Gå til hovedindhold

A-Data ADATA AD5S560016G-S, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 Mhz, 262-pin SO-DIMM

A-DataRAMEAN: 4711085941107
Pris fra 1.587 krtil 1.849 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 262 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.477 kr 9. apr.

Sammenlign priser på ADATA AD5S560016G-S, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 Mhz, 262-pin SO-DIMM og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1587 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ADATA DDR5 SDRAM 16GB 5600MHz CL46 On-die ECC SO DIMM 262-PIN
1.587 kr
Til butik
ADATA DDR5 SDRAM 16GB 5600MHz CL46 On-die ECC SO DIMM 262-PIN billede

Produktinformation

ADATA - DDR5 - modul - 16 GB - SO DIMM 262-PIN - 5600 MT/s / PC5-44800 - CL46 - 1.1 V - on-die ECC

Produktspecifikationer

Artikel nr.: AD5S560016G-S
EAN: 4711085941107
Varenr.: 1001113809
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ADATA AD5S560016G-S, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 Mhz, 262-pin SO-DIMM
1.617 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
A-Data SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Sort
1.638 kr
Til butik
A-Data SODIMM DDR5-5600 - 16GB - CL46 - Single Channel (1 pcs) - Sort billede

Produktinformation

Hukommelse (RAM), 16GB: 1 x 16GB (Single Channel), SODIMM 262-pin (til bærbar), DDR5, hastighed: 5600 MHz (MT/s) / PC5-44800, CAS Latency: 46-45-45, spænding: 1.1 volt, ikke bufferet, On-Die ECC, farve: black

Produktspecifikationer

Mærke: A-Data
Kategori: RAM
Artikel nr.: AD5S560016G-S
EAN: 4711085941107
Varenr.: 3410874
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
ADATA DDR5 16 GB 5600 MT/s SO-DIMM - CL46, on‑die ECC
-5%1.799 kr
Før 1.899 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
ADATA DDR5 16 GB 5600 MT/s SO-DIMM - CL46, on‑die ECC
-5%1.819 kr
Før 1.919 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
ADATA DDR5 SDRAM 16GB 5600MHz CL46 On-die ECC SO DIMM 262-PIN
1.849 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADATA AD5S560016G-S, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 Mhz, 262-pin SO-DIMM koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ADATA AD5S560016G-S, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 Mhz, 262-pin SO-DIMM koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.587 kr1.587 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.617 kr1.617 krKøb
3Proshop DK1.638 kr1.638 krKøb
4Boligcenter DK1.799 kr1.799 krKøb
5Vivas DK1.819 kr1.888 krKøb
6Ultrashop1.849 kr1.849 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ADATA AD5S560016G-S, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 Mhz, 262-pin SO-DIMM

PriceData har fulgt prisen på ADATA AD5S560016G-S, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 Mhz, 262-pin SO-DIMM i 169 dage. Laveste pris i perioden er 1.293 kr (registreret d. 1. januar 2026), højeste er 1.743 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.565 kr.

Den nuværende pris på 1.587 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 33 prisfald og 23 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 57 prisændringer for ADATA AD5S560016G-S, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 Mhz, 262-pin SO-DIMM. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 57 prisændringer for ADATA AD5S560016G-S, 16 GB, 1 x 16 GB, DDR5, 5600 Mhz, 262-pin SO-DIMM de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. maj 20261.587 kr110 kr (7%)
9. apr. 20261.477 kr84 kr (5%)
4. apr. 20261.561 kr9 kr (1%)
3. apr. 20261.552 kr9 kr (1%)
25. mar. 20261.561 kr32 kr (2%)
13. mar. 20261.593 kr24 kr (1%)
8. mar. 20261.617 kr10 kr (1%)
6. mar. 20261.627 kr9 kr (1%)
5. mar. 20261.636 kr8 kr (0%)
4. mar. 20261.644 kr8 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret