Gå til hovedindhold

Abus YouDrop FF - Cykelhjelm fullface - Velvet black - Str. 48-55 cm

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318034190
Pris fra 699,3 krtil 823 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 123,7 kr (15% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 699 kr 10. maj

Sammenlign priser på Abus YouDrop FF - Cykelhjelm fullface - Velvet black - Str. 48-55 cm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 699.3 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm YouDrop FF, velvet black S
-30%699,3 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm YouDrop FF, velvet black S billede

Produktinformation

In-Mold der giver permanent forbindelse mellem den udvendige skal og det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Aftageligt hagebeskytter: Mekanisme, der er nem og intuitiv at bruge Meget god ventilation takket være 9 luftindtag og 5 luftudtag forbundet med...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Sort
EAN: 4003318034190
Varenr.: 03419
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus YouDrop FF - Cykelhjelm fullface - Velvet black - Str. 48-55 cm
749 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
ABUS YouDrop FF velvet black cykelhjelm - Small (48-55 cm)
-20%798 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS YouDrop FF velvet black cykelhjelm - Small (48-55 cm) billede

Produktinformation

EN HJELM TIL MODIGE BØRN Når unge mountainbikere kaster sig ud i udfordrende terræner og nye spændende stier, viser de et særligt mod. Det er derfor vigtigt at have effektiv beskyttelse. Med vores nye YouDrop full-face hjelm er alle unge cyklister godt beskyttede. Hjelmen kan bruges både som en lukket og åben hjelm, da den har en aftagelig chin guard, som kan fjernes om nødvendigt. Hjelmens chin guard sikrer beskyttelse af ansigtsområdet, herunder kæben og hagen. Under udfordrende hop eller nedkørsler sikrer hjelmens ventilationssystem, at hovedet forbliver køligt. I tilfælde af sved kan polstringen let tages af og vaskes i hånden. Et aftageligt visir med break-away-funktion, integrerede fluenet og det MTB-specifikke justeringssystem fuldender den samlede pakke. Størrelser: Small (48-55 cm) Produktdetaljer S (PDF)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (48-55 cm)
EAN: 4003318034190
Varenr.: 55736231395673
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus YouDrop FF Junior - Sort
-18%823 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus YouDrop FF - Cykelhjelm fullface - Velvet black - Str. 48-55 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus YouDrop FF - Cykelhjelm fullface - Velvet black - Str. 48-55 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk699,3 kr699,3 krKøb
2Cykelpartner.dk749 kr749 krKøb
3eCykelhjelm DK798 kr798 krKøb
4Cykelexperten.dk823 kr823 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus YouDrop FF - Cykelhjelm fullface - Velvet black - Str. 48-55 cm

PriceData har fulgt prisen på Abus YouDrop FF - Cykelhjelm fullface - Velvet black - Str. 48-55 cm i 171 dage. Laveste pris i perioden er 679,32 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 699,3 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 695 kr.

Den nuværende pris på 699,3 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 6 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Abus YouDrop FF - Cykelhjelm fullface - Velvet black - Str. 48-55 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Abus YouDrop FF - Cykelhjelm fullface - Velvet black - Str. 48-55 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026699,3 kr
10. maj 2026699 kr
8. maj 2026699,3 kr
5. maj 2026699 kr
4. maj 2026699,3 kr
24. apr. 2026699 kr
23. apr. 2026699,3 kr
9. apr. 2026699 kr
8. apr. 2026699,3 kr
7. feb. 2026699 kr19,68 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret