)
31. mar. 20261.798 kr2 kr (0%)
29. mar. 20261.796 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret