Gå til hovedindhold

ABB AS9.10 - Kabelaflastning, Ø6-17 mm kabel, Til AP9 og AP10 - (10 stk.)

ABBEludstyrEAN: 6438199005355
Pris fra 11,11 krtil 112 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 100,89 kr (90% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 11 kr 5. apr.

Sammenlign priser på ABB AS9.10 - Kabelaflastning, Ø6-17 mm kabel, Til AP9 og AP10 - (10 stk.) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11.11 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Aflastning til AP9/AP10 forgreningdåse
11,11 kr
Til butik
Aflastning til AP9/AP10 forgreningdåse billede

Produktinformation

Aflastning til AP9 og AP10 forgreningsdåse ABB aflastning anvendes som trækaflastning i AS9 & AS10 forgreningsdåser med plads til 3 kabler. Trækaflastningen etableres med en kabelbinder, der skal tilkøbes. 2 trækaflastninger i siden af AP9 og AP10 bokse e...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Forgreningsmateriel
EAN: 6438199005355
Varenr.: 9221164218
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Kabelaflastning as9.10 til ap9/10 dåser
11,25 kr
Til butik
Kabelaflastning as9.10 til ap9/10 dåser billede

Produktinformation

Kabelaflastningen, AS9.10, installeres i AP9- og AP10-dåser, og anvendes til aflasning af op til 3 kabler. Selve aflastningen foretages via strips/kabelbindere (ikke inkluderet).Tekniske Specifikationer: Farve: RødDriftstemperatur: -25...60 °CMaterial: Po...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: trækaflastning til indbygningdsåse
Farve: rød
EAN: 6438199005355
Varenr.: 5421539016
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB AP9/10 trækaflastning til samledåse
12 kr
Til butik
ABB AP9/10 trækaflastning til samledåse billede

Produktinformation

ABB trækaflastning fungerer som aflastning i AS9 og AS10 samledåser, og har plads til op til 3 kabler. Størrelsen på kablerne afhænger af, om det er en AS9 eller AS10 forgreningsdåse. Anvendelse: AS9 samledåse kan have 3x6-17 mm kabler. Der kan bruges to...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Kabler & stikdåser
EAN: 6438199005355
Varenr.: 9221164218
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
ABB AS9.10 Kabelaflastning, Ø6-17 mm kabel, Til AP9 og AP10
12,5 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB AP9/10 trækaflastning til samledåse
13 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB AS9.10 trækaflastning for samledåse AP9/10
13 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Aflastning AP9/AP10 AS 9.10 til 3 x Ø617 mm kabel
17,29 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Aflastning AP9/AP10 AS 9.10 til 3 x Ø617 mm kabel
17,29 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB AS9.10 - Kabelaflastning, Ø6-17 mm kabel, Til AP9 og AP10 - (10 stk.)
112 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB AS9.10 - Kabelaflastning, Ø6-17 mm kabel, Til AP9 og AP10 - (10 stk.) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB AS9.10 - Kabelaflastning, Ø6-17 mm kabel, Til AP9 og AP10 - (10 stk.) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl11,11 kr11,11 krKøb
2MaintainIt11,25 kr11,25 krKøb
3LavprisVVS12 kr12 krKøb
4vvsfittings.dk12,5 kr12,5 krKøb
5BilligVVS DK13 kr13 krKøb
6Greenline13 kr13 krKøb
7EL-GROSSISTEN17,29 kr17,29 krKøb
8EL-NETSALG17,29 kr17,29 krKøb
9CS MEGASTORE DK112 kr151 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB AS9.10 - Kabelaflastning, Ø6-17 mm kabel, Til AP9 og AP10 - (10 stk.)

PriceData har fulgt prisen på ABB AS9.10 - Kabelaflastning, Ø6-17 mm kabel, Til AP9 og AP10 - (10 stk.) i 182 dage. Laveste pris i perioden er 10 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 11,66 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 11 kr.

Den nuværende pris på 11,11 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 4 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for ABB AS9.10 - Kabelaflastning, Ø6-17 mm kabel, Til AP9 og AP10 - (10 stk.). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for ABB AS9.10 - Kabelaflastning, Ø6-17 mm kabel, Til AP9 og AP10 - (10 stk.) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 202611,11 kr
30. maj 202611,25 kr
12. maj 202611,11 kr
11. maj 202611,66 kr
24. apr. 202611,11 kr
23. apr. 202611,51 kr
13. apr. 202611,11 kr
5. apr. 202611 kr1 kr (10%)
2. mar. 202610 kr1 kr (9%)
1. mar. 202611 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret