Gå til hovedindhold

Acer B8 B278U G 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz

AcerComputerskærmeEAN: 4711474360878
Pris fra 2.598 krtil 3.919 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.321 kr (34% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Acer B8 B278U G 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2598 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
27" Acer Vero B278U Gbemiqprcuzx
2.598 kr
Til butik
27" Acer Vero B278U Gbemiqprcuzx billede

Produktinformation

B8 Series, LED-skærm, 27", 2560 x 1440 QHD @ 120 Hz, IPS, 350 cd/m², 1000:1, HDR10, 4 ms, HDMI, DisplayPort, USB-C, højtalere, sort

Produktspecifikationer

Mærke: Acer
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: UM.HB8EE.G01
EAN: 4711474360878
Varenr.: 3400126
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Acer B8 B278U G 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz
3.638 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Acer B8 B278U 27" Quad HD IPS-skærm - 120 Hz, USB-C, sort
3.899 kr
Til butik
Acer B8 B278U 27" Quad HD IPS-skærm - 120 Hz, USB-C, sort billede

Produktinformation

Arbejd skarpt og effektivt med en 27" kontorskærmAcer B8 B278U er en professionel 27" IPS-skærm i Quad HD (2560 × 1440), der leverer skarpe detaljer og naturtro farver. Med IPS-panel, 120 Hz opdateringshastighed og HDR10 får du et jævnt billede med god lysstyrke til alt fra regneark og redigering til videomøder.Praktisk til moderne arbejdspladserSkærmen er skabt til business-brug med indbyggede højttalere, mikrofon og kamera, så du nemt kan hoppe på møder uden ekstra udstyr. Antirefleks-behandlingen holder genskin nede, og VESA 100 × 100 gør det nemt at montere på arm. Den indbyggede USB-hub og USB-C-port giver fleksibel tilslutning sammen med HDMI 2.0 og to DisplayPort 1.4.Skærmstørrelse: 68,6 cm (27")Opløsning: 2560 × 1440 (Quad HD), 16:9Panel: IPS, fladOpdateringshastighed: 120 HzResponstid: 4 msLysstyrke: 350 cd/m²Kontrast: 1.000:1 (typ.), 100.000.000:1 (dynamisk)Farverum: NTSC 72 %, Delta E: 2HDR: HDR10Antirefleks: JaIndbygget: højttalere, mikrofon, kameraTilslutninger: 1 × HDMI 2.0, 2 × DisplayPort 1.4, 1 × USB-C (nedstrøms), USB-hub med 1 × USB Type-B opstrømsLydudgang: JaMontering: VESA 100 × 100Strømforbrug (SDR): 17 kWh pr. 1.000 t – klasse DStrømforbrug (HDR): 43 kWh pr. 1.000 t – klasse GFarve: SortMarkedspositionering: Business...

Produktspecifikationer

Mærke: Acer
Kategori: Skærme
Vægt: 33.3g
EAN: 4711474360878
Varenr.: 2155299
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Acer B8 B278U 27" Quad HD IPS-skærm - 120 Hz, USB-C, sort
3.919 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Acer B8 B278U G 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Acer B8 B278U G 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK2.598 kr2.598 krKøb
2CompuMail DK3.638 kr3.638 krKøb
3Boligcenter DK3.899 kr3.899 krKøb
4Vivas DK3.919 kr5.118 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Acer B8 B278U G 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz

PriceData har fulgt prisen på Acer B8 B278U G 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz i 143 dage. Laveste pris i perioden er 2.598 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 3.379 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.975 kr.

Den nuværende pris på 2.598 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Acer B8 B278U G 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Acer B8 B278U G 27" IPS 2560 x 1440 (2K) DisplayPort HDMI 120 Hz de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.598 kr263 kr (9%)
25. apr. 20262.861 kr140 kr (5%)
17. apr. 20263.001 kr62 kr (2%)
21. mar. 20262.939 kr58 kr (2%)
20. mar. 20262.997 kr58 kr (2%)
18. mar. 20262.939 kr1 kr (0%)
13. mar. 20262.940 kr107 kr (4%)
10. feb. 20263.047 kr59 kr (2%)
6. feb. 20262.988 kr3 kr (0%)
2. feb. 20262.991 kr10 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret