Gå til hovedindhold

Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid

PlastmoTagrenderEAN: 5702752543402
Pris fra 255 krtil 317,96 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 62,96 kr (20% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 226 kr 30. maj

Sammenlign priser på Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 255 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid
255 kr
Til butik
Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid billede

Produktinformation

Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvidBenyttes ved fælles nedløb fra flere systemerRelaterede varer:NedløbsrørBøjningTagrendelim: "Koldsvejser" delene sammen på under 1 minutEn tube med 150 ml rækker til samling af ca. 36 meter tagrendesystemFo

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tag & facade
Farve: white
Størrelse: 75 mm
EAN: 5702752543402
Varenr.: 275254340
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
75 x 75 mm x 45° Grenrør hvid Plastmo
308 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid
309 kr
Til butik
Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid billede

Produktinformation

Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvidBenyttes ved fælles nedløb fra flere systemerRelaterede varer:NedløbsrørBøjningTagrendelim: "Koldsvejser" delene sammen på under 1 minutEn tube med 150 ml rækker til samling af ca. 36 meter tagrendesystem

Produktspecifikationer

Mærke: Plastmo
Kategori: Tagrender & tag
Farve: white
Størrelse: 75 mm
EAN: 5702752543402
Varenr.: 275254340
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Plastmo grenrør Ø75x75mm, 45° , hvid
317,96 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1BilligVVS DK255 kr255 krKøb
2CS MEGASTORE DK308 kr347 krKøb
3CompletVVS309 kr309 krKøb
4EL-GROSSISTEN317,96 kr317,96 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid

PriceData har fulgt prisen på Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid i 165 dage. Laveste pris i perioden er 226 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 308 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 249 kr.

Den nuværende pris på 255 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Plastmo grenrør 45 grader / 75 mm, hvid de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 2026255 kr29 kr (13%)
30. maj 2026226 kr13 kr (5%)
26. maj 2026239 kr16 kr (6%)
24. maj 2026255 kr16 kr (7%)
17. maj 2026239 kr69 kr (22%)
16. maj 2026308 kr69 kr (29%)
12. maj 2026239 kr16 kr (6%)
11. maj 2026255 kr16 kr (7%)
18. apr. 2026239 kr16 kr (6%)
17. apr. 2026255 kr16 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret