Gå til hovedindhold

ABB 404EA Stikkontakt, 4-udtag, Jussi, Hvid - RAL9010, 250 V, 16 A

ABBStikdåserEAN: 6418677335822
Pris fra 216 krtil 343,75 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 127,75 kr (37% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 209 kr 21. mar.

Sammenlign priser på ABB 404EA Stikkontakt, 4-udtag, Jussi, Hvid - RAL9010, 250 V, 16 A og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 216 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB 2TKA001001G1, 110 mm, 42 mm, 98 mm, 188 g
216 kr
Til butik
ABB 2TKA001001G1, 110 mm, 42 mm, 98 mm, 188 g billede

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Stik & Stikdåser
Farve: 1
Artikel nr.: 2TKA001001G1
EAN: 6418677335822
Varenr.: 1439323
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Stikkontakt 4-DOBBELT (Jussi) PÅBYGNING 16A Hvid
216 kr
Til butik
ABB Stikkontakt 4-DOBBELT (Jussi) PÅBYGNING 16A Hvid billede

Produktinformation

Stikkontakt 4-DOBBELT (Jussi) PÅBYGNING 16A Hvid Produkt beskrivelse: 404EA stikkontakt 4-DOBBELT (komplet/Jussi) PÅBYGNING 16A HvidSchuko 2xdobbelt stikkontakt m. jord uden afbryder, IP 21, Jussi, skrueløse terminaler (Fase/Nul/Jord) for hurtig montering af max. 4 stive ledninger. ABB Impressivo er fremtidens installationsprodukter. Europadåser,...

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Afbrydermateriel
Artikel nr.: 2TKA001001G1
EAN: 6418677335822
Varenr.: 2756780
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
JUSSI UDVENDIG 4-DOBBELT STIKKONTAKT
223,31 kr
Til butik
JUSSI UDVENDIG 4-DOBBELT STIKKONTAKT billede

Produktinformation

4 dobbelt stikkontakt jord uden afbryder, IP 21, Jussi, skrueløse terminaler (Fase/Nul/Jord) for hurtig montering af max. 4 stive ledninger. Stikkontakten har Schuko/sidejord der sikrer perfekt overførelse af jordforbindelsen ved tilslutning af fx brødris...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: ABB
Kategori: Sikringer & Afbrydere
EAN: 6418677335822
Varenr.: 15845162582351
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
ABB Jussi 4-dobbelt schuko stikkontakt, hvid
229 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ABB Jussi 4-dobbelt schuko stikkontakt, hvid
239 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Jussi udvendig 4-dobbelt stikkontakt
243,75 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB Jussi 4-dobbelt schuko stikkontakt, hvid
249 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
ABB Jussi 4-dobbelt schuko stikkontakt, hvid
259 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
ABB 404EA Stikkontakt, 4-udtag, Jussi, Hvid - RAL9010, 250 V, 16 A
343,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB 404EA Stikkontakt, 4-udtag, Jussi, Hvid - RAL9010, 250 V, 16 A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ABB 404EA Stikkontakt, 4-udtag, Jussi, Hvid - RAL9010, 250 V, 16 A koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK216 kr255 krKøb
2Proshop DK216 kr255 krKøb
3EL-GROSSISTEN223,31 kr223,31 krKøb
4LavprisEl229 kr229 krKøb
5LavprisVVS239 kr239 krKøb
6MaintainIt243,75 kr243,75 krKøb
7Greenline249 kr249 krKøb
8BilligVVS DK259 kr259 krKøb
9vvsfittings.dk343,75 kr343,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ABB 404EA Stikkontakt, 4-udtag, Jussi, Hvid - RAL9010, 250 V, 16 A

PriceData har fulgt prisen på ABB 404EA Stikkontakt, 4-udtag, Jussi, Hvid - RAL9010, 250 V, 16 A i 165 dage. Laveste pris i perioden er 201 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 216 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 209 kr.

Den nuværende pris på 216 kr er 3% over normalprisen. Der er registreret 3 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 9 prisændringer for ABB 404EA Stikkontakt, 4-udtag, Jussi, Hvid - RAL9010, 250 V, 16 A. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 9 prisændringer for ABB 404EA Stikkontakt, 4-udtag, Jussi, Hvid - RAL9010, 250 V, 16 A de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
8. apr. 2026216 kr3 kr (1%)
24. mar. 2026213 kr4 kr (2%)
21. mar. 2026209 kr4 kr (2%)
2. mar. 2026213 kr8 kr (4%)
15. feb. 2026205 kr2 kr (1%)
31. jan. 2026207 kr2 kr (1%)
15. jan. 2026209 kr4 kr (2%)
21. dec. 2025205 kr4 kr (2%)
20. dec. 2025201 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret