Gå til hovedindhold

Acqua di Parma Colonia Collection Colonia Intensa Eau de Cologn

Pris fra 420 krtil 969 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 549 kr (57% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 414 kr 6. apr.

Sammenlign priser på Acqua di Parma Colonia Collection Colonia Intensa Eau de Cologn og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 420 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Acqua di Parma Colonia Intensa eau de cologne
420 kr
Til butik
Acqua di Parma Colonia Intensa eau de cologne billede

Produktinformation

Acqua di Parma Colonia Intensa EdP 50 ml Acqua di Parma Colonia Intensa Eau de Cologne er en sofistikeret og tidløs duft, skabt til den moderne gentleman, der udstråler styrke og elegance. Denne maskuline og karakterfulde komposition forener friskhed, dybde og varme i en harmonisk balance, der efterlader et varigt indtryk. Duften åbner med en livlig eksplosion af Calabrisk bergamot og siciliansk citron, der tilfører en sprød og strålende friskhed. I hjertet folder duftens aromatiske kompleksitet sig ud med myrte og krydrede urtenoter, der giver en raffineret dybde. Basen afsluttes med intense læderakkorder, der smelter sammen med varme trænoter og skaber en elegant og intens afslutning. Duftnoter: Topnoter: Calabrisk bergamot og siciliansk citron, der giver en frisk og livlig åbning. Hjertenoter: Myrte og aromatiske urter, som tilføjer dybde og kompleksitet. Basenoter: Læderagtige akkorder, der skaber en varm og intens afslutning.

Produktspecifikationer

Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 8028713210013
EAN: 8028713210013
Varenr.: 3338460
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Acqua Di Parma Colonia Intensa Edc 50ml
-37%555 kr
Før 879 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Acqua Di Parma Colonia Intensa Edc 50ml billede

Produktinformation

Acqua Di Parma Colonia Intensa är en parfym med traditionell citrusdoft och en ton av ingefära. Doften övergår vidare till ett mer kryddigt inslag av trä och läder, vilket ger en maskulin touch till denna läckra parfym. Doftnoter: citrusnoter, bergamot, citron, ingefära, myrten och läderdoftand bas.

Produktspecifikationer

Kategori: Parfume til ham
EAN: 8028713210013
Varenr.: 38-58984
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Acqua Di Parma Colonia Intensa Eau De Cologne Spray 50 ml
559 kr
Til butik
Acqua Di Parma Colonia Intensa Eau De Cologne Spray 50 ml billede

Produktinformation

🍋 Citrusfriskhed møder raffineret læder · Markant, maskulin profil · Eau de Cologne med intensitet og varme En tidsløs, elegant duft, hvor gnistrende citrus og krydrede nuancer smelter sammen med et luksuriøst læderhjerte. Kompositionen balancerer friskhed og dybde på klassisk italiensk manér og efterlader et varmt, træagtigt spor, der føles både sofistikeret og selvsikkert. Duftprofil Toppens friskhed: bergamotte og citron med en krydret kant af kardemomme og ingefær. Hjertets karakter: grønne, aromatiske facetter af myrte, neroli og artemisia. Basens varme: elegant læderakkord forankret af cedertræ, patchouli, benzoin og et blødt strejf af musk. Fordele Klassisk cologne-friskhed med uventet dybde og varmere efterslæb. Velegnet til både dag og aften – fra skarp kontorstil til poleret aftenlook. Velafbalanceret intensitet, der føles raffineret uden at dominere. Sprayformat for jævn, kontrolleret påføring. Sådan bruger du den Hold flasken 10–15 cm fra huden og spray 1–3 gange på pulspunkter (hals, bryst, håndled). Lad duften tørre ind uden at gnide – så bevares noternes struktur. Ønskes mere intensitet, tilføj et ekstra spray på bryst eller bag ørerne. For diskret brug – spray let i luften og gå gennem duftsløret. Resultat En ren, sprød åbning af citrus, der tørrer ned til en blød, læder- og træfyldt signatur med behagelig varme og vedholdende elegance.

Produktspecifikationer

Kategori: Eau De Cologne
Størrelse: 50.00ml
Artikel nr.: 8028713210013
EAN: 8028713210013
Varenr.: 8028713210013
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Acqua di Parma Colonia Intensa EdC, 50 ml.
-25%660 kr
Før 880 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Acqua di Parma Colonia Collection Colonia Intensa Eau de Cologn
969 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Acqua di Parma Colonia Collection Colonia Intensa Eau de Cologn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Acqua di Parma Colonia Collection Colonia Intensa Eau de Cologn koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK420 kr459 krKøb
2Teknikproffset DK555 kr604 krKøb
3Beautycos DK559 kr559 krKøb
4Brandshop660 kr660 krKøb
5Lyko DK969 kr969 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Acqua di Parma Colonia Collection Colonia Intensa Eau de Cologn

PriceData har fulgt prisen på Acqua di Parma Colonia Collection Colonia Intensa Eau de Cologn i 182 dage. Laveste pris i perioden er 414 kr (registreret d. 22. marts 2026), højeste er 537 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 432 kr.

Den nuværende pris på 420 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for Acqua di Parma Colonia Collection Colonia Intensa Eau de Cologn. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for Acqua di Parma Colonia Collection Colonia Intensa Eau de Cologn de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026420 kr2 kr (0%)
9. maj 2026418 kr2 kr (0%)
2. maj 2026416 kr1 kr (0%)
18. apr. 2026417 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026418 kr1 kr (0%)
15. apr. 2026419 kr3 kr (1%)
14. apr. 2026416 kr2 kr (0%)
6. apr. 2026414 kr1 kr (0%)
4. apr. 2026415 kr1 kr (0%)
2. apr. 2026416 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret