Gå til hovedindhold

Abus Youn-I 2.0 pearl white - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm)

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318401534
Pris fra 399 krtil 539,95 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 140,95 kr (26% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 377 kr 11. mar.

Sammenlign priser på Abus Youn-I 2.0 pearl white - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 399 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Youn-I 2.0 pearl white - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm)
-33%399 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Youn-I 2.0 pearl white - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) billede

Produktinformation

ÉN CYKELHJELM – TO GENERATIONEREn moderne og sikker cykelhjelm, der med det samme appellerer til to generationer. Youn-I 2.0 modellen har sat ABUS i stand til at bygge bro mellem hjelme til voksne og hjelme til unge. Voksne er rollemodeller for børnene og bør derfor også bære en cykelhjelm. Dette kunne forebygge mange af de hjerneskader, der forårsages af cykelulykker. Det er dog svært for kvinder med mindre hovedstørrelser at finde en hjelm, der passer korrekt til dem. Med et enkelt, men moderne look opfylder denne cykelhjelm behovene hos såvel unge cyklister som hos kvinder med mindre hoveddimensioner. Youn-I 2.0 hjelmen imponerer med et enkelt og trendy city-look, der appellerer til begge generationer. Produktdetaljer: In-mold, så yderskallen og det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) er permanent forbundet med hinanden Den visirlignende forkant sikrer udvidet beskyttelse til ansigtet Dybt område ved tinding og nakke til øget allround-beskyttelse Stort, højtsiddende og integreret LED-baglys med 180° synlighed Zoom Ace Evo: System til finjustering med skridsikkert justeringshjul til skræddersyet pasform Størrelsesjustering med en helring fremstillet af særligt slidstærk og formbar plastik til optimal stabilitet og formtilpasning Ventilation: Optimal ventilation af denne hjelmtype med 8 luftindgange og 9 luftudgange Fluenet: God beskyttelse mod insekter Passiv sikkerhed takket være reflekser Tip: Denne hjelm er specielt udviklet til børn og deres særlige behov Regnovertræk fås som tilbehør Til farverne grey star, blue mask, grey lightning og cherry heart findes den farvetilpassede kædelås Catena 6806 Color.

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Medium (52-57 cm)
EAN: 4003318401534
Varenr.: 54231478206809
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Youn-I 2.0, pearl white M
-30%419,3 kr
Før 599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Youn-I 2.0, pearl white M billede

Produktinformation

In-mold, så yderskallen og det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) er permanent forbundet med hinanden Den visirlignende forkant sikrer udvidet beskyttelse til ansigtet Dybt område ved tinding og nakke til øget allround-beskyttelse Stort, højtsiddende o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Hvid
EAN: 4003318401534
Varenr.: 40153
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Youn-I 2.0 Hjelm m. LED lys - Hvid
-33%437 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Youn-I 2.0 Hjelm m. LED lys - Hvid billede

Produktinformation

Én cykelhjelm - to generation. En moderne og sikker cykelhjelm, der med det samme appellerer til to generationer. Youn-I 2.0 modellen har sat ABUS i stand til at bygge bro mellem hjelme til voksne og hjelme til unge. Voksne er rollemodeller for børnene o...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318401534
Varenr.: 40153
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Youn-I 2.0 - Cykelhjelm - Pearl White - Str. 52-57 cm
444 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Abus Cykelhjelm - Youn-I 2.0 - Pearl White
539,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Youn-I 2.0 pearl white - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Youn-I 2.0 pearl white - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1eCykelhjelm DK399 kr399 krKøb
2Ladcyklen.dk419,3 kr419,3 krKøb
3Cykelexperten.dk437 kr437 krKøb
4Cykelpartner.dk444 kr444 krKøb
5Kids-world.dk539,95 kr539,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Youn-I 2.0 pearl white - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Youn-I 2.0 pearl white - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) i 166 dage. Laveste pris i perioden er 377 kr (registreret d. 11. marts 2026), højeste er 419,3 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 398 kr.

Den nuværende pris på 399 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 22 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 42 prisændringer for Abus Youn-I 2.0 pearl white - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 42 prisændringer for Abus Youn-I 2.0 pearl white - Cykelhjelm - Medium (52-57 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
23. maj 2026399 kr1 kr (0%)
22. maj 2026398 kr12 kr (3%)
20. maj 2026386 kr13 kr (3%)
13. maj 2026399 kr2 kr (1%)
10. maj 2026397 kr2 kr (1%)
8. maj 2026399 kr2 kr (1%)
6. maj 2026397 kr2 kr (1%)
29. apr. 2026399 kr1 kr (0%)
24. apr. 2026398 kr21,3 kr (5%)
23. apr. 2026419,3 kr21,3 kr (5%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret