Gå til hovedindhold

Abus airbreaker race grey cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Grå

ABUSCykelhjelmeEAN: 4003318402784
Pris fra 1.417 krtil 1.599 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 182 kr (11% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.407 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Abus airbreaker race grey cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Grå og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1417 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cykelexperten.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Abus AirBreaker Hjelm - Grå
-37%1.417 kr
Før 2.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Abus AirBreaker Hjelm - Grå billede

Produktinformation

En hjelm lavet af professionelt til professionelt. Lad Være med at acceptere kompromisser. Inden for cykling vinder den bedste rytter med Det bedste udstyr. Vindere sætter deres lid til AirBreaker. Under cykelløb skal der ydes toppræstationer i hver enes...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelme
EAN: 4003318402784
Varenr.: 40278
Gå til eCykelhjelm DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Abus airbreaker race grey cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Grå
-36%1.449 kr
Før 2.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ladcyklen.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABUS Hjelm AirBreaker, race grey S
-30%1.574,3 kr
Før 2.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
ABUS Hjelm AirBreaker, race grey S billede

Produktinformation

AirBreaker er ABUS' nye ultra-letvægts hjelm til landevejen. Den er udviklet i tæt samarbejde med vores samarbejdspartner Movistar. Hjelmen kombinerer perfekt ventilation med optimal aerodynamik. Det innovative Multi Speed design tilbyder ventilation som...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABUS
Kategori: Cykelhjelm
EAN: 4003318402784
Varenr.: 40278
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Abus AirBreaker - Cykelhjelm - Race grey - Str. S
1.599 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus airbreaker race grey cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Abus airbreaker race grey cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cykelexperten.dk1.417 kr1.417 krKøb
2eCykelhjelm DK1.449 kr1.449 krKøb
3Ladcyklen.dk1.574,3 kr1.574,3 krKøb
4Cykelpartner.dk1.599 kr1.599 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Abus airbreaker race grey cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Grå

PriceData har fulgt prisen på Abus airbreaker race grey cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Grå i 159 dage. Laveste pris i perioden er 1.126 kr (registreret d. 26. december 2025), højeste er 1.449 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.405 kr.

Den nuværende pris på 1.417 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Abus airbreaker race grey cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Abus airbreaker race grey cykelhjelm - Small (51-55 cm) / Grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.417 kr32 kr (2%)
1. maj 20261.449 kr25 kr (2%)
24. apr. 20261.424 kr25 kr (2%)
23. apr. 20261.449 kr25 kr (2%)
18. apr. 20261.424 kr17 kr (1%)
9. apr. 20261.407 kr42 kr (3%)
8. apr. 20261.449 kr42 kr (3%)
10. mar. 20261.407 kr42 kr (3%)
26. feb. 20261.449 kr42 kr (3%)
5. feb. 20261.407 kr42 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret