Gå til hovedindhold

Abus Urban-I 4.0 honey yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm)

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318449741
Pris fra 684 krtil 799 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 115 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 639 kr 19. maj

Sammenlign priser på Abus Urban-I 4.0 honey yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 684 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
ABUS Urban-I 4.0 - Cykelhjelm - Honey Yellow - S
684 kr
Til butik
ABUS Urban-I 4.0 - Cykelhjelm - Honey Yellow - S billede

Produktinformation

Opdag følelsen af tryghed og stil med ABUS Urban-I 4.0 cykelhjelmen. Her får du ikke bare en hjelm, men et pålideligt sikkerheds...

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm til dame & herre
EAN: 4003318449741
Varenr.: 4003318449741
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Hjelm Urban-I 4.0 m. LED - Honey Yellow
799 kr
Til butik
Abus Hjelm Urban-I 4.0 m. LED - Honey Yellow billede

Produktinformation

ABUS Urban-I 4.0 med LED er en opdateret klassiker til pendling og afslappede ture, hvor synlighed, komfort og pasform er i fokus. Den magnetiske, genopladelige baglygte sidder som en elegant lysstribe og giver 180 graders synlighed i trafikken – i

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318449741
Varenr.: 44974
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Urban-I 4.0 honey yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm)
799 kr
Til butik
Abus Urban-I 4.0 honey yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) billede

Produktinformation

EN KLASSIKER. NU ENDNU BEDRE. Uanset om du pendler til arbejde hver dag, mødes med vennerne til en afslappet tur eller ønsker at være sikker og stilfuld hele tiden – så er Urban-I 4.0 hjelmen til dig. Så du bliver set Baglygten er nu magnetisk og genopladelig. Som en elegant lysstribe bag på hjelmen sikrer den 180 graders synlighed i trafikken – især i mørke, i skumring eller i dårligt vejr. Et ægte designhøjdepunkt, der understreger den moderne pendlers urbane stil. For en perfekt pasform Anden generation af vores Zoom™ Spin justeringssystem til Urban-hjelme sikrer endnu nemmere og bedre tilpasning til dine behov: Designet er mere minimalistisk, justeringshjulet er blødere, og den frisurevenlige justering giver mere plads til langt hår. De mest populære komfortfunktioner fra de tidligere versioner er også tilbage i 4.0-generationen: Magnetisk FIDLOCK-lukning – lukker pålideligt, åbner komfortabelt med én hånd Optimal ventilation – med 16 ventilationsåbninger Insektnet – holder fluer og andre insekter væk Vaskbar komfortpolstring – særligt holdbar og hygiejnisk Genopdag en af vores mest succesfulde hjelme.

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Small (51-55 cm)
EAN: 4003318449741
Varenr.: 57589796864345

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Urban-I 4.0 honey yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Urban-I 4.0 honey yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk684 kr684 krKøb
2Cykelexperten.dk799 kr799 krKøb
3eCykelhjelm DK799 kr799 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Urban-I 4.0 honey yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Urban-I 4.0 honey yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) i 77 dage. Laveste pris i perioden er 639 kr (registreret d. 19. maj 2026), højeste er 799 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 732 kr.

Den nuværende pris på 684 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Abus Urban-I 4.0 honey yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Abus Urban-I 4.0 honey yellow - cykelhjelm - Small (51-55 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026684 kr45 kr (7%)
19. maj 2026639 kr60 kr (9%)
10. maj 2026699 kr100 kr (13%)
1. maj 2026799 kr100 kr (14%)
30. apr. 2026699 kr100 kr (13%)
18. apr. 2026799 kr100 kr (14%)
9. apr. 2026699 kr100 kr (13%)
8. apr. 2026799 kr100 kr (14%)
25. mar. 2026699 kr100 kr (13%)
18. mar. 2026799 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret