Gå til hovedindhold

AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning - 800 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus

Pris fra 528 krtil 649 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 121 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 519 kr 11. mar.

Sammenlign priser på AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning - 800 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 528 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning 800Watt
528 kr
Til butik
AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning 800Watt billede

Produktinformation

AeroCool VX PLUS 800 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - AC 230 V - 800 Watt - aktiv PFC

Produktspecifikationer

Mærke: AeroCool
Artikel nr.: AEROPGSVX-800PLUS-80
EAN: 4713105962819
Varenr.: 995833014
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning - 800 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus
578 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning til PC Aerocool VX Plus 800W 80+ ATX
629 kr
Til butik
Strømforsyning til PC Aerocool VX Plus 800W 80+ ATX billede

Produktinformation

Stabil strømforsyning til gaming- og kontor-PCAerocool VX Plus 800W er en ATX strømforsyning til PC, der leverer pålidelig effekt til dine komponenter. Med op til 800 W total effekt og en 12 cm topmonteret blæser får du solid strøm og effektiv køling til systemer, der kræver lidt ekstra. Den er velegnet til opbygning eller opgradering af stationære computere, hvor stabilitet og enkel installation er i fokus.Fordele ved 80+ 800W ATX PSUStrømforsyningen er designet til ATX-motherboards og har én 12 cm blæser for behagelig luftgennemstrømning. 12V-skinnen kan levere op til 58 A (696 W kombineret), hvilket giver god kapacitet til moderne hardware. Farven er klassisk sort, som passer diskret ind i de fleste kabinetter.Formfaktor PSU: ATXAnvendelse: PCUnderstøttet motherboard: ATXTotal effekt: 800 WKombineret effekt +12V: 696 WMaks. strøm +12V: 58 AMaks. strøm +5V: 18 AMaks. strøm +3,3V: 22 AKombineret effekt +5V/+3,3V: 130 W+5Vsb: 2,5 A, 12,5 W-12V: 0,3 A, 3,6 WAC indgangsspænding: 230 VAC frekvens: 47–63 HzIndgangsstrøm: 5 ABlæser: 1 × 12 cm (placering: top)Farve: Sort...

Produktspecifikationer

Mærke: Aerocool
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.6g
EAN: 4713105962819
Varenr.: 1921277
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning til PC Aerocool VX Plus 800W 80+ ATX
649 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning - 800 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning - 800 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK528 kr528 krKøb
2Proshop DK578 kr617 krKøb
3Boligcenter DK629 kr629 krKøb
4Vivas DK649 kr728 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning - 800 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus

PriceData har fulgt prisen på AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning - 800 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus i 182 dage. Laveste pris i perioden er 519 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 652 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 537 kr.

Den nuværende pris på 528 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 34 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 73 prisændringer for AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning - 800 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 73 prisændringer for AeroCool VX PLUS 800 Strømforsyning - 800 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026528 kr1 kr (0%)
31. maj 2026529 kr1 kr (0%)
25. maj 2026528 kr1 kr (0%)
23. maj 2026527 kr2 kr (0%)
22. maj 2026525 kr2 kr (0%)
13. maj 2026527 kr1 kr (0%)
10. maj 2026528 kr1 kr (0%)
9. maj 2026529 kr2 kr (0%)
8. maj 2026527 kr2 kr (0%)
7. maj 2026525 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret