Gå til hovedindhold

Acqua di Parma Blu Mediterraneo Collection Arancia di Capri Eau de Toilette 100 ml

Pris fra 720 krtil 1.355 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 635 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 637 kr 1. jun.

Sammenlign priser på Acqua di Parma Blu Mediterraneo Collection Arancia di Capri Eau de Toilette 100 ml og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 720 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Acqua di Parma Arancia di Capri Eau de Toilette Spray - 100 ml
720 kr
Til butik
Acqua di Parma Arancia di Capri Eau de Toilette Spray - 100 ml billede

Produktinformation

Denne strålende, forfriskende duft fanger essensen af Capri med italiensk sød appelsin, mandarin og citron. Hjertet byder på petit grain og kardemomme, og afsluttes med en varm base af karamel og moskus. Perfekt til både mænd og kvinder.

Produktspecifikationer

Kategori: Parfume og dufte
Artikel nr.: 8028713816604
EAN: 8028713816604
Varenr.: 3295721
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Acqua Di Parma Arancia Di Capri Edt Spray 100 ml
729 kr
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Acqua Di Parma Blu Mediterraneo Arancia Di Capri EDT 100 ml
759 kr
Til butik
Acqua Di Parma Blu Mediterraneo Arancia Di Capri EDT 100 ml billede

Produktinformation

🍊 Solmodne citrusnoter · Afslappet middelhavsstemning · Unisex Eau de Toilette Lad sanserne flytte til Capri med en lys og ubekymret duft, hvor solvarme appelsiner møder sprudlende citrus og en blid, behagelig varme i bunden. Denne Eau de Toilette fra Acqua di Parma emmer af italiensk elegance og afslappet luksus – perfekt til både hverdag og solrige dage, hvor du ønsker et friskt, let og indbydende udtryk. Fordele Strålende citrusåbning med sødmefuld appelsin og frisk mandarin, afbalanceret af citron og grapefrugt. Et hjerte af grøn petitgrain og krydret kardemomme giver dybde uden at tynge. Blød afrunding med musk og en let karamelsødme for en rund, behagelig finish. Unisex-komposition, der føles ren, let og imødekommende på huden. EDT-intensitet med en frisk aura, ideel til kontor, fritid og varme måneder. Sådan bruger du produktet Spray 2–4 gange på rene, tørre pulspunkter (hals, håndled, bryst). Undgå at gnide håndleddene sammen – lad duften sætte sig naturligt for at bevare topnoterne. Ønskes mere intensitet eller længere varighed, påfør let på tøjet fra ca. 20 cm afstand. Frisk op i løbet af dagen efter behov, især ved varmt vejr. Duftnoter Top: Appelsin, Mandarin, Citron, Grapefrugt Hjerte: Petitgrain, Kardemomme Base: Musk, Karamel Resultatet er en elegant, solmoden citrusduft med en rolig, rund efternote. Opbevar flasken køligt og væk fra direkte sollys for at bevare duftens friskhed længst muligt.

Produktspecifikationer

Kategori: Nicheparfumer
Størrelse: 100.00ml
Artikel nr.: 8028713816604
EAN: 8028713816604
Varenr.: 8028713816604
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Acqua di Parma Blu Mediterraneo Collection Arancia di Capri Eau de Toilette 100 ml
1.355 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Acqua di Parma Blu Mediterraneo Collection Arancia di Capri Eau de Toilette 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Acqua di Parma Blu Mediterraneo Collection Arancia di Capri Eau de Toilette 100 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK720 kr759 krKøb
2Teknikproffset DK729 kr778 krKøb
3Beautycos DK759 kr759 krKøb
4Lyko DK1.355 kr1.355 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Acqua di Parma Blu Mediterraneo Collection Arancia di Capri Eau de Toilette 100 ml

PriceData har fulgt prisen på Acqua di Parma Blu Mediterraneo Collection Arancia di Capri Eau de Toilette 100 ml i 172 dage. Laveste pris i perioden er 637 kr (registreret d. 1. juni 2026), højeste er 1.036 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 719 kr.

Den nuværende pris på 720 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 19 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 40 prisændringer for Acqua di Parma Blu Mediterraneo Collection Arancia di Capri Eau de Toilette 100 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 40 prisændringer for Acqua di Parma Blu Mediterraneo Collection Arancia di Capri Eau de Toilette 100 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026720 kr83 kr (13%)
1. jun. 2026637 kr83 kr (12%)
29. maj 2026720 kr42 kr (6%)
22. maj 2026678 kr12 kr (2%)
20. maj 2026666 kr37 kr (5%)
14. maj 2026703 kr26 kr (4%)
13. maj 2026729 kr19,05 kr (3%)
12. maj 2026709,95 kr2,95 kr (0%)
9. maj 2026707 kr4 kr (1%)
30. apr. 2026703 kr4 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret