Gå til hovedindhold

Ostendorf 50 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk afløb hvid PP Wavin

OstendorfAfløbEAN: 4052836599100
Pris fra 11 krtil 16 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 5 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 9,47 kr 21. mar.

Sammenlign priser på 50 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk afløb hvid PP Wavin og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 11 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Ostendorf reduktion, Ø50x32 mm, plast, hvid
11 kr
Til butik
Ostendorf reduktion, Ø50x32 mm, plast, hvid billede

Produktinformation

PP-plast afløbsrør og fittings anvendes til afledning af spildevand i alle installationer over jord. Teknisk data:- Materiale: PP-plast- Type:Reduktion

Produktspecifikationer

Mærke: Ostendorf
Kategori: Afløb
Farve: white
EAN: 4052836599100
Varenr.: 186511348
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
50 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk afløb hvid PP Wavin
11,89 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Ostendorf reduktion, Ø50x32 mm, plast, hvid
12 kr
Til butik
Ostendorf reduktion, Ø50x32 mm, plast, hvid billede

Produktinformation

Hvid reduktionsstykke 50/32 mm Hvide afløbsrør og fittings anvendes til bortledelse af spildevand fra afløbsinstallationer i bygninger over jord. Afløbssystemet er fremstillet af PP-plast. Med muffe PP-materiale Producent: Magnaplast

Produktspecifikationer

Mærke: Ostendorf
Kategori: Afløb
Farve: white
EAN: 4052836599100
Varenr.: 186511348
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Ostendorf reduktion, Ø50x32 mm, plast, hvid
12 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Htp reduktion 50/32mm hvid
12,5 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Ostendorf Ø50 x 32mm reduktion, excentrisk, PP hvid
15,73 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Reduktionsrr, 50x32 mm, excentrisk, aflb, hvid, HT/PP
16 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 50 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk afløb hvid PP Wavin koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad 50 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk afløb hvid PP Wavin koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS11 kr11 krKøb
2CS MEGASTORE DK11,89 kr50,89 krKøb
3BilligVVS DK12 kr12 krKøb
4CompletVVS12 kr12 krKøb
5MaintainIt12,5 kr12,5 krKøb
6EL-GROSSISTEN15,73 kr15,73 krKøb
7WATTOO.DK16 kr16 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for 50 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk afløb hvid PP Wavin

PriceData har fulgt prisen på 50 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk afløb hvid PP Wavin i 170 dage. Laveste pris i perioden er 9,42 kr (registreret d. 16. december 2025), højeste er 11,89 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 10 kr.

Den nuværende pris på 11 kr er 10% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for 50 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk afløb hvid PP Wavin. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for 50 x 32 mm Reduktionsrør excentrisk afløb hvid PP Wavin de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. maj 202611 kr
24. maj 202611,89 kr
17. maj 202611 kr
16. maj 202611,89 kr
12. maj 202611 kr
11. maj 202611,3 kr
3. maj 202611 kr1 kr (10%)
18. apr. 202610 kr
14. apr. 20269,94 kr
13. apr. 202610 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret