Gå til hovedindhold

Abus Airbreaker Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-58 cm)

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318817205
Pris fra 1.314 krtil 1.749 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 435 kr (25% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 100 kr 2. apr.

Sammenlign priser på Abus Airbreaker Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-58 cm) og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1314 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus AirBreaker - Cykelhjelm - Matsort - Str. 52-58cm
1.314 kr
Til butik
Abus AirBreaker - Cykelhjelm - Matsort - Str. 52-58cm billede

Produktinformation

Cykelsporten har altid haft stramme krav til deres produkter, hvilket med denne cykelhjelm er blevet mødt. Cykelhjelmen matcher krav om sikk...

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm til race
Størrelse: 52-58 cm
EAN: 4003318817205
Varenr.: 4003318817205
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus AirBreaker - Sort
-40%1.349 kr
Før 2.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus AirBreaker - Sort billede

Produktinformation

AirBreaker er ABUS' nye ultra-letvægts hjelm til landevejen. Den er udviklet i tæt samarbejde med vores samarbejdspartner Movistar. Hjelmen kombinerer perfekt ventilation med optimal aerodynamik. Det innovative Multi Speed design tilbyder ventilation...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318817205
Varenr.: 81720
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm Airbreaker, velvet black M
-30%1.574,3 kr
Før 2.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm Airbreaker, velvet black M billede

Produktinformation

AirBreaker er ABUS' nye ultra-letvægts hjelm til landevejen. Den er udviklet i tæt samarbejde med vores samarbejdspartner Movistar. Hjelmen kombinerer perfekt ventilation med optimal aerodynamik. Det innovative Multi Speed design tilbyder ventilation som...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
Farve: Sort
EAN: 4003318817205
Varenr.: 81720
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus Airbreaker Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-58 cm)
-13%1.749 kr
Før 1.999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Airbreaker Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus Airbreaker Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-58 cm) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelpartner.dk1.314 kr1.314 krKøb
2Cykelexperten.dk1.349 kr1.349 krKøb
3Ladcyklen.dk1.574,3 kr1.574,3 krKøb
4eCykelhjelm DK1.749 kr1.749 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus Airbreaker Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-58 cm)

PriceData har fulgt prisen på Abus Airbreaker Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-58 cm) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 100 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 1.449 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.278 kr.

Den nuværende pris på 1.314 kr er 3% over normalprisen. Prisen er faldet 8% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Abus Airbreaker Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-58 cm). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Abus Airbreaker Velvet Black cykelhjelm - Medium (52-58 cm) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
10. maj 20261.314 kr110 kr (8%)
8. maj 20261.424 kr110 kr (8%)
5. maj 20261.314 kr110 kr (8%)
4. maj 20261.424 kr110 kr (8%)
24. apr. 20261.314 kr110 kr (8%)
23. apr. 20261.424 kr110 kr (8%)
9. apr. 20261.314 kr1.214 kr (1214%)
2. apr. 2026100 kr1.214 kr (92%)
7. mar. 20261.314 kr25 kr (2%)
1. mar. 20261.289 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret