Gå til hovedindhold

Abus Urban-I 3.0 Signal MIPS - Cykelhjelm - Signal gul - Str. M

ABUSCykelhjelmeMIPS sikkerhedsteknologiBycykling og pendlingEAN: 4003318891908

Abus Urban-I 3.0 MIPS cykelhjelm med LED-baglys og MIPS-teknologi. Vejer kun 320g og beskytter mod rotationsskader. Perfekt til daglig bycykling med maksimal sikkerhed. Læs mere

Pris fra 573 krtil 664,3 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 91,3 kr (14% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 518 kr 30. mar.

Sammenlign priser på Abus Urban-I 3.0 Signal MIPS - Cykelhjelm - Signal gul - Str. M og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 573 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Urban-I 3.0 MIPS signal - Gul
-40%573 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Urban-I 3.0 Signal MIPS - Cykelhjelm - Signal gul - Str. M
614 kr
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Urban-I 3.0 MIPS Yellow cykelhjelm - Medium (52-58 cm)
-34%629 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Urban-I 3.0 MIPS, signal yellow M
-30%664,3 kr
Før 949 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Urban-I 3.0 Signal MIPS - Cykelhjelm - Signal gul - Str. M koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Urban-I 3.0 Signal MIPS - Cykelhjelm - Signal gul - Str. M koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk573 kr573 krKøb
2Cykelpartner.dk614 kr614 krKøb
3eCykelhjelm DK629 kr629 krKøb
4Ladcyklen.dk664,3 kr664,3 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Abus Urban-I 3.0 MIPS

ABUS

Abus Urban-I 3.0 MIPS cykelhjelm med LED-baglys og MIPS-teknologi. Vejer kun 320g og beskytter mod rotationsskader. Perfekt til daglig bycykling med maksimal sikkerhed.

• cykelhjelm
• abus hjelm
• mips hjelm
• urban hjelm
• cykel sikkerhed
• bicycle helmet
• Bycykling og pendling
• MIPS sikkerhedsteknologi

Beskrivelse

Abus Urban-I 3.0 MIPS er en avanceret cykelhjelm designet til urban cykling med fokus på sikkerhed og komfort. Hjelmen er udstyret med MIPS-teknologi (Multi-directional Impact Protection System), som reducerer rotationskræfter ved kollision med op til 40%, hvilket betydeligt beskytter hjernen. Hjelmen har et integreret LED-baglys, der forbedrer synligheden i trafikken. Med en vægt på kun 320 gram kombinerer den sikkerhed med komfort. Urban-I 3.0 MIPS er designet til moderne cykelister, der prioriterer både stil og sikkerhed. Hjelmen leveres i medium størrelse (52-58 cm) og er certificeret efter europæiske sikkerhedsstandarder. Det gennemtænkte design og de praktiske funktioner gør den til et populært valg blandt danske cykelister.

Specifikationer

vægt:320 gram
baglys:LED integreret
justerbar:Zoom Ace justerings system
materiale:In-Mold teknologi
teknologi:MIPS (Multi-directional Impact Protection System)
anvendelse:Urban cykling
størrelse:Medium (52-58 cm)
ventilation:Optimerede luftkanaler
certifikation:CE-mærket

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad er MIPS-teknologi?

MIPS (Multi-directional Impact Protection System) reducerer rotationskræfter ved kollision med op til 40%, hvilket beskytter hjernen mod skader ved skrå slag.

Hvor meget vejer hjelmen?

Abus Urban-I 3.0 MIPS vejer kun 320 gram, hvilket gør den let og komfortabel at bære i længere perioder.

Er LED-lyset indbygget?

Ja, hjelmen har et integreret LED-baglys, der forbedrer synligheden og kan oplades via USB.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Urban-I 3.0 Signal MIPS - Cykelhjelm - Signal gul - Str. M

PriceData har fulgt prisen på Abus Urban-I 3.0 Signal MIPS - Cykelhjelm - Signal gul - Str. M i 167 dage. Laveste pris i perioden er 518 kr (registreret d. 30. marts 2026), højeste er 629 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 579 kr.

Den nuværende pris på 573 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 38 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 56 prisændringer for Abus Urban-I 3.0 Signal MIPS - Cykelhjelm - Signal gul - Str. M. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 56 prisændringer for Abus Urban-I 3.0 Signal MIPS - Cykelhjelm - Signal gul - Str. M de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026573 kr43 kr (7%)
31. maj 2026616 kr39 kr (7%)
30. maj 2026577 kr8 kr (1%)
29. maj 2026569 kr2 kr (0%)
28. maj 2026571 kr2 kr (0%)
27. maj 2026573 kr2 kr (0%)
26. maj 2026575 kr2 kr (0%)
24. maj 2026577 kr8 kr (1%)
23. maj 2026569 kr2 kr (0%)
22. maj 2026571 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret