Gå til hovedindhold

Abus Smiley 3.0 - Cykelhjelm til børn - Green Robo - Str. 50-55 cm

ABUSCykelhjelmeIn-Mold sikkerhedBørnesikkerhed på cykelEAN: 4003318672682

Abus Smiley 3.0 Green Robo børnecykelhjelm med In-Mold sikkerhed og højdejusterbart system. Optimal beskyttelse til børn på løbecykel og cykel. Læs mere

Pris fra 272 krtil 374 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 102 kr (27% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 251 kr 22. maj

Sammenlign priser på Abus Smiley 3.0 - Cykelhjelm til børn - Green Robo - Str. 50-55 cm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 272 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Abus Smiley 3.0, cykelhjelm, junior, green robo
-32%272 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Abus Smiley 3.0, cykelhjelm, junior, green robo
-32%272 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Smiley 3.0 - Cykelhjelm til børn - Green Robo - Str. 50-55 cm
272 kr
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Smiley 3.0, green robo M
-30%279,3 kr
Før 399 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Smiley 3.0 - Grøn Robo
-34%282 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Smiley 3.0 green robo - børne cykelhjelm - Medium (50-55 cm)
-13%374 kr
Før 429 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Smiley 3.0 - Cykelhjelm til børn - Green Robo - Str. 50-55 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Smiley 3.0 - Cykelhjelm til børn - Green Robo - Str. 50-55 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Skisport.dk272 kr272 krKøb
2AktivVinter.dk272 kr272 krKøb
3Cykelpartner.dk272 kr272 krKøb
4Ladcyklen.dk279,3 kr279,3 krKøb
5Cykelexperten.dk282 kr282 krKøb
6eCykelhjelm DK374 kr413 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Abus Smiley 3.0 Green Robo

ABUS

Abus Smiley 3.0 Green Robo børnecykelhjelm med In-Mold sikkerhed og højdejusterbart system. Optimal beskyttelse til børn på løbecykel og cykel.

• børnehjelm
• cykelhjelm
• sikkerhedshjelm
• abus hjelm
• løbecykel hjelm
• bicycle helmet
• Børnesikkerhed på cykel
• In-Mold sikkerhed

Beskrivelse

Abus Smiley 3.0 Green Robo er en premium børnecykelhjelm designet til maksimal sikkerhed og komfort. Hjelmen har In-Mold konstruktion der sikrer permanent forbindelse mellem yderskal og EPS-materiale for optimal stødabsorbering. Den dybe pasform og visirlignende forkant giver ekstra beskyttelse af barnets hoved og nakke. Det højdejusterbare Zoom Ace Kids system tilpasser både bredde og højde, og har særlig plads til hestehalen for børn med langt hår. Med 4 luftindgange og 4 luftudgange sikres optimal ventilation, mens tykke kindpuder giver ekstra komfort. Hjelmen har aftagelig vaskbar polstring, integreret fluenet og reflekser for øget synlighed. Perfekt til børn på løbecykel, trehjulet cykel eller almindelig cykel.

Specifikationer

vægt:Ca. 230 gram
fluenet:Ja, integreret
materiale:EPS, PC, PP, stof
polstring:Aftagelig og vaskbar
producent:ABUS Tyskland
reflekser:Ja, integreret
anvendelse:Løbecykel, cykel
størrelse:Medium (50-55 cm)
ventilation:4 luftindgange, 4 luftudgange
aldersgruppe:4-8 år
konstruktion:In-Mold EPS/PC
produktionsland:Kina
justeringssystem:Zoom Ace Kids højdejusterbart

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er hjelmen sikker til små børn?

Ja, Smiley 3.0 har In-Mold konstruktion og dybe pasform der giver optimal beskyttelse til børn fra 4-8 år på løbecykler og cykler.

Kan hjelmen justeres?

Ja, det højdejusterbare Zoom Ace Kids system tilpasser både bredde og højde, og har plads til hestehalen for børn med langt hår.

Er hjelmen godt ventileret?

Ja, med 4 luftindgange og 4 luftudgange sikres optimal luftcirkulation og komfort under brug.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Smiley 3.0 - Cykelhjelm til børn - Green Robo - Str. 50-55 cm

PriceData har fulgt prisen på Abus Smiley 3.0 - Cykelhjelm til børn - Green Robo - Str. 50-55 cm i 179 dage. Laveste pris i perioden er 251 kr (registreret d. 22. maj 2026), højeste er 289 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 273 kr.

Den nuværende pris på 272 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 8% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Abus Smiley 3.0 - Cykelhjelm til børn - Green Robo - Str. 50-55 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Abus Smiley 3.0 - Cykelhjelm til børn - Green Robo - Str. 50-55 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026272 kr21 kr (8%)
22. maj 2026251 kr21 kr (8%)
27. mar. 2026272 kr12 kr (5%)
11. mar. 2026260 kr19,3 kr (7%)
10. feb. 2026279,3 kr9,3 kr (3%)
9. feb. 2026270 kr1 kr (0%)
8. feb. 2026271 kr8,3 kr (3%)
7. feb. 2026279,3 kr7,98 kr (3%)
1. feb. 2026271,32 kr17,68 kr (6%)
31. jan. 2026289 kr17,68 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret