Gå til hovedindhold

Abus PowerDome MIPS polar white cykelhjelm - Large (57-61 cm) / Hvid

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318982507
Pris fra 1.014,3 krtil 1.299 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 284,7 kr (22% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 899 kr 9. mar.

Sammenlign priser på Abus PowerDome MIPS polar white cykelhjelm - Large (57-61 cm) / Hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1014.3 kr. 1 butik har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm PowerDome MIPS, polar white L
-30%1.014,3 kr
Før 1.449 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm PowerDome MIPS, polar white L billede

Produktinformation

Aerodynamisk profil, inkl. bagkant øverst på bagenden Optimal ventilation takket være 10 luftindgange og 7 luftudgange Forced Air Cooling Technology kombinerer forreste og bageste ventilationsåbninger med dybe kanaler for et køligt hoved inkl. indtag (øv...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
EAN: 4003318982507
Varenr.: 98250
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus PowerDome MIPS polar white cykelhjelm - Large (57-61 cm) / Hvid
-23%1.149 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus PowerDome MIPS polar white cykelhjelm - Large (57-61 cm) / Hvid billede

Produktinformation

Cykelhjelmen er udstyret med MIPS-stødbeskyttelse, som kan reducere risikoen for alvorlige hovedskader i tilfælde af et fald. Den kombinerer også de bedste funktioner fra topmodellerne med de afprøvede funktioner fra forgængeren Aventor. PowerDome MIPS er meget let og kan justeres individuelt efter hovedstørrelsen takket være justeringssystemet Zoom Ace. 10 luftindgange og 7 luftudgange sikrer optimal luftcirkulation i enhver kørselssituation – selv ved høje temperaturer. Den avancerede ventilation understøttes desuden af et slankt luftindtag på hjelmen, og efterligner PowerDome-elementet i højtydende biler - heraf navnet til hjelmen. Uanset om det er på den næste gravel tour, i modvind på den toscanske kyst eller i byen, bringer PowerDome den italienske livsstil med enhver tur. Farve: HvidStørrelser: Small (51-55), Medium (54-58), Large (57-61) Aerodynamisk profil, inkl. bagkant øverst på bagenden Optimal ventilation takket være 10 luftindgange og 7 luftudgange Forced Air Cooling Technology kombinerer forreste og bageste ventilationsåbninger med dybe kanaler for et køligt hoved – inkl. indtag (øverst) for den såkaldte venturi-effekt FlowStraps: aerodynamisk og hudvenlig rem, der ikke flagrer In-Mold der giver en permanent forbindelse mellem den udvendige skal og det stødabsorberende hjelmmateriale (EPS) Zoom Ace: finjusterbart, højdejusterbart justeringssystem med justeringshjul med let greb til individuel pasform Hjelm velegnet til hestehaler – højdejusterbart justeringssystem på bagsiden af hovedet skaber plads til hestehaler Halvring: plastikring, der omslutter hovedet halvt og er forbundet med justeringssystemet – bruges til størrelsesjustering MIPS: Stødbeskyttelse, som beskytter hjernen, især når cyklistens hoved rammer jorden skråt under styrt Made in Italy...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Large (57-61 cm)
EAN: 4003318982507
Varenr.: 54231886823769
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus PowerDome MIPS - Cykelhjelm - Str. 57-61 cm - Polar white
1.299 kr
Til butik
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus PowerDome MIPS - Polar White
1.299 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PowerDome MIPS polar white cykelhjelm - Large (57-61 cm) / Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus PowerDome MIPS polar white cykelhjelm - Large (57-61 cm) / Hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk1.014,3 kr1.014,3 krKøb
2eCykelhjelm DK1.149 kr1.149 krKøb
3Cykelpartner.dk1.299 kr1.299 krKøb
4Cykelexperten.dk1.299 kr1.299 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus PowerDome MIPS polar white cykelhjelm - Large (57-61 cm) / Hvid

PriceData har fulgt prisen på Abus PowerDome MIPS polar white cykelhjelm - Large (57-61 cm) / Hvid i 165 dage. Laveste pris i perioden er 899 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 1.149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 959 kr.

Den nuværende pris på 1.014,3 kr er 6% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Abus PowerDome MIPS polar white cykelhjelm - Large (57-61 cm) / Hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Abus PowerDome MIPS polar white cykelhjelm - Large (57-61 cm) / Hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 20261.014,3 kr15,3 kr (2%)
22. maj 2026999 kr15,3 kr (2%)
19. maj 20261.014,3 kr134,7 kr (12%)
18. maj 20261.149 kr134,7 kr (13%)
15. maj 20261.014,3 kr80,3 kr (9%)
13. maj 2026934 kr3 kr (0%)
10. maj 2026937 kr77,3 kr (8%)
6. maj 20261.014,3 kr77,3 kr (8%)
5. maj 2026937 kr77,3 kr (8%)
4. maj 20261.014,3 kr77,3 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret