Gå til hovedindhold

ABB Lampeudtag Ø97 5-polet 16A, passer til Euro-, forfradåser og PL dåse, TORX 10 skruer for montage. Leveres inkl. afdækning, hvid.

ABBBelysningEAN: 8592624125303
Pris fra 60 krtil 106,25 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 46,25 kr (44% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 59 kr 5. apr.

Sammenlign priser på ABB Lampeudtag Ø97 5-polet 16A, passer til Euro-, forfradåser og PL dåse, TORX 10 skruer for montage. Leveres inkl. afdækning, hvid. og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 60 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
60 kr
Til butik
ABB Lampeudtag Ø97 5-polet 16A, passer til Euro-, forfradåser og PL dåse, TORX 10 skruer for montage. Leveres inkl. afdækning, hvid. billede

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Dåser
Farve: 1
Artikel nr.: 2CHX880010C0000
EAN: 8592624125303
Varenr.: 7887573
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Lampeudtag AKK20, 97, til Europadser og PL-dse, hvid - ABB
61,5 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
ABB lampeudtag med afdækning, Ø9,7 cm, hvid
66 kr
Til butik
ABB lampeudtag med afdækning, Ø9,7 cm, hvid billede

Produktinformation

Fleksibel og nem installation til Europa-dåser og PL-dåser Finder du det nogle gange svært at huske hvilke lampeudtag og forfradåser, der passer sammen? Med dette smarte lampeudtag fra ABB, er det nu lettere for dig som el-installatør. Dette lampeudtag pa...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Installationsmateriel
Farve: white
Størrelse: Ø97 mm
EAN: 8592624125303
Varenr.: 2120125300
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
ABB AKK20 Lampeudtag, Ø97, Til Europa-dåser og PL-dåser, Formontage
66,25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB lampeudtag med afdækning, Ø9,7 cm, hvid
67 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB lampeudtag med afdækning, Ø9,7 cm, hvid
73 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB lampeudtag med afdækning, Ø9,7 cm, hvid
89 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Lampeudtag Ø97 16A 5P Hvid
102,92 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Lampeudtag ø97 16a 5p hvid
106,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Lampeudtag Ø97 5-polet 16A, passer til Euro-, forfradåser og PL dåse, TORX 10 skruer for montage. Leveres inkl. afdækning, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Lampeudtag Ø97 5-polet 16A, passer til Euro-, forfradåser og PL dåse, TORX 10 skruer for montage. Leveres inkl. afdækning, hvid. koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK60 kr99 krKøb
2WATTOO.DK61,5 kr61,5 krKøb
3LavprisEl66 kr66 krKøb
4vvsfittings.dk66,25 kr66,25 krKøb
5LavprisVVS67 kr67 krKøb
6Greenline73 kr73 krKøb
7BilligVVS DK89 kr89 krKøb
8Billigelogvvs.dk102,92 kr102,92 krKøb
9MaintainIt106,25 kr106,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB Lampeudtag Ø97 5-polet 16A, passer til Euro-, forfradåser og PL dåse, TORX 10 skruer for montage. Leveres inkl. afdækning, hvid.

PriceData har fulgt prisen på ABB Lampeudtag Ø97 5-polet 16A, passer til Euro-, forfradåser og PL dåse, TORX 10 skruer for montage. Leveres inkl. afdækning, hvid. i 154 dage. Laveste pris i perioden er 59 kr (registreret d. 5. april 2026), højeste er 82 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 66 kr.

Den nuværende pris på 60 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 36 prisændringer for ABB Lampeudtag Ø97 5-polet 16A, passer til Euro-, forfradåser og PL dåse, TORX 10 skruer for montage. Leveres inkl. afdækning, hvid.. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 36 prisændringer for ABB Lampeudtag Ø97 5-polet 16A, passer til Euro-, forfradåser og PL dåse, TORX 10 skruer for montage. Leveres inkl. afdækning, hvid. de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 202660 kr1 kr (2%)
12. maj 202661 kr1 kr (2%)
11. maj 202662 kr1 kr (2%)
7. maj 202663 kr1 kr (2%)
6. maj 202664 kr1 kr (2%)
2. maj 202665 kr1 kr (2%)
30. apr. 202666 kr
24. apr. 202666,25 kr3,75 kr (5%)
23. apr. 202670 kr3,75 kr (6%)
19. apr. 202666,25 kr4,75 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret