Gå til hovedindhold

Abus Pedelec 2.0 ACE Elcykelhjem m. LED baglygte og visir - Sort

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318819254
Pris fra 1.339 krtil 1.699 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 360 kr (21% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.244 kr 8. mar.

Sammenlign priser på Abus Pedelec 2.0 ACE Elcykelhjem m. LED baglygte og visir - Sort og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1339 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Pedelec 2.0 ACE Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-57 cm)
-33%1.339 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Pedelec 2.0 ACE Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-57 cm) billede

Produktinformation

Pedelec Velvet black ACE er en smart city-hjelm med visir og med integreret regnovertræk. Regnovertrækket finder du indbygget i hjelmens nakke. Visiret kan skubbes op på toppen af hjelmen når du er færdig med at bruge det. Du kan sagtens have almindelig briller indenunder. Pedelec Ace er en cykelhjelm med behagelig pasform, In-mold konstruktion, samt optimeret luftindtag. Alt i alt har hjelmen 13 luftkanaler, der med sit indbyggede fluenet, gør at du undgår at få kryb, fluer og andre insekter ind i hjelmen. Denne fantastiske hjelm henvender sig til den cykelglade pendler, der kan lide en let hjelm med et “slankt” look, der hverken virker klodset eller tung at have på. Det bedste ved Pedelec Ace er at du ikke behøver at stå og fumle med at få åbnet og lukket spændet, for det er ganske ligetil da denne model fås med magnetisk lukning. Pedelec er CE godkendt, samt (NTA 8776) godkendt, hvilket betyder at hjelmen opfylder alle de sikkerhedskrav der i dag sættes til en god cykelhjelm. NTA betyder at hjelmen også er godkendt til elcykler. Sikkerheden er i top med hjelmens indbyggede LED-baglygte der sidder placeret højt oppe i nakken. Produktdetaljer S (PDF) Produktdetaljer M (PDF) Produktdetaljer L (PDF)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Medium (52-57 cm)
EAN: 4003318819254
Varenr.: 54229895709017
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus Pedelec 2.0 ACE - El-cykelhjelm - Matsort - Str. 52-57cm
1.339 kr
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Pedelec 2.0 ACE, velvet black M
-30%1.399,3 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Pedelec 2.0 ACE, velvet black M billede

Produktinformation

Med Pedelec 2.0 tilbyder ABUS en cykelhjelm, der opfylder de højeste krav til sikkerhed i byen. Med sin ekstra dybe beskyttelse af tindinger og nakke, tilbyder hjelmen optimal sikkerhed. Derudover har Pedelec 2.0 ACE indbygget regnovertræk, der hurtigt tr...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Sort
EAN: 4003318819254
Varenr.: 81925
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus Pedelec 2.0 ACE Elcykelhjem m. LED baglygte og visir - Sort
1.699 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Pedelec 2.0 ACE Elcykelhjem m. LED baglygte og visir - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Pedelec 2.0 ACE Elcykelhjem m. LED baglygte og visir - Sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1eCykelhjelm DK1.339 kr1.339 krKøb
2Cykelpartner.dk1.339 kr1.339 krKøb
3Ladcyklen.dk1.399,3 kr1.399,3 krKøb
4Cykelexperten.dk1.699 kr1.699 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Pedelec 2.0 ACE Elcykelhjem m. LED baglygte og visir - Sort

PriceData har fulgt prisen på Abus Pedelec 2.0 ACE Elcykelhjem m. LED baglygte og visir - Sort i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.206 kr (registreret d. 1. marts 2026), højeste er 1.339 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.284 kr.

Den nuværende pris på 1.339 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 52 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 71 prisændringer for Abus Pedelec 2.0 ACE Elcykelhjem m. LED baglygte og visir - Sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 71 prisændringer for Abus Pedelec 2.0 ACE Elcykelhjem m. LED baglygte og visir - Sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
11. maj 20261.339 kr2 kr (0%)
10. maj 20261.337 kr2 kr (0%)
8. maj 20261.339 kr30 kr (2%)
6. maj 20261.309 kr2 kr (0%)
5. maj 20261.307 kr32 kr (2%)
4. maj 20261.339 kr32 kr (2%)
24. apr. 20261.307 kr32 kr (2%)
23. apr. 20261.339 kr32 kr (2%)
9. apr. 20261.307 kr32 kr (2%)
8. apr. 20261.339 kr27 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret