Gå til hovedindhold

ABB Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC

ABBEludstyrEAN: 3471523110014
Pris fra 197,63 krtil 216,25 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 18,62 kr (9% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 184,3 kr 7. maj

Sammenlign priser på ABB Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 197.63 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
KONTAKTOR AF09-30-10-11
197,63 kr
Til butik
KONTAKTOR AF09-30-10-11 billede

Produktinformation

Kontaktor 4 kW, 400V AC, 9A ved AC3, 3 polet, styrespænding 24-60V AC/20-60V DC, hjælpekontakt 1NO. Kontaktorer AF09-AF370 for motordrift eller rent ohmsk belastning. Kontaktorerne kan håndtere en bred spolespænding samt AC/DC spændinger på samme kontakto...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Relæer
EAN: 3471523110014
Varenr.: 15842683224399
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB AF09-30-10-11, Vægmonteret, Grå
200 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC
200 kr
Til butik
ABB Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC billede

Produktinformation

Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC Produkt beskrivelse: Kontaktorer AF09-AF38 for motordrift eller rent ohmsk belastning. Kontaktorerne kan håndtere en bred spolespænding samt AC/DC spændinger på samme kontaktor. Spolespændinger fra 20VDC-500VDC og 24VAC-500VAC. Fleksibel spolespænding tilslutning, kan monteres i top, bund eller...

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: 1SBL137001R1110
EAN: 3471523110014
Varenr.: 2755516
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Kontaktor 9A, AF09-30-01-11 24-60V AC/20-60VDC
201 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Kontaktor Af09-30-10-11
210,23 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kontaktor af09-30-10-11
216,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1EL-GROSSISTEN197,63 kr197,63 krKøb
2CS MEGASTORE DK200 kr239 krKøb
3Proshop DK200 kr239 krKøb
4WATTOO.DK201 kr201 krKøb
5Billigelogvvs.dk210,23 kr210,23 krKøb
6MaintainIt216,25 kr216,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC

PriceData har fulgt prisen på ABB Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC i 178 dage. Laveste pris i perioden er 184,3 kr (registreret d. 10. februar 2026), højeste er 207 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 194 kr.

Den nuværende pris på 197,63 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for ABB Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for ABB Kontaktor AF09-30-10-11 24-60V50/60HZ 20-60VDC de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026197,63 kr2,37 kr (1%)
12. maj 2026200 kr6 kr (3%)
9. maj 2026194 kr9,7 kr (5%)
7. maj 2026184,3 kr9,7 kr (5%)
6. maj 2026194 kr9,7 kr (5%)
21. mar. 2026184,3 kr2,7 kr (1%)
20. mar. 2026187 kr2,7 kr (1%)
17. mar. 2026184,3 kr2,7 kr (1%)
16. mar. 2026187 kr2,7 kr (1%)
4. mar. 2026184,3 kr2,7 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret