Gå til hovedindhold

ABB Generator omskifter 1-0-2, 63A 4 polet, indbygning for nødstrøm

ABBEludstyrEAN: 6417019393131
Pris fra 756 krtil 1.167,36 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 411,36 kr (35% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 627 kr 27. mar.

Sammenlign priser på ABB Generator omskifter 1-0-2, 63A 4 polet, indbygning for nødstrøm og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 756 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB 1SCA105369R1001, Miniature strømafbryder, IP20, 750 V
756 kr
Til butik
ABB 1SCA105369R1001, Miniature strømafbryder, IP20, 750 V billede

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Diverse El
Farve: 1
Artikel nr.: 1SCA105369R1001
EAN: 6417019393131
Varenr.: 1456213
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Omskifter 63A 1-0-2 4 polet OT63F4C
756 kr
Til butik
ABB Omskifter 63A 1-0-2 4 polet OT63F4C billede

Produktinformation

Omskifter 63A 1-0-2 4 polet OT63F4C Produkt beskrivelse: OT63F4C 4-Polet 63A Tekniske specifikationer: Antal poler: 4HxDxB (mm): 92, 85, 140Tilslutningstværsnit Cu (mm2): 1,5 - 35mm2Effekttab pr. pol: 2,8 WSpændemoment (nm): 2 NmAC 23-415V: 45A

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Komponenter til tavler og kasser
Artikel nr.: 1SCA105369R1001
EAN: 6417019393131
Varenr.: 2756705
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
ABB Generator omskifter 1-0-2, 63A 4 polet, indbygning for nødstrøm
898 kr
Til butik
ABB Generator omskifter 1-0-2, 63A 4 polet, indbygning for nødstrøm billede

Produktinformation

ABB generator-omskifter 1-0-2 – 63A, 4-polet, til nødstrømsanlæg ABB generator-omskifteren bruges til sikker og hurtig omskiftning mellem net- og generatorforsyning ved nødstrømsdrift. Den 4-polede omskifter har tre positioner – 1 (netdrift),

Produktspecifikationer

Mærke: Abb
Kategori: Dinskinne afbrydere
EAN: 6417019393131
Varenr.: 149134
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
OMSKIFTER 1-0-2 63A 4POL
1.167,36 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Generator omskifter 1-0-2, 63A 4 polet, indbygning for nødstrøm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Generator omskifter 1-0-2, 63A 4 polet, indbygning for nødstrøm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK756 kr795 krKøb
2Proshop DK756 kr795 krKøb
3Elvvs.dk898 kr898 krKøb
4EL-GROSSISTEN1.167,36 kr1.167,36 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB Generator omskifter 1-0-2, 63A 4 polet, indbygning for nødstrøm

PriceData har fulgt prisen på ABB Generator omskifter 1-0-2, 63A 4 polet, indbygning for nødstrøm i 169 dage. Laveste pris i perioden er 617 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 756 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 673 kr.

Den nuværende pris på 756 kr er 12% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for ABB Generator omskifter 1-0-2, 63A 4 polet, indbygning for nødstrøm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for ABB Generator omskifter 1-0-2, 63A 4 polet, indbygning for nødstrøm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
12. maj 2026756 kr51 kr (7%)
9. maj 2026705 kr34,17 kr (5%)
7. maj 2026670,83 kr34,17 kr (5%)
6. maj 2026705 kr34,17 kr (5%)
15. apr. 2026670,83 kr23,83 kr (4%)
11. apr. 2026647 kr23,83 kr (4%)
3. apr. 2026670,83 kr16,83 kr (3%)
1. apr. 2026654 kr27 kr (4%)
27. mar. 2026627 kr4 kr (1%)
26. feb. 2026623 kr47 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret