Gå til hovedindhold

24" Acer KA242Y P6bip - KA2 Series - LCD monitor - Full HD (1080p) - 24"

AcerEAN: 4711474434678
Pris fra 737 krtil 1.209 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 472 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 721 kr 16. apr.

Sammenlign priser på 24" Acer KA242Y P6bip - KA2 Series - LCD monitor - Full HD (1080p) - 24" og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 737 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
24" Acer KA242Y P6bip - KA2 Series - LCD monitor - Full HD (1080p) - 24"
737 kr
Til butik
24" Acer KA242Y P6bip - KA2 Series - LCD monitor - Full HD (1080p) - 24" billede

Produktinformation

KA2 Series, LCD-skærm, 24" (23.8" til at se), 1920 x 1080 Full HD (1080p) @ 144 Hz, 250 cd/m², 1 ms, HDMI, DisplayPort, sort

Produktspecifikationer

Mærke: Acer
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: UM.QX2EE.601
EAN: 4711474434678
Varenr.: 3457803
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Acer KA242Y P6bip 24" 1920 x 1080 (Full HD) HDMI DisplayPort 144Hz
767 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Acer KA242YP6b 23,8" Full HD skærm - 144 Hz, IPS, sort
1.189 kr
Til butik
Acer KA242YP6b 23,8" Full HD skærm - 144 Hz, IPS, sort billede

Produktinformation

Fordele ved Acer 23,8" skærm til kontor og gamingAcer KA242YP6b giver dig en flydende og skarp oplevelse i hverdagen. Den 23,8" Full HD IPS-skærm leverer brede betragtningsvinkler på 178° og naturtro farver med 99 % sRGB - perfekt til arbejde, studier og underholdning. Med 144 Hz opdateringshastighed og 1 ms MPRT reagerer billedet hurtigt i spil og video.Komfort og funktioner du bruger hver dagSkærmen har flimmerfri visning og Low Blue Light for mere behagelige sessioner foran computeren. Den slanke, næsten kantløse ramme passer flot på skrivebordet, og hældningen kan justeres fra -5° til 25°. Monteres nemt på væg eller arm med VESA 100 × 100 mm. AMD FreeSync minimerer tearing, så bevægelser ser glatte ud.Skærmstørrelse: 23,8" / 60,5 cmOpløsning: 1.920 × 1.080 (Full HD)Panel: IPS, fladOpdateringshastighed: 144 HzResponstid: 4 ms (GTG), 1 ms (MPRT)Lysstyrke: 250 cd/m²Kontrast: 1.500:1 (typ.), 100.000.000:1 (dynamisk)Farver: 16,7 mio., farvedybde 6 bit, sRGB dækning 99 %Betragtningsvinkler: 178°/178°Synligt område: 52,7 × 29,6 cmPixelafstand: 0,275 × 0,275 mm (93 ppi)Skærmteknologier: Low Blue Light, flimmerfri, AMD FreeSyncTilt: -5° til 25°Montering: VESA 100 × 100 mm, Kensington-låseslotTilslutninger: 1 × HDMI 1.4, 1 × DisplayPort 1.2Strøm: Indbygget strømforsyning, 0,5 W standby, 0,3 W slukketEnergieffektivitet (SDR): Klasse D, 14 kWh pr. 1.000 tMål med stand: B 54,03 × H 42,31 × D 18,5 cmVægt: 3,07 kg (med stand)Medfølger: Stand, HDMI-kabel, strømkabel...

Produktspecifikationer

Mærke: Acer
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4711474434678
Varenr.: 2167014
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Acer KA242YP6b 23,8" Full HD skærm - 144 Hz, IPS, sort
1.209 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 24" Acer KA242Y P6bip - KA2 Series - LCD monitor - Full HD (1080p) - 24" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 24" Acer KA242Y P6bip - KA2 Series - LCD monitor - Full HD (1080p) - 24" koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK737 kr776 krKøb
2CompuMail DK767 kr767 krKøb
3Boligcenter DK1.189 kr1.189 krKøb
4Vivas DK1.209 kr2.408 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 24" Acer KA242Y P6bip - KA2 Series - LCD monitor - Full HD (1080p) - 24"

PriceData har fulgt prisen på 24" Acer KA242Y P6bip - KA2 Series - LCD monitor - Full HD (1080p) - 24" i 67 dage. Laveste pris i perioden er 721 kr (registreret d. 16. april 2026), højeste er 830 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 779 kr.

Den nuværende pris på 737 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for 24" Acer KA242Y P6bip - KA2 Series - LCD monitor - Full HD (1080p) - 24". Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for 24" Acer KA242Y P6bip - KA2 Series - LCD monitor - Full HD (1080p) - 24" de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026737 kr28 kr (4%)
25. maj 2026765 kr1 kr (0%)
24. maj 2026764 kr1 kr (0%)
23. maj 2026763 kr2 kr (0%)
20. maj 2026765 kr1 kr (0%)
17. maj 2026764 kr1 kr (0%)
16. maj 2026765 kr1 kr (0%)
14. maj 2026764 kr1 kr (0%)
13. maj 2026765 kr3 kr (0%)
12. maj 2026768 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret