Gå til hovedindhold

AeroCool VX PLUS 600 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus

Pris fra 347 krtil 449 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 102 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 341 kr 2. apr.

Sammenlign priser på AeroCool VX PLUS 600 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 347 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
AeroCool VX PLUS 600 600Watt
347 kr
Til butik
AeroCool VX PLUS 600 600Watt billede

Produktinformation

AeroCool VX PLUS 600 - Strømforsyning (intern) - ATX12V 2.3 - AC 230 V - 600 Watt

Produktspecifikationer

Mærke: AeroCool
Artikel nr.: AEROPGSVX-600PLUS-80
EAN: 4718009159358
Varenr.: 996393805
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Strømforsyning PC Aerocool VX-600 Plus 600 W 80 Plus ATX
-12%429 kr
Før 489 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Strømforsyning PC Aerocool VX-600 Plus 600 W 80 Plus ATX billede

Produktinformation

Stabil strømforsyning til din PCAerocool VX-600 Plus leverer 600 W pålidelig effekt til stationære computere. Med ATX-formfaktor og ATX 2.3-standard er den et solidt valg til opgraderinger og nye builds, hvor du ønsker driftssikker strøm og enkel integration.Fordele ved ATX strømforsyningVX-600 Plus er udstyret med en 12 cm blæser placeret i toppen for effektiv nedkøling. Den har beskyttelse mod kortslutning, over- og underspænding samt overbelastning, så dine komponenter er bedre sikret i daglig brug. Den kombinerede +12 V kapacitet på 552 W og op til 50 A på +12 V giver stabil forsyning til CPU og grafikkort.Formfaktor: ATX PSU, understøtter ATX-motherboardsFormål: PCSamlet effekt: 600 WAC indgangsspænding: 230 VAC frekvens: 47–63 HzIndgangsstrøm: 5 A+12 V kombineret effekt: 552 WMaks. strøm (+12 V): 50 AMaks. strøm (+5 V): 17 AMaks. strøm (+3,3 V): 20 A+3,3 V kombineret effekt: 120 W+5Vsb kombineret effekt: 12,5 WMaks. strøm (-12 V): 0,3 AVentilator: 1 × 12 cm (topmonteret)Farve: SortATX-version: 2.3Beskyttelser: Kortslutning, overspænding, overbelastning, underspænding...

Produktspecifikationer

Mærke: Aerocool
Kategori: Strømforsyninger
Vægt: 1.41g
EAN: 4718009159358
Varenr.: 1897088
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
AeroCool VX PLUS 600 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus
442 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Strømforsyning PC Aerocool VX-600 Plus 600 W 80 Plus ATX
-12%449 kr
Før 509 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AeroCool VX PLUS 600 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad AeroCool VX PLUS 600 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK347 kr347 krKøb
2Boligcenter DK429 kr429 krKøb
3Proshop DK442 kr481 krKøb
4Vivas DK449 kr528 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for AeroCool VX PLUS 600 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus

PriceData har fulgt prisen på AeroCool VX PLUS 600 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus i 182 dage. Laveste pris i perioden er 341 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 475 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 391 kr.

Den nuværende pris på 347 kr er 11% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 35 prisfald og 31 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 66 prisændringer for AeroCool VX PLUS 600 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 66 prisændringer for AeroCool VX PLUS 600 Strømforsyning - 600 Watt - 120 mm - ATX 2.3 - 80 Plus de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026347 kr1 kr (0%)
31. maj 2026348 kr1 kr (0%)
28. maj 2026347 kr2 kr (1%)
22. maj 2026345 kr2 kr (1%)
20. maj 2026347 kr2 kr (1%)
12. maj 2026345 kr2 kr (1%)
8. maj 2026347 kr3 kr (1%)
6. maj 2026344 kr1 kr (0%)
4. maj 2026345 kr1 kr (0%)
1. maj 2026344 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret