Gå til hovedindhold

Abus Hyban 2.0 Signal yellow - Cykelhjelm - Medium (52-58 cm)

AbusCykelhjelmeEAN: 4003318869082
Pris fra 489,3 krtil 649,95 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 160,65 kr (25% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Abus Hyban 2.0 Signal yellow - Cykelhjelm - Medium (52-58 cm) og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 489.3 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Hyban Signal 2.0, signal yellow M
-30%489,3 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Hyban Signal 2.0, signal yellow M billede

Produktinformation

Med et markant design appellerer Hyban 2.0 til den urbane cyklist, som ønsker et stilrent og diskret look. Hjelmen har en robust ABS-skal og samme stærke udtryk som en skaterhjelm. Høj synlighed: Høj synlighed takket være kraftige reflekser Fluenet: God b...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Gul
EAN: 4003318869082
Varenr.: 86908
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Hyban 2.0 Signal yellow - Cykelhjelm - Medium (52-58 cm)
-21%549 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus Hyban 2.0 Signal yellow - Cykelhjelm - Medium (52-58 cm) billede

Produktinformation

DET BEDSTE FRA TO VERDENER Hyban 2.0 Signal kombinerer en meget robust hård skal med store ventilationsåbninger. De store hovedreflekser og flere ekstra reflekser sørger for, at cyklisten er godt synlig – både dag og nat. Sammen med det integrerede, kraftige LED-baglys gør det Hyban til den perfekte hverdagshjelm i byen. En af de letteste cykelhjelme med hård skal på markedet!Produktdetaljer : Med et markant design appellerer Hyban 2.0 til den urbane cyklist, som ønsker et stilrent og diskret look. Hjelmen har en robust ABS-skal og samme stærke udtryk som en skaterhjelm. Den fås i et væld af virkelig lækre farver - den er det perfekte valg til den stilbevidste cyklist. Fluenet: God beskyttelse mod insekter Plads til hestehalen: Velegnet til cyklister med hestehale Fuld ring: Fuldt omsluttende kunststofring forbundet med et justeringssystem XL size: Fås i stor hjelmstørrelse (62+ cm) Ventilation: Optimal ventilation af denne hjelmtype med 5 luftindgange 8 luftudgange Zoom Ace Urban: Justeringssystem til finjustering med robust justeringshjul til individuel tilpasning Stort, højtsiddende og integreret LED-baglys med 180° synlighed Produktdetaljer M (PDF) Produktdetaljer L (PDF)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Abus
Kategori: Bicycle Helmets
Størrelse: Medium (52-58 cm)
EAN: 4003318869082
Varenr.: 54230821306713
Gå til Legebyen DK
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
ABUS - Cykelhjelm Hyban Signal 2.0 Gul M
649,95 kr
Til butik
ABUS - Cykelhjelm Hyban Signal 2.0 Gul M billede

Produktinformation

Hyban 2.0 Signal er hjelmen for dig der ønsker øget synlighed. Den gule farve og de ekstra reflekser er sammen med den højt placerede LED baglygte, der har 180 grader synlighed, med til at gøre dig ekstra synlig over for dine medtrafikanter. Hjelmen har en hård ABS skal, der giver en meget robust hjelm samtidig med et elegant design. De 13 luftkanaler sikrer dig optimal ventilation, så du ikke får det for varmt. Derudover har hjelmen monteret et insektnet i de forreste luftkanaler, så du ikke bliver generet af fluer og insekter. Den flotte gule ABUS Hyban 2.0 Signal har de samme features som den traditionelle ABUS Hyban 2.0, og er en af de letteste cykelhjelme med hård skal på markedet. De behagelige stropper kan nemt justeres og spændet under hagen har en blød pude. Ved hjælp af justeringshjulet i hjelmens nakke har du mulighed for at justere hjelmens pasform, så den passer perfekt til dig. Høj synlighed: Høj synlighed takket være kraftige reflekser Fluenet: God beskyttelse mod insekter Plads til hestehalen: Velegnet til cyklister med hestehale 13 luftkanaler Stor, højtsiddende og integreret LED-baglys med 180 grader synlighed SpecifikationerMærke: ABUSMateriale: PlastAntal: 1 stykDesignfarve: Signal YellowStørrelse: MHovedomfang: 52-58 cmOverflade: ShinyVægt: 400 g...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Bicycle Helmets
Materiale: ["Plast"]
EAN: 4003318869082
Varenr.: 50076594078033

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Hyban 2.0 Signal yellow - Cykelhjelm - Medium (52-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Hyban 2.0 Signal yellow - Cykelhjelm - Medium (52-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Ladcyklen.dk489,3 kr489,3 krKøb
2eCykelhjelm DK549 kr549 krKøb
3Legebyen DK649,95 kr649,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Hyban 2.0 Signal yellow - Cykelhjelm - Medium (52-58 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Hyban 2.0 Signal yellow - Cykelhjelm - Medium (52-58 cm) i 170 dage. Laveste pris i perioden er 475,32 kr (registreret d. 14. december 2025), højeste er 549 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 488 kr.

Den nuværende pris på 489,3 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for Abus Hyban 2.0 Signal yellow - Cykelhjelm - Medium (52-58 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for Abus Hyban 2.0 Signal yellow - Cykelhjelm - Medium (52-58 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 2026489,3 kr59,7 kr (11%)
18. maj 2026549 kr59,7 kr (12%)
29. apr. 2026489,3 kr10,3 kr (2%)
7. feb. 2026479 kr3,68 kr (1%)
1. feb. 2026475,32 kr3,68 kr (1%)
31. jan. 2026479 kr3,68 kr (1%)
26. jan. 2026475,32 kr3,68 kr (1%)
25. jan. 2026479 kr3,68 kr (1%)
14. dec. 2025475,32 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret