Gå til hovedindhold

Acer Projektor X1526 - DLP projector - portable - 3D - 1920 x 1080 - 4000 ANSI lumens

AcerEAN: 4711474035028
Pris fra 5.112 krtil 6.719 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.607 kr (24% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 4.070 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Acer Projektor X1526 - DLP projector - portable - 3D - 1920 x 1080 - 4000 ANSI lumens og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 5112 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Acer X1526 DLP-projektor Full HD HDMI
5.112 kr
Til butik
Acer X1526 DLP-projektor Full HD HDMI billede

Produktinformation

Acer X1526 - DLP-projektor - bærbar - 3D - 4000 lumen - Full HD (1920 x 1080)

Produktspecifikationer

Mærke: Acer
Artikel nr.: MR.JX911.001
EAN: 4711474035028
Varenr.: 1002412859
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Acer Projektor X1526 - DLP projector - portable - 3D - 1920 x 1080 - 4000 ANSI lumens
5.482 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Projektor til hjem og kontor - Acer X1526, 1080p DLP, 4.000 ANSI lumen, hvid
-5%6.099 kr
Før 6.399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Projektor til hjem og kontor - Acer X1526, 1080p DLP, 4.000 ANSI lumen, hvid billede

Produktinformation

Skarp 1080p projektor til møder og filmAcer X1526 leverer klar Full HD-billedkvalitet med 4.000 ANSI lumen, så præsentationer, serier og sport står tydeligt - også i lyse rum. Den er ideel til virksomheder, undervisning og hjemmebrug, hvor en fleksibel standard-throw projektor med stor lysstyrke og enkel betjening gør hverdagen lettere.Funktioner der gør en forskelMed DLP-teknologi, kontrast på 10.000:1 og understøttelse af både 16:9 og 4:3 får du skarpe billeder og flotte farver. Keystone-justering på ±40° giver nem opsætning, uanset om du placerer den på bordet eller til loftmontering. Indbygget højttaler på 3 W gør det muligt hurtigt at vise video eller præsentationer uden eksternt lydudstyr.Nem tilslutning og daglig brugTilslut hurtigt via 2x HDMI (1.4) eller USB Type-A og brug PC-lyd ind/ud samt RS-232 til styring. Den økonomiske lampetilstand kan give op til 10.000 timers levetid, og støjniveauet på kun 29 dB i Eco bidrager til et mere behageligt mødemiljø.Projektortype: Standard-throw, DLPOpløsning: 1080p (1.920 × 1.080), billedformat 16:9Lysstyrke: 4.000 ANSI lumen (Eco: 3.200 ANSI lumen)Kontrast: 10.000:1Projektion: Afstand 1–10 m, zoom 1,1× (manuel), fokus manuelKeystone: Vertikal −40° til +40°Farver: 1,07 mia.Tilkoblinger: 2× HDMI 1.4, USB 2.0 Type‑A, audio ind/ud, PC audio ind/ud, RS‑232Højttaler: 1 × 3 WDriftstøj: 29 dB (Eco)Strøm: 120–230 V, 50 Hz, 260 W (typisk), standby 0,5 WLyskilde: 245 W P‑VIP lampe; levetid 4.000 t (typ.), op til 10.000 t (Eco)Placering: Loft, front, bagprojektionMål: 10,51 × 29,95 × 22,0 cm (H × B × D)Vægt: 2,4 kgFarve: Hvid...

Produktspecifikationer

Mærke: Acer
Kategori: Projektorer
Vægt: 5.2g
EAN: 4711474035028
Varenr.: 2002475
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Projektor til hjem og kontor - Acer X1526, 1080p DLP, 4.000 ANSI lumen, hvid
-5%6.119 kr
Før 6.419 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Acer X1526 DLP-projektor Full HD HDMI
6.719 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Acer Projektor X1526 - DLP projector - portable - 3D - 1920 x 1080 - 4000 ANSI lumens koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Acer Projektor X1526 - DLP projector - portable - 3D - 1920 x 1080 - 4000 ANSI lumens koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK5.112 kr5.112 krKøb
2Proshop DK5.482 kr5.482 krKøb
3Boligcenter DK6.099 kr6.099 krKøb
4Vivas DK6.119 kr6.198 krKøb
5Ultrashop6.719 kr6.719 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Acer Projektor X1526 - DLP projector - portable - 3D - 1920 x 1080 - 4000 ANSI lumens

PriceData har fulgt prisen på Acer Projektor X1526 - DLP projector - portable - 3D - 1920 x 1080 - 4000 ANSI lumens i 184 dage. Laveste pris i perioden er 4.062 kr (registreret d. 8. december 2025), højeste er 7.419 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 5.082 kr.

Den nuværende pris på 5.112 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 20 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 32 prisændringer for Acer Projektor X1526 - DLP projector - portable - 3D - 1920 x 1080 - 4000 ANSI lumens. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 32 prisændringer for Acer Projektor X1526 - DLP projector - portable - 3D - 1920 x 1080 - 4000 ANSI lumens de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20265.112 kr38 kr (1%)
15. maj 20265.150 kr30 kr (1%)
9. maj 20265.120 kr20 kr (0%)
4. maj 20265.100 kr30 kr (1%)
18. apr. 20265.070 kr409 kr (7%)
17. apr. 20265.479 kr1.409 kr (35%)
28. mar. 20264.070 kr1.143 kr (22%)
27. mar. 20265.213 kr444 kr (9%)
26. mar. 20264.769 kr444 kr (9%)
25. mar. 20265.213 kr266 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret