Gå til hovedindhold

Abus PowerDome MIPS velvet black cykelhjelm - Large (59-61 cm) / Sort

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318919510
Pris fra 985 krtil 1.149 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 164 kr (14% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 922 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Abus PowerDome MIPS velvet black cykelhjelm - Large (59-61 cm) / Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 985 kr. 2 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus PowerDome MIPS - Cykelhjelm - Mat sort - Str. L
985 kr
Til butik
Abus PowerDome MIPS - Cykelhjelm - Mat sort - Str. L billede

Produktinformation

Med denne nye PowerDome MIPS cykelhjelm fra Abus får du en lækker hjelm som er velegnet til dig der dyrker gravel eller landevejscyklin...

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykeltøj
EAN: 4003318919510
Varenr.: 4003318919510
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm PowerDome MIPS, velvet black L
-30%1.014,3 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm PowerDome MIPS, velvet black L billede

Produktinformation

Aerodynamisk profil, inkl. bagkant øverst på bagenden Optimal ventilation takket være 10 luftindgange og 7 luftudgange Forced Air Cooling Technology kombinerer forreste og bageste ventilationsåbninger med dybe kanaler for et køligt hoved inkl. indtag (øv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Sort
EAN: 4003318919510
Varenr.: 91951
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus PowerDome MIPS - Sort (DK)
-19%1.058 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus PowerDome MIPS - Sort (DK) billede

Produktinformation

FOR BEKYMRINGSLØS KØREGLÆDE. GameChanger, AirBreaker, StormChaser: ABUS-hjelmfamilien "Made in Italy" vokser. PowerDome MIPS kommer direkte fra ABUS' produktion i Italien. Cykelhjelmen er udstyret med MIPS-stødbeskyttelse, som kan reducere

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318919510
Varenr.: 91951
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus PowerDome MIPS velvet black cykelhjelm - Large (59-61 cm) / Sort
-23%1.149 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PowerDome MIPS velvet black cykelhjelm - Large (59-61 cm) / Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PowerDome MIPS velvet black cykelhjelm - Large (59-61 cm) / Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk985 kr985 krKøb
2Ladcyklen.dk1.014,3 kr1.014,3 krKøb
3Cykelexperten.dk1.058 kr1.058 krKøb
4eCykelhjelm DK1.149 kr1.149 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus PowerDome MIPS velvet black cykelhjelm - Large (59-61 cm) / Sort

PriceData har fulgt prisen på Abus PowerDome MIPS velvet black cykelhjelm - Large (59-61 cm) / Sort i 181 dage. Laveste pris i perioden er 915 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 1.014,3 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 954 kr.

Den nuværende pris på 985 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 3% den seneste måned. Der er registreret 19 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Abus PowerDome MIPS velvet black cykelhjelm - Large (59-61 cm) / Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Abus PowerDome MIPS velvet black cykelhjelm - Large (59-61 cm) / Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 2026985 kr11 kr (1%)
22. maj 2026974 kr46 kr (5%)
10. maj 2026928 kr86,3 kr (9%)
8. maj 20261.014,3 kr86,3 kr (9%)
5. maj 2026928 kr86,3 kr (9%)
4. maj 20261.014,3 kr86,3 kr (9%)
24. apr. 2026928 kr86,3 kr (9%)
23. apr. 20261.014,3 kr86,3 kr (9%)
11. apr. 2026928 kr2 kr (0%)
10. apr. 2026930 kr2 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret