Gå til hovedindhold

ABB Forgreningsdåse AP6 2,5 hvid hxbxd: 29x60x60 mm halogenfri med klemmer IP 20

ABBEludstyrEAN: 6410016020062
Pris fra 23 krtil 35,93 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 12,93 kr (36% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 22 kr 6. maj

Sammenlign priser på ABB Forgreningsdåse AP6 2,5 hvid hxbxd: 29x60x60 mm halogenfri med klemmer IP 20 og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 23 kr. 11 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
ABB AP6 forgreningsdåse 60x60x29 mm i hvid
23 kr
Til butik
ABB AP6 forgreningsdåse 60x60x29 mm i hvid billede

Produktinformation

Samledåse AP6 til indendørs anvendelse ABB forgreningsdåsen i type AP6 anvendes som samledåse indenfor. Den har et isoleret 5-vejs stik. Forgreningsdåsens gennemsigtige ledningsstik sikrer en tilstrækkelig ledningsdybde. Ledningskapaciteten pr. stik må ma...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Forgreningsmateriel
Farve: white
Størrelse: 60x60x29 mm
EAN: 6410016020062
Varenr.: 9221164111
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Forgreningsdåse Ensto Ap6 Hvid , 29x60x60mm
23 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Forgreningsdåse AP6 2,5 hvid hxbxd: 29x60x60 mm halogenfri med klemmer IP 20
24,65 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB AP6 forgreningsdåse, 60x60x29 mm, hvid
25 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB AP6 forgreningsdåse, 60x60x29 mm, hvid
25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB AP6 forgreningsdåse, 60x60x29 mm, hvid
27 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
ABB AP6 Forgreningsdåse, IP20, Hvid - RAL9003, 400 V, 60x60x29 mm
28,75 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
AP6 forgreningsdse, hvid, 60x60 mm
30,5 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Forgreningsdåse Hvid M/Kl Ap6
30,9 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Forgreningsdåse hvid m/kl ap6
32,5 kr
Til butik
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Forgreningsdåse AP6 60x60 mm - HVID
35,93 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Forgreningsdåse AP6 2,5 hvid hxbxd: 29x60x60 mm halogenfri med klemmer IP 20 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB Forgreningsdåse AP6 2,5 hvid hxbxd: 29x60x60 mm halogenfri med klemmer IP 20 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl23 kr23 krKøb
2Elvvs.dk23 kr23 krKøb
3CS MEGASTORE DK24,65 kr63,65 krKøb
4Greenline25 kr25 krKøb
5LavprisVVS25 kr25 krKøb
6BilligVVS DK27 kr27 krKøb
7vvsfittings.dk28,75 kr28,75 krKøb
8WATTOO.DK30,5 kr30,5 krKøb
9Billigelogvvs.dk30,9 kr30,9 krKøb
10MaintainIt32,5 kr32,5 krKøb
11EL-NETSALG35,93 kr35,93 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB Forgreningsdåse AP6 2,5 hvid hxbxd: 29x60x60 mm halogenfri med klemmer IP 20

PriceData har fulgt prisen på ABB Forgreningsdåse AP6 2,5 hvid hxbxd: 29x60x60 mm halogenfri med klemmer IP 20 i 95 dage. Laveste pris i perioden er 22 kr (registreret d. 2. marts 2026), højeste er 25 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 23 kr.

Den nuværende pris på 23 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for ABB Forgreningsdåse AP6 2,5 hvid hxbxd: 29x60x60 mm halogenfri med klemmer IP 20. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for ABB Forgreningsdåse AP6 2,5 hvid hxbxd: 29x60x60 mm halogenfri med klemmer IP 20 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 202623 kr1 kr (5%)
6. maj 202622 kr1 kr (4%)
5. maj 202623 kr1 kr (5%)
24. apr. 202622 kr1 kr (4%)
23. apr. 202623 kr1 kr (5%)
2. mar. 202622 kr3 kr (12%)
1. mar. 202625 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret