Gå til hovedindhold

ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

AdataLagringsenhederEAN: 4711085944146
Pris fra 892 krtil 1.160 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 268 kr (23% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 678 kr 18. apr.

Sammenlign priser på ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 892 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
892 kr
Til butik
ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) billede

Produktinformation

ADATA Legend 900 - SSD - 512 GB - intern - M.2 2280 - PCI Express 5.0 x4 (NVMe) - 256-bit AES - integreret kølelegeme

Produktspecifikationer

Artikel nr.: SLEG-900-512GCS
EAN: 4711085944146
Varenr.: 1001499536
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
SSD M.2 NVMe - ADATA Legend 900 512 GB PCIe 4.0
-5%999 kr
Før 1.049 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe - ADATA Legend 900 512 GB PCIe 4.0 billede

Produktinformation

Hurtig M.2 SSD til pc og laptopBoost din computer med ADATA Legend 900 - en M.2 NVMe SSD designet til høj hastighed og respons. Med læsehastigheder op til 7.000 MB/s og skrivehastigheder op til 5.400 MB/s reduceres loadtider markant i både programmer, spil og krævende arbejdsopgaver. 3D NAND og SLC Caching hjælper med stabil ydeevne, så du får en smidig oplevelse hver dag.Perfekt til kompakte buildsLegend 900 kommer i M.2 2280-format, der passer i mange moderne pc’er og laptops med PCIe 4.0 x4. Den lave vægt på 6,5 g og diskrete sort-guld design gør den ideel i både arbejds- og gamingmaskiner.Kapacitet: 512 GBFormfaktor: M.2 2280 (22 × 80 mm)Interface: PCI Express 4.0 x4, NVMe 1.4Læsehastighed: Op til 7.000 MB/sSkrivehastighed: Op til 5.400 MB/sHukommelsestype: 3D NANDTeknologier: SLC Caching, ECC, hardwarekrypteringMTBF: 1.500.000 timerTBW: 1.200Driftstemperatur: 0 – 70 °C (maks. 70 °C)Opbevaringstemperatur: -40 – 85 °CStødmodstand (drift): 1.500 GMål (H × B × D): 0,205 × 2,2 × 8,0 cmVægt: 6,5 gKomponent til: PC/LaptopPakketype: Boks, manual medfølger...

Produktspecifikationer

Mærke: Adata
Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 4711085944146
Varenr.: 1902011
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
SSD M.2 NVMe - ADATA Legend 900 512 GB PCIe 4.0
-5%1.019 kr
Før 1.069 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
SSD M.2 NVMe - ADATA Legend 900 512 GB PCIe 4.0 billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Adata
Kategori: Lagring
Vægt: 0.05g
EAN: 4711085944146
Varenr.: 1902011
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)
1.139 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
A-Data Legend 900 SSD - 512GB - PCIe 4.0 - M.2 2280
1.160 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK892 kr892 krKøb
2Boligcenter DK999 kr999 krKøb
3Vivas DK1.019 kr1.098 krKøb
4Ultrashop1.139 kr1.139 krKøb
5Proshop DK1.160 kr1.160 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe)

PriceData har fulgt prisen på ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 525 kr (registreret d. 1. december 2025), højeste er 1.039 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 704 kr.

Den nuværende pris på 892 kr er 27% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 41 prisfald og 46 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 87 prisændringer for ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 87 prisændringer for ADATA Legend SSD 900 512GB M.2 PCI Express 5.0 x4 (NVMe) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026892 kr1 kr (0%)
27. maj 2026893 kr21 kr (2%)
23. maj 2026872 kr1 kr (0%)
22. maj 2026873 kr1 kr (0%)
27. apr. 2026872 kr167 kr (16%)
25. apr. 20261.039 kr227 kr (28%)
24. apr. 2026812 kr60 kr (7%)
20. apr. 2026872 kr12 kr (1%)
19. apr. 2026860 kr182 kr (27%)
18. apr. 2026678 kr182 kr (21%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret