Gå til hovedindhold

ADAX Oliefyldte gulvradiator 230V med termostat og 3 effekttrin, Nova 20 800W-1200W-2000W, H650 / L470 / D300 MM

AdaxEludstyr3 effekttrinHjemmekontor og supplerende opvarmningEAN: 7040665044202

Adax NOVA20 olieradiator med 2000W effekt og 3 varmetrin. Mobil løsning med hjul til opvarmning af rum op til 30 m² med mekanisk termostat og sikkerhed. Læs mere

Pris fra 506,89 krtil 983,86 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 476,97 kr (48% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 506 kr 14. apr.

Sammenlign priser på ADAX Oliefyldte gulvradiator 230V med termostat og 3 effekttrin, Nova 20 800W-1200W-2000W, H650 / L470 / D300 MM og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 506.89 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Olieradiator Nova 20 2000W 230V
506,89 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Olieradiator nova 20 2000w 230v
522,5 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Radiator Oliefyldt NOVA 20 2000W 230V m/stikprop, p hjul
535 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ADAX Oliefyldte gulvradiator 230V med termostat og 3 effekttrin, Nova 20 800W-1200W-2000W, H650 / L470 / D300 MM
535 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Nova 15 oliefyldt el-radiator, 2000W/230V, 30 m²
569 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Adax Nova 15 oliefyldt el-radiator, 2000W/230V, 30 m²
569 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Adax Mobil Olieradiator NOVA20 2000w 230v på hjul
574 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Adax Nova 15 oliefyldt el-radiator, 2000W/230V, 30 m²
765 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Adax Nova 15 oliefyldt el-radiator, 2000W/230V, 30 m²
785 kr
Til butik
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Adax Basic Nova 2000W olieovn (hvid)
799 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Radiator Oliefyldt NOVA 20 2000W 230V m/stikprop, på hjul
983,86 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADAX Oliefyldte gulvradiator 230V med termostat og 3 effekttrin, Nova 20 800W-1200W-2000W, H650 / L470 / D300 MM koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADAX Oliefyldte gulvradiator 230V med termostat og 3 effekttrin, Nova 20 800W-1200W-2000W, H650 / L470 / D300 MM koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Billigelogvvs.dk506,89 kr506,89 krKøb
2MaintainIt522,5 kr522,5 krKøb
3WATTOO.DK535 kr535 krKøb
4CS MEGASTORE DK535 kr574 krKøb
5Greenline569 kr569 krKøb
6LavprisEl569 kr569 krKøb
7Elvvs.dk574 kr574 krKøb
8BilligVVS DK765 kr765 krKøb
9LavprisVVS785 kr785 krKøb
10Komplett DK799 kr799 krKøb
11EL-NETSALG983,86 kr983,86 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Adax NOVA20 Olieradiator 2000W

Adax

Adax NOVA20 olieradiator med 2000W effekt og 3 varmetrin. Mobil løsning med hjul til opvarmning af rum op til 30 m² med mekanisk termostat og sikkerhed.

• radiator
• olieradiator
• elvarme
• adax radiator
• mobil radiator
• gulvradiator
• varmeovn
• el-radiator
• Hjemmekontor og supplerende opvarmning
• 3 effekttrin

Beskrivelse

Adax NOVA20 er en kraftful oliefyldt radiator på 2000W, der giver stabil og behagelig varme til rum op til 30 m². Med tre effekttrin (800W-1200W-2000W) kan du tilpasse varmen efter behov. Radiatoren har integreret mekanisk termostat for præcis temperaturkontrol og hjul for nem flytning. Det lukkede varmesystem med høj termisk kapacitet sikrer kontinuerlig varmeafgivelse selv efter slukning. Perfekt til supplerende opvarmning i hjemmet, kontoret eller sommerhuset. Leveres komplet med 1,7 meter ledning og stik, klar til brug.

Specifikationer

areal:Op til 30 m²
farve:Hvid
serie:NOVA
vægt:Ca. 15 kg
effekt:2000W (800W-1200W-2000W)
garanti:5 år
ledning:1,7 meter med stik
ip_klasse:24
mobilitet:Hjul til nem flytning
spænding:230V
termostat:Mekanisk
dimensioner:650 x 470 x 300 mm (H x L x D)
isolationsklasse:II
temperaturinterval:5-35°C

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor stort rum kan radiatoren opvarme?

NOVA20 kan effektivt opvarme rum op til 30 m² afhængigt af isolering og ønskede temperatur.

Er radiatoren støjsvag i drift?

Ja, olieradiatorer arbejder næsten lydløst da de ikke har ventilatorer - kun stille termisk varmespredning.

Kan jeg regulere temperaturen?

Ja, den har både 3 effekttrin (800W-1200W-2000W) og mekanisk termostat til præcis temperaturkontrol mellem 5-35°C.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ADAX Oliefyldte gulvradiator 230V med termostat og 3 effekttrin, Nova 20 800W-1200W-2000W, H650 / L470 / D300 MM

PriceData har fulgt prisen på ADAX Oliefyldte gulvradiator 230V med termostat og 3 effekttrin, Nova 20 800W-1200W-2000W, H650 / L470 / D300 MM i 166 dage. Laveste pris i perioden er 499,78 kr (registreret d. 1. februar 2026), højeste er 561 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 520 kr.

Den nuværende pris på 506,89 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 20 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for ADAX Oliefyldte gulvradiator 230V med termostat og 3 effekttrin, Nova 20 800W-1200W-2000W, H650 / L470 / D300 MM. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for ADAX Oliefyldte gulvradiator 230V med termostat og 3 effekttrin, Nova 20 800W-1200W-2000W, H650 / L470 / D300 MM de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 2026506,89 kr15,61 kr (3%)
2. jun. 2026522,5 kr15,61 kr (3%)
1. jun. 2026506,89 kr15,61 kr (3%)
31. maj 2026522,5 kr3,87 kr (1%)
20. maj 2026518,63 kr3,87 kr (1%)
19. maj 2026522,5 kr3,87 kr (1%)
25. apr. 2026518,63 kr6,22 kr (1%)
18. apr. 2026512,41 kr6,41 kr (1%)
14. apr. 2026506 kr10,25 kr (2%)
13. apr. 2026516,25 kr10,25 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret