Gå til hovedindhold

Megatherm Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid

MegathermSanitetEAN: 7391543510259
Pris fra 41,78 krtil 75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 33,22 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 35,51 kr 10. maj

Sammenlign priser på Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 41.78 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Afløbs overgang 1.1/2" - 32 mm PP nippel hvid
41,78 kr
Til butik
Afløbs overgang 1.1/2" - 32 mm PP nippel hvid billede

Produktinformation

Afløbs overgang 1.1/2" - 32 mm PP nippel hvid

Produktspecifikationer

EAN: 7391543510259
Varenr.: 15842761376079
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Afløbs overgang 1.1/2 - 32 mm PP nippel hvid
43,1 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid
47 kr
Til butik
Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid billede

Produktinformation

Overgangskobling til afløb giver en fleksibel og holdbar løsning til 32 mm rørDenne hvide overgangskobling er udviklet til at forbinde et afløbsrør på 32 mm med en 1 1/2" gevindtilslutning. Den er fremstillet i robust polypropylen (PP) plast, som kom...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Purus
Kategori: Afløb
Farve: white
Størrelse: 32 mm
EAN: 7391543510259
Varenr.: 750362011
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Megatherm Kobling 1 1/2" hvid lige
48 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Kobling 1 1/2" hvid lige
50 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid
75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN41,78 kr41,78 krKøb
2CS MEGASTORE DK43,1 kr82,1 krKøb
3BilligVVS DK47 kr47 krKøb
4Proshop DK48 kr87 krKøb
5Elvvs.dk50 kr50 krKøb
6CompletVVS75 kr75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid

PriceData har fulgt prisen på Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid i 181 dage. Laveste pris i perioden er 35,51 kr (registreret d. 10. maj 2026), højeste er 47 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 42 kr.

Den nuværende pris på 41,78 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 18% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Overgang, Ø32 mm x 1 1/2", nippel, plast, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 202641,78 kr5,78 kr (16%)
26. maj 202636 kr5,78 kr (14%)
24. maj 202641,78 kr5,78 kr (16%)
17. maj 202636 kr
10. maj 202635,51 kr5,49 kr (13%)
19. apr. 202641 kr1 kr (2%)
15. apr. 202642 kr1 kr (2%)
27. mar. 202643 kr1 kr (2%)
21. mar. 202644 kr1 kr (2%)
19. mar. 202645 kr1,13 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret