Gå til hovedindhold

ABB Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC

ABBEludstyrEAN: 3471523110939
Pris fra 321 krtil 363,75 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 42,75 kr (12% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 311,23 kr 7. maj

Sammenlign priser på ABB Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 321 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB AF26-30-00-13, Vægmonteret
321 kr
Til butik
ABB AF26-30-00-13, Vægmonteret billede

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Relæer og kontaktorer
Farve: 1
Artikel nr.: 1SBL237001R1300
EAN: 3471523110939
Varenr.: 1478311
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC
321 kr
Til butik
ABB Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC billede

Produktinformation

Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC Produkt beskrivelse: Kontaktorer AF09-AF38 for motordrift eller rent ohmsk belastning. Kontaktorerne kan håndtere en bred spolespænding samt AC/DC spændinger på samme kontaktor. Spolespændinger fra 20VDC-500VDC og 24VAC-500VAC. Fleksibel spolespænding tilslutning, kan monteres i top, bund eller begge...

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: 1SBL237001R1300
EAN: 3471523110939
Varenr.: 2755533
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kontaktor 26A 100-250VAC/DC
330 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Kontaktor 26A, AF26-30-00-13 100-250V AC/DC
332,55 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kontaktor 26A 100-250Vac/Dc
353,6 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kontaktor 26a 100-250vac/dc
363,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK321 kr360 krKøb
2Proshop DK321 kr360 krKøb
3WATTOO.DK330 kr330 krKøb
4EL-GROSSISTEN332,55 kr332,55 krKøb
5Billigelogvvs.dk353,6 kr353,6 krKøb
6MaintainIt363,75 kr363,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC

PriceData har fulgt prisen på ABB Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC i 164 dage. Laveste pris i perioden er 308 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 321 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 314 kr.

Den nuværende pris på 321 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 1 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for ABB Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for ABB Kontaktor AF26-30-00-13 100-250V50/60HZ-DC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
9. maj 2026321 kr9,77 kr (3%)
7. maj 2026311,23 kr9,77 kr (3%)
6. maj 2026321 kr9,77 kr (3%)
8. apr. 2026311,23 kr3,23 kr (1%)
20. dec. 2025308 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret